Reklama

Séria Honor 200 prichádza na Slovensko! Zaujme nielen fotoaparátmi

Michal Sobek

Spoločnosť Honor opäť všetkých prekvapila, pretože dnes na podujatí v Paríži, ktorého sa zúčastnila aj naša redakcia, predstavila globálne modely Honor 200 a Honor 200 Pro.

Honor sa pýši tým, že je najrýchlejšie rastúcou značkou smartfónov v Európe. Niet sa čomu čudovať, okrem nápaditého dizajnu ponúka aj zaujímavý mix funkcií a výbavy.

Obsah pokračuje pod reklamou

My sme naposledy v našej redakcii testovali model Honor 90, odvtedy však Honor pri tejto sérii spravil kus cesty, pričom sa zameral hlavne na model Pro, ktorý je vlajkovou loďou novej série Honor 200.

Práve na tento model sa zameriame. Konkrétne rozmery sú 163,3 x 75,2 x 8,2 mm a hmotnosť 199 gramov. K dispozícii má aj certifikáciu IP65 proti postriekaniu vodou.

Dominuje však 6,78-palcovým OLED displejom s 1,5K rozlíšením (2 700 x 1 224 pixelov) a 120-hertrzovou obnovovacou frekvenciou. Výrobca tvrdí, že maximálny jas dosahuje hodnotu až 4 000 nitov, čím sa vyrovná tým najlepším smartfónom na trhu. Nechýbajú certifikácie TÜV Rheinland Flicker Free Display a TÜV Rheinland Full Care Display.

Okrem toho, že v displeji je integrovaná optická čítačka dotlačkov prstov, tak v hornej časti máme pilulkovitý výrez, v ktorom sa nachádza až 50-megapixelová selfie kamera a 2-megapixelový senzor hĺbky na spoľahlivé odomykanie tvárou. Po vzore vlajkovej lode Honor Magic6 Pro aj tu tento výrez spolupracuje s dianím na displeji.

O chod systému Android 14 spolu s podarenou nadstavbou MagicOS 8.0 sa stará výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 spolu s 12 GB RAM a 512-gigabajtovým úložiskom. Nechýbajú vychytávky ako Magic Portal, Magic Capsule a Magic Ring.

Na zadnej strane okrem výrazného fotomodulu v tvare elipsy zaujme aj dvojtónové vyhotovenie s rôznym spracovaním povrchov. Konkrétne tu máme hlavný fotoaparát s 50-megapixelovým snímačom H9000, ktorý spája štyri pixely do jedného spolu s optickou stabilizáciou, ultraširokouhlý fotoaparát s 12-megapixelovým snímačom a automatickým zaostrovaním a do tretice aj 50-megapixelový teleobjektív s 2-násobným priblížením a optickou stabilizáciou.

Honor sa pýši svojim AI portrétnym režimom. Pracovalo na ňom 20 fotografických expertov zo štúdií Harcourt a Honor a venovali tomu jeden celý rok, pričom analyzovali viac ako 1 000 scén a milióny súborov údajov. Sme zvedaví na reálny výsledok.

Kremíkovo-uhlíková batéria dostala štedrú kapacitu 5 200 mAh, pričom maximálny výkon drôtového nabíjania je rovných 100 W. Vysoký výkon nabíjania Honor kombinuje s AI algoritmom, ktorý sa má naučiť vaše používateľské návyky a tomu prispôsobiť aj nabíjanie batérie pre dosiahnutie čo najlepšej životnosti. K tomu sa ale pridáva aj 66-wattové bezdrôtové nabíjanie a 5-wattové reverzné nabíjanie.

Spolu s ním bol predstavený aj základný model Honor 200. Ten má rozmery 161,5 x 74,6 x 7,7 mm a hmotnosť 187 gramov. Vpredu sa nachádza 6,7-palcový OLED displej s rozlíšením 2 664 x 1 200 pixelov a 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou, pričom aj tu je maximálny jas 4 000 nitov.

Výkon má na starosti procesor Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3, vzadu sa nachádza fotomodul s hlavným fotoaparátom s 50-megapixelovým senzorom, ultraširokouhlý fotoaparát s 12-megapixelovým senzorom a 50-megapixelový teleobjektív s 2,5-násobným priblížením. Batéria má taktiež kapacitu 5 200 mAh a disponuje 100-wattovým drôtovým nabíjaním, ale to bezdrôtové tu absentuje.

Predpredaj noviniek začal už dnes, konkrétne na e-shope honorslovensko.sk. Ešte v priebehu tohto mesiaca sa dostane aj do ponuky operátorov. Honor 200 Pro sa bude predávať vo farbách Moonlight White a Black, zatiaľ čo základný model vo farbách Emerald Green a Black.

Obsah pokračuje pod reklamou

Čo sa týka samotných cien, tak Honor 200 Pro vyjde na 799 eur a Honor 200 na 599 eur. Avšak pokiaľ si jeden zo smartfónov zakúpite v období od 12. do 30. júna 2024, tak si výrobca pripravil niekoľko benefitov.

Prvým bonusom je okamžitá zľava vo výške až 100 eur, smart hodinky Honor Choice Watch ako darček, SuperCharge Power adaptér s výkonom 100 W ako darček a ochranné puzdro taktiež ako darček.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.