Reklama

SIM2 - obraz ako v kine

Zdroj | SIM2
Juraj Procházka
Zdroj | SIM2
Zdroj | SIM2

Spoločnosť SIM2 s centrálou v severotalianskom meste Pordenone nie je audiofilom neznáma. Patrí totiž k špičkovým výrobcom high-endových digitálnych projektorov (nielen) pre domáce kino.

Zdroj | SIM2

Podľa slov Massima Zecchina, obchodného riaditeľa SIM2 pre zahraničné trhy, patrí ku krédu firmy okrem iného „byť nielen najlepší, ale aj prvý“. Ak ide o značku, ktorá nie je v povedomí širokej verejnosti až taká známa, je to preto, že jej produkty nie sú určené primárne pre mainstream.

Talianska spoločnosť SIM2 bola založená v roku 1995 a čoskoro sa stala oceňovaným producentom produktov pre domáce kino a popredným poskytovateľom vysoko výkonných veľkoplošných zobrazovacích systémov pre špeciálne aplikácie, akými sú velíny, informačné a komunikačné systémy a simulácie, ale aj profesionálnych projekčných systémov pre E-kino.

V globálnom prostredí ovládanom nadnárodnými korporáciami je SIM2 jedným z mála európskych hráčov, ktorý bol vďaka sústredenému úsiliu, inováciám, know-how a cieleným aktivitám schopný preraziť a vytvoriť si špičkové renomé.

Zdroj | SIM2

SIM2 ponúka pôsobivé portfólio high-end projektorov a veľkoplošných displejov, čím sa radí k najkomplexnejším dodávateľom v tejto oblasti na trhu. Niet divu, že firma, ktorá investuje 10% obratu do výskumu a vývoja, sa ocitne na čele inovácií.

Aj preto SIM2 stála pri mnohých technologických míľnikoch. Už v 90. rokoch 20. storočia predstavila prvý projektor so skutočným HD rozlíšením a formátom 16:9.

Prvým digitálnym projektorom určeným špeciálne pre trh domáceho kina, založeným na DLP technológii, bol v roku 2000 model HT200 od SIM2. V roku 2002 sa zas stala SIM2 prvou spoločnosťou využívajúcou optické káble na prepojenie displeja s media procesorom (DOIP).

Takto sa podarilo vyhnúť problémom s dlhou kabelážou, ktorá je typická pre zákaznícke inštalácie.

Zdroj | SIM2

Na podujatí CEDIA Expo 2005 v USA predstavila firma SIM2 najmenší 3-čipový DLP HD projektor na svete – C3X. O dva roky neskôr dostal tento projektor Full HD rozlíšenie 1080p. SIM2 má na konte veľké množstvo technologických primátov v oblasti projekcie videa.

Medzi tie podstatné patrí aj využitie Triple Flash technológie s 3D systémom vo vlajkovej lodi LUMIS 3D-S v roku 2011 a prvý LED projektor s 3D zobrazením a kabinetom z krištáľového skla (MICO 150), ktorý prišiel na trh v roku 2012.

Vo svete vizuálnej komunikácie, kde sú obrazy a obrázky primárnou informáciou, musia byť podané jasne, ostro a dôsledne. Aby SIM2 mohla dosiahnuť svoju víziu, identifikovala a využíva pri vytváraní a dodávaní kvalitných inovatívnych zobrazovacích riešení najnovšie špičkové technológie, ktoré pomáhajú ľuďom realizovať sny, prežívať emócie a zlepšovať ich životné a pracovné štandardy.

Medzi fanúšikov prémiovej série SIM2 Grand Cinema Line patrí aj oscarový režisér Francis Ford Coppola, ktorý SIM2 projektory používa doma, aj v ateliéroch.

Zdroj | SIM2

V čase čoraz väčších uhlopriečok LCD a OLED panelov sa vám môže zdať videoprojektor vyžadujúci aspoň určité zatemnenie miestnosti ako nepraktická alternatíva. V zostave kvalitného domáceho kina je tomu však naopak.

Nevravme nikdy, ale rozhodne ešte veľmi dlho nedosiahnu televízory obraz s takými uhlopriečkami, aké ponúkajú projektory. Aj samotná príprava na sledovanie filmu či koncertu je súčasťou istého rituálu, ktorý zážitok sledovania odlišuje od bežnej televíznej rutiny.

No a výsledný efekt je pri kvalitnom projektore často neporovnateľný so sledovaním TV obrazovky, či už hovoríme o 2D, alebo 3D zobrazení, u ktorého to platí dvojnásobne.

Zdroj | SIM2

SIM2 produkty sú v tomto smere tým najlepším, čo môžete pre svoje domáce kino získať. Dostupné sú prostredníctvom oficiálneho distribútora BIS audio aj na Slovensku a v jeho showroome sa môžete o kvalitách týchto projektorov presvedčiť na vlastné oči.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.