Samsung novinky naživo, poznáme ich ceny a dostupnosť

Samsung dnes predstavil hneď niekoľko kľúčových zariadení od dvojice skladacích smartfónov série Galaxy Z cez novú sériu smarthodiniek Galaxy Watch4, až po nové bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds2. My sme si ich mali možnosť obzrieť naživo priamo na Slovensku ešte pred ich svetovou premiérou.

Medzi najväčšie hviezdy aktuálneho „večera“ Galaxy Unpacked patrí nepochybne dvojica skladacích smartfónov Samsung Galaxy Z Flip3 5G a Galaxy Z Fold3 5G, ktoré budú vo vybraných farbách a pamäťových verziách v predaji aj u nás.

Najnovšou vlajkovou loďou v oblasti skladacích smartfónov sa stáva nový Samsung Galaxy Z Fold3 5G, ktorý so sebou prináša aj novú inováciu v podobe selfie fotoaparátu pod displejom. Pokiaľ práve selfie fotoaparát nepoužívate, bude pre vás prakticky neviditeľný. Po aktivácii fotoaparátu sa pixely, ktoré ho prekrývajú, zhasnú a na obrazovke zrazu uvidíte drobnú dierku s fotoaparátom.

Majiteľom predchádzajúcej generácie tohto modelu vo výbave chýbalo obľúbené dotykové pero S Pen a Samsung ich prosby s touto generáciou čiastočne vypočul. Na rozdiel od série smartfónov Galaxy Note sa ale dotykové pero nedá odložiť do dela smartfónu, potrebovať budete špeciálny obal.

Samsung Galaxy Z Fold3 5G si bude rozumieť iba s dvojicou pier – špeciálnou verziou S Pen Fold Edition, ktorá bude v predaji samostatne za cenu 49,90 € a univerzálnou verziou S Pen Pro s technológiou Bluetooth, ktorá je v predaji za 99,90 € a ktorá si spolu rozumie aj s ostatnými zariadeniami z rodiny Galaxy.

Samsung má na obmedzenú kompatibilitu pier s týmto modelom dobrý dôvod, vnútorný displej smartfónu totiž chráni špeciálna vrstva, ktorú by ostatné perá mohli poškodiť.

Pozrite siSamsung stavil na skladačky, predstavil nový Galaxy Z Flip3 5G a Z Fold3 5G

Po softvérovej stránke je novinkou smartfónu nový rýchly panel s úlohami, ktorý oceníte najmä v kombinácii s dotykovým perom S Pen. Teší nás aj nový špeciálny launcher, ktorý vám umožní otvárať viaceré aplikácie na celej ploche vnútornej obrazovky. Aktuálne takto dokáže Galaxy Z Fold3 5G zobraziť viac ako 150 aplikácií vrátane Instagramu, čo nám v redakcii chýbalo určite najviac.

Pocitovo je nový Samsung Galaxy Z Fold3 5G výrazne ľahší ako predchádzajúca generácia, reálne má o 15 gramov menej. Pri používaní cítiť aj zredukovanú hrúbku, nová generácia je totiž o 0,5 milimetra nižšia. Oceniť musíme aj prepracovaný pánt, vďaka ktorému po zatvorení smartfónu zostáva medzi dvoma polovicami obrazovky menšia medzera.

Redukcia hmotnosti a hrúbky zrejme ovplyvnila aj veľkosť batérie, ktorá má v novej generácii o 100 mAh nižšiu kapacitu. Nepredpokladáme však, že by sa takýto malý rozdiel dokázal podpísať pod výdrž batérie. Musíme však podotknúť, že v balení Galaxy Z Fold3 5G bude chýbať nabíjací adaptér.

Tri generácie skladacích smartfónov Samsung Galaxy Z Fold vedľa seba.

Adaptér s výkonom 25 W spolu so spomínaným obalom Cover Case a špeciálnym perom S Pen Fold Edition môžete získať v rámci jedného balíčka v hodnote 89,90 € od dnes až do 26. augusta úplne zadarmo.

Nový Samsung Galaxy Z Fold3 5G bude na slovenskom trhu dostupný vo verziách Phantom Green (zelená), Phantom Black (čierna) a Phantom Silver (strieborná) s interným úložiskom 512 GB za cenu od 1 899 €. Voľný predaj bude spustený deň po ukončení predobjednávok, teda už 27.8.2021.

V rovnaký deň sa do predaja dostane aj nový Samsung Galaxy Z Flip3 5G, ktorý má skutočný potenciál stať sa predajným hitom aj na Slovensku. Vo verzii so 128 GB úložiskom bude totiž začínať aj u nás na cene 1 049 €, čo predstavuje zníženie ceny oproti jeho predchodcom o takmer 500 €. Dostupný navyše bude v rôznych verziách aj u všetkých slovenských operátorov.

Najväčšou novinkou novej generácie série Z Flip je 4-násobne väčší vonkajší displej Cover Screen, ktorého uhlopriečka oproti predchodcom narástla z 1,1 až na 1,9“. Vďaka väčšej uhlopriečke vám už vonkajší displej bude môcť zobraziť plnohodnotné notifikácie, widgety, ako aj rýchle nastavenia smartfónu a slúchadiel.

Pocitovo je model Galaxy Z Flip3 5G skutočne kvalitným kusom hardvéru. Pôsobí pevne, odolnejšie a prémiovo, ponúka tenší rámček okolo vnútornej obrazovky a pohodlnejšie je aj jeho otváranie, čo je pri „véčkach“ určite kľúčové.

Keď už spomíname odolnosť, na záver musíme spomenúť, že Samsung obohatil nové skladacie modely o certifikáciu IPx8, ktorá zaručuje ich odolnosť voči vode až do hĺbky 1,5 metra po dobu 30 minút. Ide o vôbec prvé skladacie smartfóny na svete, ktoré ponúkajú túto úroveň odolnosti.

Nový Samsung Galaxy Z Flip3 5G bude na Slovensku dostupný od 27. augusta vo verziách Cream (krémová biela), Green (zelená), Phantom Black (matná čierna) a exkluzívne v sieti predajní Samsung aj vo verzii Levander (levanduľová). Verzia so 128 GB úložiskom bude v predaji za spomínaných 1 049 €, verzia s 256 GB úložiskom bude začínať na cene 1 099 €.

Do predaja v rovnaký deň zamieria aj nové smarthodinky Samsung Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic, ktorých novinky sme už pokryli v samostatnom článku. Model Galaxy Watch4 bude na Slovensku dostupný v čiernej, zelenej, ružovozlatej a striebornej farbe v 40 mm verzii za cenu od 269 € a v 44 mm verzii za cenu od 299 €.

Prémiovejšie ladený model Galaxy Watch4 Classic bude dostupný v čiernej a striebornej farbe v 42 mm verzii za 369 €, v 46 mm verzii za 399 € a v 46 mm verzii aj s podporou eSIM/LTE sietí za cenu 449 €.

K hodinkám sa pridajú aj nové bezdrôtové slúchadlá Samsung Galaxy Buds2, ktoré budú v predaji v štyroch farebných verziách – grafitová, biela, olivová a fialová za cenu od 149 €.

Komentáre k článku