Reklama

Nezvládla som to s hodinkami, s prsteňom RingConn to bolo iné [test]

Lissett Pliešovská

Chceme odlišné veci, páčia sa nám rozdielné veci, mnohokrát si kúpime niečo, o čom sme presvedčení, že jednoznačne potrebujeme a budeme využívať.

Výsledkom je ďalšia zbytočnosť, bez ktorej by sme sa zaobišli a potvrdenie dobre poznaného, to čo chcem veľakrát nepotrebujeme.

90 %
Inteligentný prsteň RingConn je štýlovým doplnkom, ale i šikovnou pomôckou sledujúcou fyzické ukazovatele ľudského tela – napríklad aktivitu, spálené kalórie, kvalitu spánku či telesnú teplotu.

Výhody

  • prehľadná a jednoduchá aplikácia
  • žiadne predplatné
  • množstvo zozbieraných dát
  • výdrž na jedno nabitie

Nevýhody

  • nepodporuje NFC platby
  • chýba viac dizajnových možností
Obsah pokračuje pod reklamou

Možno nás je viac, ktorí sme podľahli čaru smart hodiniek, cez deň sú naším skvelým pomocníkom, ale príde večer a je tu problém. Ak si ich necháte, nevyspíte sa, zavadzajú a tlačia. Rozhodnete sa pre druhú možnosť, zložíte ich, ale neviete si odpovedať na otázky, ktoré vás zaujímajú.

To bol aj môj prípad. Mala som pocit, že spím málo, môj spánok bol slabý, každé šuchnutie ma prebralo. Kúpiť si smart prsteň? Dokážem ho nezložiť, keď mi večer prekážajú aj zlaté prstene a skladám ich? Budú to ďalšie vyhodené eurá do vetra? Otázky, ktoré mi prechádzali hlavou ma stále držali nerozhodnú.

Teraz sme dostali možnosť testovať RingConn, ani chvíľu som nezaváhala, zistím odpovede na moje otázky. Distribútor ma prehovoril, nech si zoberiem najskôr meraciu súpravu s 9 plastovými maketami, ktoré sú identické tvarom aj veľkosťou s originálom. Priznám sa, príliš sa mi do toho nechcelo, poznám svoju veľkosť prsteňov.

V tomto prípade by som šliapla vedľa, má vnútorné výstupky, preto mi pocitovo vyhovoval väčší rozmer ako obvykle. Prsteň má iný tvar ako som už skúšala od iných výrobcov. Vonkajší je o niečo hranatejší, zatiaľ čo vnútro je kruhové, no má dva výbežky po stranách, kde sú umiestnené snímače. O dva dni som si išla zobrať originál, nahlásila som mnou zvolenú farbu, v ponuke sú v tri prevedenia – čierna, zlatá, strieborná, tú poslednú som zvolila i ja.

Ako si k nám razili cestu smart hodinky, tak to isté čakalo aj inteligentné prstene. Dobrou správou je, že záujem rastie, čo isto postupne prinesie viac hráčov, ktorí ho do svojho portfólia zaradia (Samsung ho zrejme predstaví čoskoro).

Prevzala som v nádhernom balení prsteň aj s puzdrom, ktoré je v skutočnosti powerbanka a ešte aká! Zvládne až 15 nabití aj bez toho, aby ste sa museli pripájať k elektrickej zásuvke. Prvý raz som puzdro hľadala po 5 dňoch, nabíjanie trvalo zhruba 90 minút. Za obdobie testovania som ešte nevybila ani powerbanku, tak nemôžem potvrdiť, že jej kapacita vystačí naozaj až na 15 nabití. To sa dozviete v našom výstupe, kde zhrnieme výhody a nevýhody, klady a nedostatky pri dlhodobom teste.

Do svojho Galaxy Z Fold som si nainštalovala aplikáciu RingConn, privítalo ma množstvo sekcií, ktoré sa v priebehu niekoľkých dní zaplnili mojimi údajmi. Jednotlivé časti sú skutočne priehľadne porozdeľované a intuitívne, radosť sledovať informácie zozbierané prsteňom. Výpis všetkých údajov a ich popis by bol na ďalší článok. Mňa hlavne zaujímali údaje zaznamenávajúce spánok, stres a aktivitu. Môžete si pozrieť graf spánku na základe jeho jednotlivých fáz, či údaje o variabilite srdcového tepu.

Prsteň zaznamenáva aj teplotu pokožky, rytmus dýchania. Opäť som narazila na starý problém a majú ho i inteligentné hodinky, totiž ak niečo tlačíte, napríklad fúrik, kočiar, nákupný vozík – ruku máte pred sebou prakticky bez pohybu a vtedy vám systém kroky nepočíta. Intenzitu tréningu ukazuje graf spôsobom, kde delí kalórie bazálneho metabolizmu od tých aktívne spálených. Posledný graf ukazuje priebeh aktivity počas dňa a porovnáva ho s predchádzajúcim dňom.

Čo sa nedá uprieť tomuto zariadeniu je pekný vzhľad. Oproti konkurentom mi príde elegantnejší, v čiernej farbe je atraktívny najmä pre mladých a športovcov. Poskytuje množstvo údajov, ktoré sú jasne zobrazené v aplikácii a to najhlavnejšie, čo ste nedokázali namerať počas spánku so smart hodinkami s prsteňom máte oveľa väčšiu šancu zvládnuť.

Obsah pokračuje pod reklamou

Teraz, keď som sa dozvedela informácie, ktoré som chcela vedieť som sa pristihla, že som začala skladať prsteň. Možno to chce naozaj dlhší čas, aby som čokoľvek večer na ruke prestala vnímať ako prekážku. Kto je naučený spať s obrúčkou alebo prsteňmi, tento problém isto nebude musieť riešiť.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.