Reklama

Samsung opäť predbehol Apple. Má smart prsteň Galaxy Ring

Zdroj | Samsung
Richard Pliešovský, Lissett Pliešovská
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung dnes predstavil očakávané nositeľné zariadenia. Na svoje si prídu i tí, ktorí čakali na na inteligentný prsteň od Samsungu. Galaxy Ring je tu a my konečne vieme, čo ponúka.

Inteligentné prstene sú na trhu už dlhšiu dobu, dnes sa dajú v pohode kúpiť aj u nás. Okrem zavedenej značky Oura je tu výborný model od RingConn. Samsung je však prvou veľkou značkou, ktorá k svojmu rozsiahlemu portfóliu produktov pridáva aj prsteň.

Pozrite si

Samsung Galaxy Watch Ultra a Watch7 získali AI a prekonávajú limity

Obsah pokračuje pod reklamou

Galaxy Ring ponúka jednoduchý prístup ku každodennej starostlivosti o zdravie, ktorý sa spolieha na technológiu senzorov. Prstene sú navrhnuté pre nepretržité sledovanie zdravotného stavu, ich hmotnosť je (podľa veľkosti) od 2,3 do 3 g, čo zaisťuje pohodlie aj pri nepretržitom nosení.

Vďaka vodotesnosti 10 ATM a povrchovej úprave Titanium Grade 5 môžete ho nosiť prakticky v každom prostredí. Batéria by mala vydržať až 7 dní, na dobíjanie slúži puzdro s podporou rýchleho nabíjania. Na výber je v titánovo čiernej, titánovo striebornej a lesklej titánovo zlatej povrchovej úprave.

Všetky namerané dáta nájdete v aplikácii Samsung Health, platforma pre smart ring nevyžaduje žiadne predplatné. Galaxy Ring má vraj najlepšiu analýzu spánku vo svojej triede, výkonný spánkový AI algoritmus pomôže pochopiť spánkové vzorce a vytvoriť lepšie spánkové návyky. Okrem skóre spánku a analýzy chrápania poskytuje spánkové metriky, napríklad pohyb počas spánku, latencia spánku, srdcová a dychová frekvencia, pre podrobnú a tiež presnú analýzu kvality spánku. Pomocou funkcie Sledovanie cyklu, založenej na nočnom monitorovaní teploty kože, môžu ženy sledovať svoj menštruačný cyklus.

Pozrite si

3 veci, ktoré nedokáže smart prsteň

Umelá inteligencia Galaxy AI každé ráno vygeneruje podrobnú správu o vašom zdravotnom stave zahŕňajúcu rôzne zdravotné ukazovatele, ako je napríklad spánkový koučing. Funkcia Energy skóre zvyšuje vaše povedomie o tom, ako dokáže zdravie ovplyvniť váš každodenný život. Okrem toho môžete dostávať personalizované správy týkajúce sa zlepšovania vašej kondície vo všetkých oblastiach, na ktoré sa chcete zamerať, vďaka službe Wellness Tips, ktorá sa riadi komplexnými dátami a vašimi záujmami.

Zdroj | Samsung

Ďalšie funkcie Galaxy Ring sa postarajú o rozsiahlejšie sledovanie kondície, môžu vás informovať o stave vášho srdca, kedy vás okamžite upozorní na neobvykle vysokú resp. nízku tepovú frekvenciu. Funkcia merania tepu v reálnom čase Live Heart Rate Check poskytne podrobnosti o srdcovom tepe vrátane počtu tepov za minútu, času začiatku a doby trvania. Pomocou funkcie Automatické rozpoznanie cvičenia a denným fitness pripomienkam a upozorneniam na nedostatočnú aktivitu Inactive Alert sa postará o vašu aktivitu. Šikovnou sa zdá funkcia, pomocou ktorej môžete na smartfónoch Galaxy zhotovovať fotografie alebo vypnúť budík. Urobíte to gestom dvojitého stlačenia. Polohu prsteňa môžete nájsť (funkcia Find My Ring v aplikácii Samsung Find.

Vďaka súčasnému noseniu hodiniek Galaxy Watch a prsteňa Galaxy Ring môžete získať podrobnejšiu a presnejšiu analýzu zdravotného stavu zo širšieho spektra údajov, čo zvýši presnosť a správnosť merania vo dne i v noci. Po spárovaní s hodinkami Galaxy Watch môžete nosiť prsteň Galaxy Ring ešte dlhšie a predĺžiť tým už aj tak dlhú výdrž batérie až o 30 %. Jednou nevýhodou je, že Samsung Galaxy Ring na Slovensku nebude oficiálne dostupný.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.