Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bude sedmička šťastným číslom aj pre nový iPhone 7?

Bude sedmička šťastným číslom aj pre nový iPhone 7?
Zdroj | Apple
Marek Šimunek
Bude sedmička šťastným číslom aj pre nový iPhone 7?
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Iba pred niekoľkými minútami svet spoznal nástupcu iPhone 6S. Nový iPhone 7 prináša niekoľko drobných zmien v dizajne, nový fotoaparát, vodeodolnú konštrukciu a tiež väčšiu batériu.

Pozrite si

Apple iPhone 7 Plus – dvojica očí vidí lepšie

https://youtu.be/Q6dsRpVyyWs

Pozrite si

Tento Apple iPhone 7 chcem, len nie v tejto farbe!

Ak ste v prípade nového iPhone 7 čakali revolúciu v dizajne, pravdepodobne budete sklamaní. Dizajn sa oproti predchodcovi príliš nezmenil. Nové iPhony, ktoré sú už teraz oficiálne známe pod označením iPhone 7 a iPhone 7 plus ponúknu len mierne upravený dizajn svojich predchodcov.

Zdroj | Apple

Nové iPhony ostávajú aj naďalej dva. Model Pro sa teda nekoná a Apple bude predávať iPhone 7 so 4,7″ displejom a jeho väčšieho súrodenca Apple iPhone 7 Plus s 5,5″ displejom.

Pozrite si

Máme v rukách Apple iPhone 7 aj iPhone 7 Plus

Zmenou je však zvýšená odolnosť voči vode. Nové iPhony totiž ponúknu odolnosť voči vode na úrovni IP67. Nové iPhony teda budú odolné voči prachu úplne a navyše vydržia ponorenie do vody o hĺbke jedného metra po dobu 30-tich minút.

Zdroj | Apple

Pri pohľade spredu si zmeny všimne len pozorné oko. Apple totiž v prípade iPhone 7 použil nové domáce tlačidlo. To už nekliká, ako pri predchádzajúcich verziách. Práve toto tlačidlo patrilo totiž pri iPhonoch k najporuchovejším súčiastkam.

Zdroj | Apple

Veľkou zmenou prešli senzory na prednej strane, ktoré budú používať laserovú technológiu. Súčasne Apple iPhone 7 bude využívať reproduktor, ktorý sa bežne používa na telefonovanie ako sekundárny reproduktor pre prehrávanie médií. Vďaka tomu bude „sedmička“ prvým iPhonom v histórii, ktorý bude mať stereo reproduktory.

Zdroj | Apple

Nové tlačidlo domov je teda podobne ako displej iPhonu citlivé na silu dotyku. Okrem toho, bude vďaka haptickému procesoru vykonávať odozvu na úkony.

Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Navyše podľa Apple bude nové tlačidlo programovateľné, takže si ho budete môcť prispôsobiť podľa svojich potrieb. K nastaveniu Home tlačidla budú môcť pristupovať aj aplikácie tretích strán.

Zdroj | Apple

Telo noviniek je o niečo tenšie, ako v prípade iPhone 6s/6s Plus. Ako ukazovali už dávnejšie úniky, nové iPhony prišli o 3,5 mm konektor. V balení sa okrem Ligtning slúchadiel bude nachádzať aj redukcia na 3,5 mm konektor.

Pozrite si

Apple Watch Series 2 – druhá generácia bude hlavne odolnejšia

Bohužiaľ, možnosť súčasného nabíjania a počúvania hudby pomocou slúchadiel s káblom nebude v prípade noviniek možná.

Zdroj | Apple

Apple však predstavil úplne nové bezdrôtové slúchadlá Apple AirPods, ktoré sú kompletne bezdrôtové a nabité technológiami. Ich integrované batérie pritom vydržia päť hodín na jedno nabitie. Slúchadlá však budú v balení s externou nabíjačkou, ktorá im poskytne energiu na 24 hodín.

https://youtu.be/RdtHX15sXiU

Hlavné badateľné zmeny nájdete na zadnej strane. Presunulo sa totiž umiestnenie známych plastových pruhov, ktoré sú určené pre antény.

Už teda nepredeľujú zadnú stranu nových iPhonov, ale sú umiestnené po ich obvode. Ďalším jasným poznávacím znakom dvoch noviniek je objektív fotoaparátu. Ten je v prípade iPhone 7 podstatne väčši a v prípade iPhone 7 Plus dokonca disponuje dvojicou objektívov.

Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Rozlíšenie fotoaparátov ostalo v prípade nových smartfónov zachované a činí 12 Mpx. Čo sa však kompletne zmenilo je samotný snímač, ktorý je teraz väčší a ponúkne clonové číslo f/1,8. Apple navyše v prípade oboch nových iPhonov ponúkne zabudovanú optickú stabilizáciu.

Pozrite si

Aké sú rozdiely medzi novými Apple iPhone 7 a iPhone 6/6S?

V prípade iPhonu 7 plus budú fotoaparáty dokonca dva. Jeden bude pracovať ako širokouhlý (f/1,8) fotoaparát a druhý ako teleobjektív (f/2,8). Kombinácia týchto objektívov bude predstavovať nielen možnosť optického priblíženia, ale aj možnosť dodatočného zaostrenia.

Zdroj | Apple

Priblíženie je dvojnásobné, ale iPhone umožní ešte digitálne priblíženie, ktoré môže byť až desaťnásobné a podľa Apple je aj v tomto prípade fotografia 4x lepšia, ako pri digitálnom priblížení predchádzajúcich iPhonov.

Zdroj | Apple

Okrem toho Apple dvojicu fotoaparátov v novom iPhone 7 plus využije aj na vytvorenie Bokeh efektu. Pre jeho vytvorenie využíva nielen dvojicu snímačov, ale aj strojové učenie a umelé rozmazanie pozadia.

Táto funkcia však bude dostupná až neskôr v priebehu tohto roku, ako bezplatná aktualizácia.

Zdroj | Apple

Nové fotoaparáty umožnia editáciu Live Photos a tiež možnosť aplikáciam pristupovať k nim a rovnako pristupovať aj k RAW fotografiám vytvorených iPhonom.

Nová webkamera ponúkne rozlíšenie 7 Mpx, optiku so svetelnosťou f/2,2 a je schopná natáčania Full HD videa. Nechýba Retina blesk, Auto HDR a množstvo softvérových vylepšení.

Zdroj | Apple

O pohon nových iPhonov 7 a 7 Plus sa bude starať nový procesor Apple A10 Fusion, ktorého výrobu má na starosti TSMC. V tomto prípade sa jedná o prvý iPhone, ktorý disponuje štvorjadrovým procesorom (2+2).

Menší iPhone 7 bude disponovať operačnou pamäťou s kapacitou 2 GB, pričom väčší iPhone 7 plus získa až 3 GB operačnej pamäte.

Potešením je, že Apple konečne ukončí predaj 16 GB iPhonu. Nový iPhone 7 a 7 Plus totiž bude dostupný v kapacitách 32 GB, 128 GB a poprvýkrát aj s kapacitou 256 GB. Slot na microSD kartu samozrejme chýba.

Zdroj | Apple

Nový iPhone 7 a iPhone 7 Plus bude v predaji v piatich farbách. Okrem známej zlatej, striebornej a Rose gold farby bude nová čierna verzia s označením „Black“ a lesklá čierna s označením „Jet black“ vytváraná špeciálnym procesom leštenia.

Predaj nového iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus sa začne 16. septembra. Na Slovensko by mal doraziť už týždeň potom, teda 23. septembra.

A tá najdôležitejšia otázka, koľko vás bude nový iPhone stáť? Ak si zoberieme nemecké oficiálne ceny, ktoré sa pravdepodobne nebudú líšiť od tých našich, situácia bude nasledovná:

Apple iPhone 7

  • 32 GB – 759 €
  • 128 GB – 869 €
  • 256 GB – 979 €

Apple iPhone 7 Plus

  • 32 GB – 899 €
  • 128 GB – 1 009 €
  • 256 GB – 1 119 €

Ako sa vám nový iPhone 7 a iPhone 7 Plus pozdávajú? Budete medzi prvými majiteľmi tejto horúcej novinky?

Zdroj