Reklama

Honor Magic5 Pro je fotografický mág. Týmto vás posadí na zadok

TECHBOX

Dnešné smartfóny nám nahrádzajú niekoľko separátnych zariadení, najmä fotoaparát. Nasadená optika je špičková, navyše jej sekunduje podarený hardvér. Svoje má čo o tom povedať aj Honor Magic5 Pro, veď posúďte sami.

Ak tento smartfón otočíte v ruke a nazriete na jeho zadnú stranu, tak ihneď je vám jasné, na čom bude tento model stavať svoju stratégiu. Nachádza sa tu totiž obrovský kruhový modul so symetrickými tromi objektívmi a LED bleskom. Čo všetko dokáže?

Obsah pokračuje pod reklamou

Zrejme vám niečo hovorí DxOMark. Ide o laboratóriá neďaleko Paríža, kde sa už od roku 2004 testujú rôzne parametre smartfónov, pochopiteľne, aj ich fotografická výbava. Veď podľa prieskumu až 57 % európskych spotrebiteľov potvrdilo, že fotografovanie patrí medzi ich najobľúbenejšiu činnosť.

Vedci konkrétne analyzujú až 3 000 fotografií a 150 minút videa, pričom hodnotenie je rozdelené do piatich kategórií – Video, Foto, Zoom, Bokeh a Náhľad. Honor Magic5 Pro získal dokopy až 152 bodov, čo ho v danej chvíli robilo smartfónom s najlepšou kamerou na svete! Od tej doby sa stále drží medzi poprednými priečkami tohto exkluzívneho rebríčka DxOMark. Čo teda stojí za takýmto skvelým výsledkom?

Krásne fotografie s príjemne rozmazaním pozadím – to je presne portrétový režim, ktorý Honor dotiahol do dokonalosti. Potvrdil to aj známy rebríček DxOMark, ktorý tomuto smartfónu v tejto kategórii udelil maximálny počet bodov!

Prispeli k tomu aj ostatné funkcie a vlastnosti, ako napríklad rýchlosť spustenia uzávierky fotoaparátu, presné zaostrovanie, prémiové rozlíšenie a veľmi prirodzený tón ľudskej pleti. Ak smartfón na portréty, Honor Magic5 Pro vás presunie do iného vesmíru.

Práve dobré vytónovanie pleti patrí k najväčším výzvam pre dnešné smartfóny a je veľmi ťažké zaručiť jej prirodzený tón. Je však už isté, že Honoru sa to podarilo a môže ísť príkladom ostatným značkám, oprávnene.

Chceli ste niekedy zachytiť skutočnú momentku? Koľkokrát sa vám to nepodarilo kvôli pomalému otvoreniu aplikácie Fotoaparát? S Honor Magic5 Pro to už nehrozí a túto disciplínu zvládol taktiež na jednotku. Nemusíte sa tak báť, že vám unikne akýkoľvek moment, napríklad pri športovom výkone.

Kameňom úrazu moderných smartfónov bývajú aj nedokonalé fotografie pri zlom osvetlení. Či už ide o zlé počasie, slabé svetlo v interiéri alebo noc. Fotografie z Honoru Magic5 Pro si ale aj v týchto podmienkach zachovali ostré detaily vysokej kvality. Smartfón exceluje vo vykresľovaní farieb a aj precíznom automatickom zaostrovaní bez nepríjemných šumov.

Určite ste už fotili nejaký rýchlo sa pohybujúci objekt, ale finálna snímka bola rozostrená, a tak maximálne putovala do koša. Takáto snímka potrebuje nízky expozičný čas, ktorý ale môže ovplyvniť kvalitu výslednej fotky. V tejto kategórii opäť exceluje Honor Magic5 Pro, ktorý dosiahol veľmi vysokú kvalitu pri zachytení rýchleho pohybu.

Dobrý zoom sa vždy hodí. To si zrejme povedali aj v spoločnosti Honor a model Magic5 Pro vybavili periskopickým teleobjektívom s 3,5-násobným priblížením. Čo to teda vo výsledku znamená? Že pri fotografovaní, tak aj pri natáčaní videí s použitím funkcie priblíženia, Honor Magic5 Pro zaznamenal najvyššie rozlíšenie v porovnaní s konkurenčnými produktmi v rovnakej cenovej kategórii. No nie je to úžasné? Navyše maximálne povolené hybridné priblíženie je až do hodnoty 100x, čo vám prezradí aj výrazný nápis na masívnom zadnom module s fotoaparátmi.

Honor Magic5 Pro nie je len o fotografovaní, ale impozantne si poradí aj s kvalitným videom! Dobrú kameru v smartfóne spoznáte tak, že si hravo poradí aj pri takých scénach ako je natáčanie ľudí alebo záznam v pohybe. Honor Magic5 Pro ani v tomto ohľade nesklamal presným automatickým zaostrením, ale aj skvelou stabilizáciou a vykreslením farieb.

Tak čo? Presvedčil vás Honor Magic5 Pro o tom, že sa nachádza na vrchole potravinového reťazca, a to nielen vo fotografickej výbave? Nás áno. Zakúpiť si ho môžete na stránke Honor Slovensko alebo u oficiálnych predajcov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.