Reklama

Vreckový projektor od Samsungu ponúka funkcie domáceho kina

Zdroj | Samsung
Richard Pliešovský
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung predstavil prenosný projektor The Freestyle, ktorý by mal priniesť výborný obraz nielen doma, ale prakticky kdekoľvek. Jeho silnou stránkou je, že ho využijete ako reproduktor, alebo ako náladové osvetlenie.

Projektory nepatria medzi najobľúbenejšie zariadenia určené na zobrazovanie video obsahu. Je to veľká škoda, pretože už dávno vyrástli z detských chorôb. Dnes si môžete vybrať z naozaj širokého portfólia.

Zdroj | Samsung

Aj preto sa Samung The Freestyle zameriava a snaží osloviť mladšiu generáciu, ktorá projektorom zatiaľ neprišla na chuť. Novinku využijete okrem projekcii videa i ako Bluetooth reproduktor či dokonca náladové osvetlenie. Má tvar valca a hmotnosť 830 gramov, takže je ľahko prenositeľný. Konštrukcia The Freestyle umožňuje otáčať zariadenie až o 180 stupňov, dokáže tak premietať obraz odkiaľkoľvek potrebujete, či už so stola, podlahy, poličky, alebo stropu.

The Freestyle ponúka zábavu v ľubovoľnom prostredí a podmienkach presne podľa momentálneho priania a nálady používateľov.

Simon Sung, Samsung

Projektor má funkcie automatického vyrovnávania a korekcie lichobežníkového skreslenia. Tieto funkcie umožňujú vyrovnať premietaný obraz aj z ostrejších uhlov. Automatické zaostrovanie sa postará o ostrý obraz až do uhlopriečky 100 palcov. The Freestyle je vybavený aj dvojitým bassreflexom. Zvuk je vyžarovaný do všetkých smerov okolo projektora, mal by tak byť dobre počuteľný.

Zdroj | Samsung

Okrem prevádzky na elektrickú energiu dokáže projektor fungovať aj na batérie. Tie podporujú rýchle nabíjanie podľa štandardu USB-PD s 50 W výkonom. Zaujímavé riešenie je možnosť napájať projektor nielen z bežnej zásuvky, ale i z objímky typu E26, funguje to však len v USA.

Zdroj | Samsung

Novinku využijete i ako reproduktor. Vie dokonca analyzovať hudbu a synchronizovať s ňou vizuálne efekty, ktoré si môžete premietať na akýkoľvek povrch. Po nasadení plastového krytu sa dá The Freestyle zmeniť na zdroj intímneho osvetlenia.

Zdroj | Samsung

Projektor má vstavané streamovacie služby a funkcie pre zrkadlenie a casting, tie sú kompatibilné s mobilnými zariadeniami (Android, iOS). Spárovať sa dá so smart televízorom Samsung od série Q70 a viete si tak prehrávať bežné TV vysielanie, ten pritom nemusí byť zapnutý.

Zdroj | Samsung

Aby toho nebolo málo, The Freestyle obsahuje diaľkové hlasové ovládanie, ktoré vám umožní vybrať si svojho hlasového asistenta a tak ovládať pripojené zariadenia.

Zdroj | Samsung

Na Slovensku si bude možné The Freestyle predobjednať už od 17. januára, začiatok predaja sa očakáva v priebehu februára 2022. Ak sa zaregistrujete do 19. januára, môžete tento projektor vyhrať. Predávať sa bude za 999 eur.

Zdroj | Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.