Reklama

3 veci, ktoré nedokáže smart prsteň

Richard Pliešovský, Lissett Pliešovská

Len pred niekoľkými rokmi boli obrovskými technologickými vychytávkami inteligentné hodinky, dnes sú už úplnou samozrejmosťou. Do povedomia sa dostávajú čoraz viac smart prstene.

Je to však naozaj zázračné zariadenie, ktoré za pár rokov úplne zlikviduje inteligentné hodinky? Keďže v redakcii už nejaký ten čas testujeme oba druhy týchto nositeľných zariadení, zamysleli sme sa nad tým, čo smart prsteň nedokáže.

Pozrite si

Nezvládla som to s hodinkami, s prsteňom RingConn to bolo iné [test]

Obsah pokračuje pod reklamou

Je jasné, že porovnávame jablká s hruškami (sorry Apple), no mnoho ľudí je presvedčených, že smart hodinky (fitness náramok) a inteligentný prsteň ponúka to isté, záleží len na konštrukcii zariadenia. Nie je to tak, prsteň toho vďaka konštrukcii a rozmerom ponúka oveľa menej. Napriek tomu je podivuhodné, čo sa všetko do smart prsteňa dokáže zmestiť.

1.

Volania

Kedysi diváci so zatajeným dychom sledovali špionážne filmy, kde rôzni bondovia telefonovali cez, predstavte si to, hodinky. Dnes je to úplná normálka, telefón máte položený niekde v ruksaku a vďaka Bluetooth/Wi-Fi môžete so svetom komunikovať cez smart hodinky. Bohužiaľ, prsteň je príliš malý na to, aby sa do neho zmestil mikrofón, reproduktor.

2.

Notifikácie

Veľkou vecou smart hodiniek sú hlásenia. Vďaka hodinkám môžete mať telefón permanentne v tichom režime a pritom neprídete o nič dôležité. Mnohí používatelia preto ostávajú prekvapení, keď po nasadení prsteňa zistia, že neponúka notifikácie, reps. zavibruje len v prípade zlého zdravotnému stavu.

Súčasťou notifikácií je tiež zobrazovanie textu na displeji. Prirodzene, ani to vám smart prsteň nesprostredkuje.

3.

Prehrávač médií

Cez smart hodinky môžete pokojne počúvať hudbu, aj keď nemáte pri sebe telefón. V prípade inteligentného prsteňa to však nie je možné. Rovnako tak ako ovládanie smart domácnosti, či prehrávanie kníh, podcastov.

Ak zvažujete kúpu smart prsteňa, musíte si uvedomiť, že ide len o doplnok zariadení, ktoré už máte a určite s ním nenahradíte inteligentné hodinky. Hodinky sú kompatibilnejšie s každodenným životom. Smart prsteň vám prinesie ucelenejší obraz o vašich aktivitách a ocenia ho najmä tí, ktorým prekáža nosiť hodinky na ruke 24 hodín denne a najmä v noci.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.