Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Satelitné pripojenie ponúka už aj Motorola a jej Defy

Satelitné pripojenie ponúka už aj Motorola a jej Defy
Richard Pliešovský
Satelitné pripojenie ponúka už aj Motorola a jej Defy

Zdá sa, že Apple s iPhonmi 14 opäť definoval nový trend a ukázal cestičku, po ktorej sa pomaly vydávajú ďalšie spoločnosti. Samsung si nechal újsť príležitosť byť tretím výrobcom (prvý bol Huawei), ktorý ponúka smartfóny s možnosťou núdzového SOS. Motorola sa chytila šance a predstavila zaujímavý gadget.

Motorola Defy Satellite Link pridáva túto užitočnú, život a zdravie zachraňujúcu konektivitu k existujúcim smartfónom so systémami Android a iOS. Riešenie nie je pritom závratne drahé.

Defy poháňa nový čiposet od MediaTek so satelitnou podporou. Vášmu existujúcemu smartfónu pridá novú konektivitu cez satelitmi. Pripája sa cez Bluetooth a má potrebný hardvér na pripojenie k satelitom a aplikáciu Bullitt Satellite Messenger na obojsmerné posielanie správ medzi zariadeniami.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aplikácia Satellite Messenger predstavuje kompletnú službu na odosielanie správ. Prioritne funguje cez Wi-Fi a mobilnú sieť, ale v prípade potreby sa dokáže pripojiť k satelitu. V tomto prípade však treba rátať s tým, že musíte mať priamy výhľad na oblohu. Správa odoslaná z appky bude doručená do aplikácie adresáta, ak ju nebude ať stiahnutý, bude požiadaný o stiahnutie aplikácie Bullitt. Za prijatie správ sa neplatí nič, za používanie satelitného pripojenia sa účtuje poplatok od 4,99 dolárov mesačne. Dobrou správou je, že Defy podporou SOS Assist, čo znamená, že sa môže priamo pripojiť k centrám núdzovej reakcie od FocusPoint International.

Zariadenie si poradí s poveternostnými vplyvmi, spĺňa certifikát IP68. Batéíria s kapacitou 600 mAh sľubuje zhruba 2-dňovú výdrž. Okrem tlačidla SOS je tu párovacie tlačidlo, ktorým sa spárujete k svojmu smartfónu.

Ako vidíte na obrázkoch z veľtrhu v Barcelone, Motorola Defy Satellite Link je pomerne kompaktný gadget, ktorý má potenciál pomôcť. Dostupný bude od 2Q 2023 za 99 dolárov, alebo za 149 dolárov aj s ročným paušálom na satelitnú službu.

Dostupnosť a európske ceny zverejnené neboli. Aktuálne je teda stále jedinou cestou mať v prípade potreby po ruke niektorý z modelov iPhone 14, ceny základných verzií už stihli klesnúť, podobnú funkciu ponúka Huawei Mate 50.

Zdroj