Reklama

Samsung si robí zábavu z iPhonu. Alebo z nás?

Zdroj | Yura Fresh/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Yura Fresh/Unsplash
Zdroj | Yura Fresh/Unsplash

Máte iPhone a neodolateľnú túžbu po skladacom smartfóne? Ideálne po tom najprémiovejšom, čo na trhu je – Samsung Galaxy Z Flold5? Máme pre vás dve správy. Ani jedna vás nepoteší.

Apple tak skoro skladačky vyrábať nebude, takže ak ste verní tomuto druhu ovocia, ešte sa na zber úrody načakáte. Aj tak však môžete vyskúšať, aký zážitok prináša používanie Foldu. Výsledok je však viac než rozpačitý.

Samsung je priekopníkom v skladacích smartfónoch. Jeho model Fold sa stal etalónom pre prémiový smartfón so skladacím displejom, Flip zas pre zariadenia, ktoré sme kedysi dávno poznali ako vyklápačky, resp. véčka.

Obsah pokračuje pod reklamou

Apple, firma známa mnohými inováciami, paradoxne v niektorých aspektoch odmieta pokrok. Dobrým príkladom je USB-C port, ktorý mu de facto prikázala implementovať do iPhonov až Európska únia. Apple sa neponáhľa ani v zavádzaní noviniek so skladacími displejmi.

Pozrite si

TOP 9 cenovo výhodných doplnkov pre majiteľov iPhonov

Nebol by to Samsung, keby si nepokúsil vystreliť zo svojho najväčšieho rivala. Jeho aplikácia Try Galaxy po aktualizácii umožňuje simulovať používateľské rozhranie One UI 5.1.1 i na iPhonoch. Ak si s Try Galaxy spárujete dva iPhony, získate skúsenosť podobnú práci na Galaxy Z Fold5, alebo Flip5.

Ako to funguje?

Aplikácia umožňuje umiestniť dva iPhony vedľa seba, prepojiť ich medzi sebou a dosiahnuť efekt, akoby ste mali rozkladací Fold. Simulácia Flipu nedáva veľký zmyslel, to by ste museli dať nad seba dva iPhony, čo by sa ani zďaleka nepodobalo na Flip, ale takýchto nonsensov je v tomto prípade viac.

Aby to všetko fungovalo, musíte navštíviť stránku trygalaxy.com alebo naskenovať QR kód a spárovať obe zariadenia.

Zdroj | Samsung

Odkaz musíte otvoriť v Safari špecifickým spôsobom. URL adresu vložíte do vyhľadávacieho poľa, kliknete na tlačidlo Zdieľať a tam si z ponuky vyberiete voľbu Pridať na plochu.

Následne spustíte z plochy aplikáciu. Objaví sa vám rozhranie One UI, ktoré dôverne pozná každý používateľ smartfónov od Samsungu. Kliknutiami na ikony sa vám otvorí zodpovedajúci obsah, keď otvoríte galériou s fotkami, uvidíte ich. Otvorením položky Témy uvidíte ponuku, dokonca keď si niektorú vyberiete, zmení sa vám na ploche iPhonu. Potiaľto je to pôsobivá ukážka.

Ak chcete vyskúšať „pohlcujúci“ zážitok na vychutnanie si obsahu na veľkej obrazovke, musíte mať dva iPhony. Na oba si stiahnite Try Galaxy a kliknite v menu na Fold Experience. Nastavte umiestnenie iPhonov a požiadajte o kód, s ktorých ich navzájom spárujete do Fold režimu.

Odteraz sa dajú používať oba iPhony ako jedno zariadenie s dvojnásobne väčším displejom. Vyskúšať si môžete exkluzívne funkcie určené pre skladacie smartfóny, vrátane kamery FlexCam. Aplikácia umožňuje testovanie rôznych funkcií, napr. presúvanie myšou, interakciu s ikonami a widgetmi na domovskej obrazovke One UI 5, presne ako keby ste boli na skladacom zariadení. Zahrať si môžete aj hokej, aby ste prišli na chuť veľkému displeju. Aurát, že to príliš dobre nefunguje.

Samozrejme, je to veľmi nepraktické, nešikovné, s rozpačitým výsledkom. Kto rozmýšľa o Folde, zrejme bude dumať dovtedy, kým nezlacnie aspoň o tretinu, pretože takéto „skúsenosti“ sú skôr na pobavenie, ako reálne otestovanie výhod. Zaujímavé je, že podľa Samsungu mal fungovať aj Quick Share – zdieľanie medzi dvomi zariadeniami, čiže niečo na spôsob AirDrop. Akurát, že sa mi to vôbec nepodarilo spustiť.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aplikáciu Try Galaxy si od jej uvedenia na trh v roku 2022 stiahlo viac ako 7 miliónov používateľov. Po aktualizácii podporuje 20 jazykov, vrátane češtiny a maďarčiny. Na pobavenie si ju stiahnite, no rozhodne od nej neočakávajte seriózne výsledky.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.