Samsung Jet 90 Complete – prvý tyčový vysávač s vyprázdňovacou stanicou

ZDROJ | Samsung

Samsung po modeli Jet 70 predstavil vrcholovú verziu svojho tyčového vysávača zo série Jet. Model Jet 90 Complete vie na krátky čas vyvinúť sací výkon až 200 W, čo je na takéto typy vysávačov nie bežný parameter. Za príplatok môžete novinku vybaviť aj prvou vyprázdňovacou stanicou a tak s prachom a nečistotami neprídete nikdy do kontaktu.

ZDROJ | Samsung

Samsung Jet 90 Complete je najvyspelejším vysávačom na batérie od Samsungu. Ten na Slovensku predstavil spolu s robotickým vysávačom JetBot AI+ za neuveriteľnú cenu 1 499 €.

Top novinka má ešte výkonnejší elektromotor (550 W), ktorý na kefe dokáže produkovať sací výkon až 200 W. Síce iba na 6 minút, pretože toľko vydrží 3 000 mAh batéria na jedno nabitie v tomto režime, no vďaka tomu, že je vymeniteľná, môžete vysávať pokojne aj 12 minút, resp. vždy o 6 minút viac v závislosti od počtu batérií, ktoré si dokúpite.

ZDROJ | Samsung

V centrálnom stojane pre Jet 90 je však aj miesto, presnejšie slot na pripojenie druhej batérie. Obe batérie sa tak môžu nabíjať súčasne. Nabitie ale trvá neskutočných 210 minút. Prečo tu ešte nedošlo rýchlonabíjanie zo smartfónov je záhadou. Aspoň že batéria si má aj po 500 nabíjacích cykloch udržať kapacitu viac ako 70%.

ZDROJ | Samsung

Výkonové stupne má vysávač tri – 18, 40 a spomínaných 200 W. Na jedno nabitie vydrží nielen 6 minút, ale aj 30, alebo 60 minút, v závislosti od zvoleného režimu.

ZDROJ | Samsung

Hoci výrobca tvrdí, že hmotnosť ručnej časti je len 1,66 kg, v špecifikácii vysávača je už uvedená čistá hmotnosť 2,8 kg, čo je o 200 gramov viac ako mal model Jet 70. Aj vy by ste chceli mať doma takú silnú ženu ako na titulnej fotke, ktorá s ľahkosťou polystyrénu drží takmer 3-kilogramový vysávač jednou rukou?

ZDROJ | Samsung

Aj táto novinka sa chváli extrémnou filtráciou. 5-násobná HEPA filtrácia má podľa výrobcu odfiltrovať 99,999% prachových častíc, ktoré uprace do nádoby s kapacitou 0,8 l, ktorá patrí k najväčším na trhu. V nádobe je pred samotným HEPA filtrom aj klasický umývateľný filter. Jet 90 Complete má byť vhodný aj do domácnosti alergikov, pretože disponuje certifikátom SLG a BAF. Nádoba je pritom plne umývateľná, vrátane filtra.

ZDROJ | Samsung

Plusom aj tohto modelu môže byť motorická kefa Soft Action Brush s mikrovláknami a striebrom, ktorá sa má točiť rýchlosťou 62,5x za sekundu. Ideálna má byť na tvrdých podlahách i kobercoch. Jej šírka je 25 cm.

ZDROJ | Samsung

V balení má byť aj kefa Turbo Action Brush, malá motorizovaná kefa na čalúnenie, kombinovaný nadstavec, flexibilný nadstavec a centrálna stanica Z station. Hlavná rúra má byť ergonomická, viete si upraviť jej dĺžku od 93 do 1,14 m.

ZDROJ | Samsung

Rovnako ako v iných ručných vysávačoch Jet, aj tu je na sanie využívaný cyklónový efekt, ktorý vymyslel a vyvinul k dokonalosti Sir James Dyson. Aj preto je podobnosť vysávača Jet 90 s modelmi od Dysonu veľmi vysoká.

ZDROJ | Samsung

Samsung Jet 90 Complete je prvým vysávačom v histórii, ktorý ponúka vyprázdňovaciu stanicu. Označuje sa VCA-SAE903/GE alebo VCA-SAE904/GE. Výhodou má byť fakt, že nemusíte takto vysýpať zbernú nádobu z vysávača…

ZDROJ | Samsung

Ale ju iba priložíte k hornej časti, stlačíte tlačidlo a nečistoty z nej stanica odsaje do špeciálneho vrecka. To stačí raz za čas vybrať a vyhodiť.

ZDROJ | Samsung

Samsung Jet 90 Complete je možné kúpiť si už dnes za 689 €. Vyprázdňovacia stanica s krkolomným názvom v bielej alebo striebornej stojí 169 €.

V predaji je však aj mopovací nadstavec Spinning Sweeper, preto je na ovládaní aj režim WET.

ZDROJ | Samsung

ZdrojSmasung

Komentáre k článku