Reklama

Honor Magic6 Pro - je toto nový kráľ fotomobilov?

Michal Sobek

Len pre pár dňami spoločnosť Honor na výstave MWC 2024 v Barcelone predstavila globálnu verziu svojho aktuálne najlepšie smartfónu. Magic6 Pro má špičkové parametre, pričom výrobca sa zameral hlavne na oblasť fotoaparátu.

Pred nejakým časom sme otestovali aj vzdialeného príbuzného, a to model Honor Magic6 Lite, ktorý patrí do rovnakej série, avšak do úplne inej cenovej hladiny. Zaslúži si najlepší Pro model vašu pozornosť?

95 %
Honor Magic6 Pro je špičkový vlajkový model, ktorý disponuje kvalitnou konštrukciou, jasným OLED displejom s LTPO aj maximálnym výkonom. Výrobca sa tento rok zameral hlavne na fotografickú výbavu.

Výhody

  • elegantný dizajn s IP68
  • maximálny výkon Snapdragonu 8 Gen 3
  • špičkové možnosti a výsledky fotoaparátov
  • nadštandardná výdrž batérie

Nevýhody

  • vyššia hmotnosť
  • zakrivený OLED displej
  • extrémne vystupujúci modul fotoaparátov
  • chýbajúci nabíjací adaptér v balení
Obsah pokračuje pod reklamou

Smartfón do našej redakcie dorazil v tenkej a elegantnej čiernej škatuli, kde na prednej strane je iba nápis a názvom smartfónu. Už samotná tenkosť škatule mi napovedala, že tam niečo bude chýbať. A mal som pravdu. Okrem smartfónu sa v balení nachádza už iba USB-C kábel. Zabudnite tak na nabíjací adaptér alebo na ochranný kryt. Honor ide cestou Apple a Samsungu.

Pokiaľ chytíte smartfón do ruky, tie tvary vám už budú dobre známe. Honor sa drží svojho dizajnového jazyka, ktorý poznáme nielen z minulej generácie, ale aj z už spomínaného odľahčeného modelu Lite. Treba sa však pripraviť na vyššiu hmotnosť 225 gramov, čo je už v ruke aj vo vrecku cítiť, avšak k pohodlnosti držania prispieva aj zaoblená zadná strana. Rozmery novinky sú 162,5 x 75,8 x 8,9 mm.

Vpredu aj vzadu je ochranné sklo, pričom to vzadu je príjemne matné, v ruke sa nešmýka a pôsobí skutočne prémiovo. Boky sú pritom z kovu, takže príjemne chladia a vďaka tmavej farbe na nich nevidno ani odtlačky prstov. Ako sa na správnu vlajkovú loď patrí, tak tu nechýba certifikácia IP68 proti prachu a vode. Musím však pochváliť od výroby nalepenú fóliu na displeji.

Honor sa snaží presvedčiť potenciálneho majiteľa aj pomocou 6,8-palcového OLED displeja, ktorý je po boku navyše mierne zahnutý. Ja nie som fanúšikom tohto riešenia, ostatní výrobcovia skôr narovnávajú svoje displeje, avšak Honor sa zahnutia drží už niekoľko rokov, o to viac vhod sa zíde nalepená fólia.

Daný panel disponuje rozlíšením 2 880 x 1 280 pixelov, pričom je tu aj LTPO technológia, takže displej je schopný meniť zobrazovaciu frekvenciu od 1 až do 120 Hz. Aby som nezabudol, maximálny jas je na úrovni až 5 000 nitov a hoci nie je vonku ešte silné letné slnko, s čitateľnosťou nebude problém ani na ňom. Taktiež rámčeky sú veľmi príjemne tenké.

Panel spĺňa všetky náležitosti pravej vlajkovej lode bez kompromisov. V displeji sa nachádza aj optická čítačka odtlačkov prstov, ktorá reaguje o niečo lepšie ako pri modeli Lite, no stále to môže byť ešte lepšie. Na môj vkus je ale dosť nízko.

Pri pohľade na displej ma zaujala ešte jedna vec, a to výrez v tvare pilulky, teda niečo, čím disponujú najnovšie iPhony. Na chvíľu som sa aj potešil, že by to mohlo aj podobne fungovať, avšak je to obmedzené. Reaguje to v podstate len na prichádzajúci hovor, prípadne na časovať a stopky. Za mňa mierne nevyužitý potenciál.

Okrem toho je vo výreze 50-megapixelová selfie kamera aj senzor na odomykanie tvárou. Jej kvalita je hodná vlajkovej lode a pochváliť musím aj natáčanie 4K videí pri 30 fps.

Keďže je Honor Magic6 Pro plnohodnotná vlajková loď, tak niet divu, že aj procesor je tu špičkový. Honor siahol do stajne Qualcommu a nasadil aktuálne najvýkonnejší Snapdragon 8 Gen 3. Tomu v našom prípade sekundovalo 12 GB RAM a 512-gigabajtové úložisko, ale bez možnosti rozšírenia. Asi netreba hovoriť, že všetko bežalo absolútne bez problémov a plynulo, taktiež som nezaznamenal ani nadmerné zahrievanie zadnej časti.

Na tomto smartfóne tak rozbehnete tie najnovšie 3D mobilné hry na plné detaily. Plynulosť a rýchlosť operačného systému Android 14 s nadstavbou MagicOS 8 ale oceníte aj pri bežných činnostiach. Graficky je táto nadstavba veľmi podobná ešte z čias spojenia so spoločnosťou Huawei, ale v nastaveniach si viete zmeniť motívy, písmo, ale aj ikony.

Predvolene ťahom nadol z úvodnej obrazovky od stredu displeja  sa spustí Honor Search, čo sa ale dá v nastaveniach vymeniť za notifikačnú lištu, presne tak, ako to má predvolene aj konkurencia. Horná lišta je ale rozdelená do dvoch položiek, a to na upozornenia a centrum ovládania. Je to len o zvyku.

Obsah pokračuje pod reklamou

Čo mi tu ale prekáža, tak sú predinštalované aplikácie iných služieb. Je ich tu niekoľko, a to Facebook, Booking, Netflix, TikTok, Trip a WPS Office. Ja rozumiem tomu, že Honor má z toho finančnú províziu, veď niečo podobné robia aj ostatné spoločnosti, ale pri vlajkových lodiach, za ktoré zaplatia zákazníci štvorcifernú sumu, mi to príde rušivé. Našťastie sa dajú jednoducho odinštalovať.

Honor ide jasne do priameho súboja o titul najlepšie fotomobilu na trhu, ale konkurencia rozhodne nespí. Máme tu iPhone 15 Pro Max, Samsung Galaxy S24 Ultra a po novom aj Xiaomi 14 Ultra, ale aj mnoho ďalších. Prečo by ste si mali vybrať práve model od Honoru?

Začnime fotomodulom, ktorý sa od minulej generácie zväčšil aj získal zaujímavý tvar vonkajšieho prstenca. Treba upozorniť na to, že pri pohľade zboku výrazne vystupuje nad okolité telo smartfónu. Na module nechýbajú tri hlavné fotoaparáty, dvojtónový blesk aj nápis 100X. Je tu všadeprítomná umelá inteligencia, ktorá sa spolu so senzormi stará o to, aby boli výsledné fotografie čo najkrajšie.

Aplikácia je veľmi jednoduchá a prehľadná, nechýbajú režimy fotografia, video, portrét, noc, film, pro, spomalenie, panoráma, časozberné snímanie, vodotlač, super makro, multi-video, vysoké rozlíšenie, skenovať dokument a príbeh.

Novinkou je režim clona, teda hlavný fotoaparát má k dispozícii aj variabilnú clonu od f/1,4 až f/2,0, ktorou si môžete regulovať intenzitu rozmazania pozadia. Niekoho poteší aj multi-video, teda snímanie videa prebieha pomocou prednej aj zadnej kamery.

A čo výsledná kvalita fotografií? Hlavný fotoaparát so snímačom s rozlíšením 50 Mpx a optickou stabilizáciou produkuje naozaj veľmi kvalitné fotografie, na ktoré je radosť sa pozerať. Živé farby, vysoká kvalita detailov aj dostatočná ostrosť rozhodne nechýbajú. Aj keď večer prichádza šum, vyrieši ho nočný režim.

Druhým na rade je ultraširokouhlý fotoaparát s rovnakým rozlíšením snímača. Pochváliť musím jeho široký záber až 122 stupňov, takže do záberu sa toho dosť zmestí. Kvalita je aj v tomto prípade na vysokej úrovni. Tento snímač, keďže disponuje automatickým zaostrovaním, sa používa aj na zhotovovanie makro fotografií. Už žiadne slabé 2 alebo 5-megapixelové dedikované snímače s nízkou kvalitou.

Ultraširokouhlé zábery:

Makro záber:

Obsah pokračuje pod reklamou

Do tretice je tu hádam najväčší ťahák tohto modelu, a tým je periskopický teleobjektív, ktorý obsahuje senzor s rozlíšením 180 Mpx s 2,5-násobným optickým priblížením. Ja som si veľmi obľúbil aj 5-násobné priblíženie, pretože je tam minimálny pokles kvality. Podľa môjho názoru ide aktuálne o najlepší teleobjektív na trhu. Nielenže má vysoké rozlíšenie, ale aj kvalita je rozhodne nadštandardná.

5-násobné priblíženie:

K tomu sa pridáva aj 100-násobný hybridný zoom. Ten pri úplnom priblížení nie je veľmi kvalitný a skôr ide o marketingové eso v rukáve, ale je to tu. Oveľa viac však odporúčam maximálne 50-násobné priblíženie. Za dobrého svetla a pri výbere vhodnej scény sú výsledky celkom použiteľné.

Video natočíte v maximálnom 4K rozlíšení v 60 fps, pričom stabilizácia skvelo odvádza svoju prácu. Chýba ale nahrávanie do rozlíšenia 8K, čo konkurencia aj s rovnakým čipsetom už zvláda. Možno len Honor nechcel riskovať vyššie zahrievanie a predsa 8K televízory sú stále luxusným tovarom.

Čo sa týka konektivity, tak Honor Magic6 Pro má Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3 aj NFC na bezkontaktné platby. Všetko fungovalo bez akýchkoľvek zaváhaní. Aj spodný USB-C konektor je už vyššieho štandardu 3.2, takže prenosy súborov budú oveľa rýchlejšie.

Výduchy reproduktorov sú na spodnej a vrchnej strane. Príjemne ma prekvapila ich maximálna hlasitosť, aj keď tam už dochádza k výraznému skresleniu prednesu. Pokiaľ sa budete pohybovať okolo maximálne 70 až 75 %, tak budete so zvukom skutočne spokojný. Avšak dalo by sa ešte popracovať na basovej zložke.

Batéria disponuje novou kremíkovo-uhlíkovou technológiou, pričom jej kapacita je nadštandardných 5 600 mAh. A čo to spraví v kombinácii s LTPO OLED displejom a úsporným procesorom? No predsa excelentnú výdrž. Aj pri väčšej záťaži som mal večer okolo 40 % batérie, pri skromnejšom používaní tak nie je problém dosiahnuť ani dvojdňovú výdrž.

Maximálny nabíjací výkon je na úrovni 80 W, čo je veľmi slušné, škoda len absentujúceho nabíjacieho adaptéra. Honor Magic6 Pro má k dispozícii aj 66-wattové bezdrôtové a 5-wattové reverzné nabíjanie, takže tu nič nechýba.

Honor Magic6 Pro sa hrdo zaradil do klubu najlepším smartfónov tohto roka. Nielen svojim dielenským spracovaním, špičkovým OLED displejom, nadštandardnou kapacitou batérie, najvýkonnejším procesorom na trhu, ale aj kvalitnými fotografickými možnosťami. Oficiálna cenovka je nastavená na 1 099 eur, čo je oproti konkurencii nižšia suma.

Produkt Honor Magic6 Pro preto od nás získava aj ocenenie Tip redakcie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.