Reklama

Samsung uvádza nový diaľkový ovládač, ktorý nabijete rádiovými vlnami!

Zdroj | Samsung
Michal Sobek
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Okrem nových televízorovmonitorov, spoločnosť Samsung informovala aj o tom, že jej nadchádzajúce televízory budú vybavené novým diaľkovým ovládačom. Ten je elegantný a dokáže premeniť rádiové vlny na energiu. Stále ostane plne nabitý.

Pozrite si

S novými Samsung TV 2022 si kúpite aj NFT

Je vidieť, že Samsung sa potrpí aj na detaily príslušenstva. Mnoho výrobcov by sa od neho mohlo učiť. Väčšina z nich do balení prémiových televízorov pribalí iba nevkusný veľký ovládač s kvantom tlačidiel. Samsung si už ale dlhšie ide vlastnou cestou.

Na prednej strane nájdeme pre Samsung typické tlačidlá na ovládanie smart televízora. Potešia aj skratky pre streamovacie služby ako Netflix, Amazon Prime Video alebo Disney+.

Zdroj | Samsung

Nie je to len o dizajne. Už minulý rok sme sa dočkali ovládača, ktorý mal na svojej zadnej strane solárny panel, vďaka ktorému ste v ňom nemuseli meniť baterky.

Ako záloha stále ostáva prítomný USB-C port, keby sa ovládač skutočne niekedy vybil. Ako poznamenal Samsung pri predchádzajúcom modeli, samotné používanie solárnej energie by mohlo zabrániť vyradeniu 99 miliónov batérií počas siedmich rokov alebo priemernej životnosti televízora.

Tento rok ide Samsung ešte ďalej. Solárny panel na zadnej strane ovládača ostal, ale spoločnosť prišla na to, ako v ňom udržať energiu, aj keď sa tento panel využívať nebude.

Pozrite si

Stane sa predajným hitom Samsung Galaxy S21 FE?

Tajomstvo je v technológii, ktorá dokáže premeniť rádiové vlny na energiu. Rádiové vlny sa zvyčajne nepoužívajú, pretože by boli dobré len pre zariadenia s veľmi nízkou spotrebou energie. A týmto zariadením ovládač presne je.

Samotný ovládač je vyrobený z recyklovaných materiálov a dočkáme sa ho aj v bielej farbe. Samsung tvrdí, že nové diaľkové ovládanie bude súčasťou všetkých jeho televízorov od roku 2022.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.