Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung má obrovský zakrivený 4K UHD Mini LED displej s 240 Hz frekvenciou!

Samsung má obrovský zakrivený 4K UHD Mini LED displej s 240 Hz frekvenciou!
Zdroj | Samsung
Števo Porubský
Samsung má obrovský zakrivený 4K UHD Mini LED displej s 240 Hz frekvenciou!
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung prekvapil celý svet predstavením úplne nového herného monitora zo série Odyssey. Model Neo G8 bude patriť medzi to najlepšie z najlepšieho hlavne pre hráčov. Ide o prvý monitor na svete s 4K Ultra HD rozlíšením, Mini LED podsvietením a 240 Hz frekvenciou. Ešte je aj zakrivený. Hry v tomto rozlíšení a frekvencii ponúknu len tie najvýkonnejšie herné delá.

Zdroj | Samsung

„Modelový rad monitorov Samsung pre rok 2022 predstavuje novú generáciu inovácií s ponukou, ktorá spĺňa požiadavky súťaživých hráčov, profesionálnych dizajnérov a všetkých ostatných,“ povedal Hyesung Ha, výkonná viceprezidentka divízie Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronics. „Keďže svet práce a zábavy sa neustále vyvíja, sme radi, že môžeme rýchlo reagovať a dodávať monitory, ktoré neustále zlepšujú pracovné prostredie a zážitok používateľov v pohodlí ich domácností.“

Samsung totiž na CES 2022 chystá naživo ukázať rovno tri nové displeje. Samsung Odyssey G8 je z nich ale ten najzaujímavejší, minimálne po technologickej stránke. Novinka má ponúknuť až 32″ uhlopriečku a Mini LED podsvietenie. Nejde o MicroLED, kedy každý bod by tvoril samostatný pixel, niečo ako OLED, ale aj tak je podsvietenie tvorené tisíckami miniatúrnych LED diód. Vďaka nim je čierna černejšia, no nie úplne čierna ako na OLED displejoch.

Zdroj | Samsung

Nový displej priamo nadväzuje na model G9 z minulého roka, no ten mal neskutočnú uhlopriečku, ale nižšie rozlíšenie, na výšku „len“ 1 440 px. Odyssey Neo G8 ponúkne 2 160 px na výšku a 3 840 px na šírku. Má tak 4K Ultra HD rozlíšenie. Okrem toho má aj zakrivenie 1000R.

Lahôdkou je jeho obnovovacia frekvencia – 1 ms (GtG) a frekvencia obrazu na úrovni 240 Hz. Podporuje aj G-Sync a FreeSync Premium Pro. Je to tak prvý zakrivený displej s takýmito parametrami. G9-tka mala taktiež 240 Hz frekvenciu, ale nižšie rozlíšenie.

Inou čerešničkou je technológia Quantum HDR 2000, vďaka ktorej je maximálny jas displeja na úrovni 2 000 nitov a statický kontrast 1 000 000:1. Displej tak podporuje aj HDR10+ a všetky nižšie HDR štandardy. Na rozdiel od staršieho modelu G9 by G8-čka mohla ponúknuť aj USB-C pripojenie. To ale zatiaľ výrobca nespresnil. HDMI 2.1 je viac ako isté.

Zdroj | Samsung

Aj Samsung Odyssey Neo G8 má biely dizajn ako zo sci-fi filmu, nechýba mu ani podsvietenie zadnej časti CoreSync. To vie rozpoznávať farby zobrazované práve na obrazovke a premietať ich do okolia. Je to akýsi hráčsky a podstatne jednoduchší Ambilight.

Samsung Odyssey Neo G8 má prísť na trh v priebehu tohto roka. Bližšie informácie zatiaľ nie sú známe, rovnako tak ani cena.

Zdroj