Reklama

S novými Samsung TV 2022 si kúpite aj NFT

Zdroj | Samsung
Richard Pliešovský
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung na veľtrhu CES 2022 predstaví modelový rad televízorov určených pre tento rok. Dostanú vylepšené funkcie a parametre. Topkové QLED modely s 8K a 4K rozlíšením budú ponúkať až 144 Hz variabilnú obnovovaciu frekvenciu, namiesto doterajších 120 Hz.

Neo QLED 2022 budú k dispozícii v 8K a 4K rozlíšení. Na vybrané modely smart TV Samsung pribudne špecializovaná časť s prístupom na hranie na jednom mieste, či už prostredníctvom cloudu alebo herných konzol. Kompletné knižnice cloudových hier Google Stadia, Nvidia GeForce Now a Utomik budú k dispozícii pri uvedení na trh.

Zdroj | Samsung

Okrem cloudového hrania tu nájdete herný panel s ďalšími údajmi, napr. aktuálne obnovovacia frekvencia, režim VRR či režim priblíženia, ktorý vám priblíži napríklad minimapy, alebo dokonca aj možnosť zobraziť video z YouTube vedľa hry na obrazovke. Poteší možnosť spárovania ovládačov tretích strán s televízorom bez toho, aby ste museli na hru používať konzolu alebo iný hardvér.

Pozrite si

Mini LED TV nie je microLED TV, je medzi nimi obrovský rozdiel

Všetky Samsung TV pre rok 2022 dostávajú novú domovskú obrazovku, ktorá pomáha agregovať streamovaný obsah. Hlavná domovská stránka bude samotná, na celú obrazovku. Ponúkne zoznam filmov a televíznych relácií s funkciou Pokračovať v pozeraní od viacerých poskytovateľov streamovania, Chýbať nebudú ani odporúčania. Ďalšia časť domovskej ponuky umožňuje ľahký prístup k Ambient režimu, funkcii Samsungu, ktorá zobrazuje umenie, čas a počasie a ďalší prispôsobiteľný obsah, keď sa televízor aktívne nepoužíva.

Zdroj | Samsung

Séria MicroLED bude bezrámová, takýto televízor ešte lepšie zapadne do interiéru a zdôrazní jeho prémiovosť. Obsah farieb sa rozšíri o 10 %. Model The Frame 2022 získa viac matných displejov pripomínajúcich plátno a nové rozhranie pre obchod s umením, kde si môžete kúpiť rôzne umelecké pozadia.

Zdroj | Samsung

Mimochodom, MicroLED panel obsahuje 25 miliónov samostatne riadených LED s mikrometrovou veľkosťou, ktoré vyžarujú svetlo rôznych farieb. MicroLED telky podporujú aj 20-bitovú hĺbku farieb. To znamená, že dokáže vykresliť mimoriadne jemné detaily a ponúkajú odstupňovanie farieb s viac ako 1 miliónom úrovní jasu

Zdroj | Samsung

Mini-LED panely dostanú v lokálnom stmievacom podsvietení nové doplnky. OShape Adaptive Light Control znižuje rozptýlené osvetlenie analýzou objektov na obrazovke a prispôsobením svetla. Object Depth Enhancer dokže oddeliť objekty od pozadia.

Z dalších zmien, ktoré budú lákať používateľov na kúpu novej telky, môžeme spomenúť zlepšenie kvality obrazu bez ohľadu na to, z akého zdroja budete získavať obsah. Výrobca bude používať v nových 8K a 4K modeloch Neo QLED 14-bitové podsvietenie, namiesto doterajšieho 12-bitového.

Zdroj | Samsung

Novinkou pre rok 2022 je možnosť nakupovať NFT a zobraziť si tie, ktoré už vlastníte na veľkej obrazovke. Pred nákupom si môžete prezerať a zobraziť náhľad NFT, vrátane analýzy blockchainových metadát.

Zmien sa dočkalo aj solárne diaľkové ovládanie. Získalo možnosť dobíjania cez rádiové vlny z rôznych zariadení (napr. router) a premeniť ich na energiu.

Pozrite si

Samsung spojil dve divízie, z troch CEO ostávajú dvaja. Čo sa deje v Samsungu?

Smutné je, že ani tento rok sa nedočkáme modelov s podporou Dolby Vision. Aj so 144 Hz obnovovacou frekvenciou to nebude také horúce, pretože bežné herné konzoly (Xbox Series X a Sony PlayStation 5) podporujú frekvenciu maximálne do 120 Hz.

Zdroj | Samsung

Momentálne nepoznáme dostupnosť, ani ceny noviniek. Model The Frame bude vo veľkostiach od 32″ do 85″. MicroLED modely budú vo veľkostiach 89″, 99″ a 110″. Minulý rok boli k dispozícii len 110″ verzie. O ďalších novinkách vás budeme informovať.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.