Reklama

Samsung The Freestyle 2: Projektor na doma i na cesty si užijú aj hráči

Zdroj | Samsung
Richard Pliešovský
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung predstavil 2. generáciu prenosného LED projektoru The Freestyle. Aj v tomto prípade ide o univerzálny projektor, ktorý umožňuje premietať filmy, seriály, športové prenosy, či koncerty na veľkej uhlopriečke.

Oproti pôvodnému modelu disponuje vyššou pamäťou, vďaka ktorej má rozhranie oveľa rýchlejšiu odozvu a umožňuje pozerať video obsah priamo z inteligentného projektora. Práve pomalý a oneskorený systém bol často kritizovaný v predchádzajúcej generácii.

Používatelia ocenia rýchlu inštaláciu. Ta spočíva v tom, že The Freestyle položíte na požadované miesto a obrazovka sa automaticky optimalizuje. Odstráni sa skreslenie obrazu bez toho, aby ste museli zariadenie kamkoľvek prácne premiestňovať. Projektor prináša podobné funkcie ako smart TV s certifikovanými aplikáciami OTT a so službami Samsungu. Aj 2. generácia ponúka režim Ambient. Svetlo z LED lampy dokáže navodiť rôzne atmosféry, presne podľa vašej nálady.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nezvyčajná konštrukcia umožňuje veľmi dobre nastavenia uhlu premietania, takže si môžete vychutnať video projektované na strop. Otázkou je, či niekto dokáže pozrieť celý film v takejto polohe. Zaujímavejšia funkcia, ktorá nájde aj uplatenie v praxi, dostala názov Smart Edge Blending. Umožňuje spojiť obraz z dvoch projektorov do jedného, buď na výšku, alebo aj na šírku. Takto si môžete vytvoriť panoramatický obraz s veľkosťou 160” alebo 120” pri zobrazení na výšku, čo je už naozaj slušná uhlopriečka. V našej sústave jednotiek dĺžky je to 4,064 m, resp. 3,048 m.

Druhou zaujímavou novinkou, ktorú prináša nový The Freestyle, je prístup ku cloudovému hraniu. Projektor ponúka najpopulárnejšie herné tituly od streamingových partnerov Samsungu. To znamená nielen spoluprácu s Xboxom, ale aj s vývojármi z Bethesda. Vďaka cloudovému hraniu a členstvu v programe Xbox Game Pass Ultimate si môžete bez problémov zahrať napríklad sci-fi hru Starfield bez toho, aby ste potrebovali hernú konzolu.

Pozrite si

Samsung si robí zábavu z iPhonu. Alebo z nás?

The Freestyle ponúka HD rozlíšenie (1 080 x 1 920 px), HDR10+, obraz si môžete premietať v uhlopriečke od 30″ do 100″. Projektor má zabudovaný 5 W reproduktor prinášajúci 360-stupňový zvuk. Podporuje Bleutooth audio, Wi-Fi 5, Multiroom Link a ovládať ho môžete aj pomocou hlasového asistenta. Zabudovaná batéria umožňuje 3-hodinovú prevádzku bez elektrickej energie, dobijete ju cez USB-C port.

Nový projektor sa predáva už aj u nás, cena je 999 €. Ak si ho kúpite do 30. septembra cez e-shop samsung.sk, určite využite špeciálnu ponuku a získajte Xbox Gamepass na 6 mesiacov, originálny herný ovládač Microsoft, originálnu externú batériu a silikónový obal v celkovej hodnote 325 € ako bonus. Ak nebudete využívať projektor na hranie hier, ani nepotrebujete 4-metrovú uhlopriečku, je na zváženie kúpa pôvodného The Freestyle.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.