Samsung má ďalší batériový vysávač Samsung Jet 70 s výkonom 150 W

ZDROJ | Samsung

Samsung nedávno okrem robotického mopovača predstavil aj nový tyčový batériový vysávač VS15T7033R4 Jet 70 série VS7000. Pod krkolomným názvom sa ukrýva tyčový vysávač mierne pripomínajúci Dyson V11 s viacerými zaujímavými riešeniami. Devízou má byť HEPA filter.

ZDROJ | Samsung

Pozrite siMiele TRIFLEX HX1 – 3 vysávače v jednom a navyše na baterky?

Na rozdiel od predošlích generácií Samsung stavil na dizajn, v ktorom je centrálna jednotka v hornej časti. Tú síce nie je možné posúvať ako v prípade tyčového Miele TRIFLEX HX1, no určite sa ľahšie dostane do neprístupných miest ako práve vysávače Série VS6500, resp. VS6000 z minulých rokov.

ZDROJ | Samsung

Podobnosť s vysávačom od Dysonu nie je vymyslená, Samsung Jet 70 využíva aj cyklónovú technológiu, presne ako Dyson. Na generovanie sacieho výkonu vysávač využíva invertný elektromotor s výonom 410 W, ktorý má generovať maximálny sací výkon (na kefe) 150 W. Vysávač má hmotnosť 2,6 kg. Hlučnosť na úrovni 86 dB ale neznie vôbec vábne, takú hlučnosť majú bežné vysávače.

ZDROJ | Samsung

Novinka sa chváli hlavne extrémnou filtráciou. 5-násobná HEPA filtrácia má podľa výrobcu odfiltrovať 99,999% prachových častíc, ktoré uprace do nádoby s kapacitou 0,8 l, ktorá patrí k najväčším na trhu. V nádobe je pred samotným HEPA filtrom aj klasický umývateľný filter.

ZDROJ | Samsung

Plusom je určite aj motorická kefa Soft Action Brush s mikrovláknami a striebrom, ktorá sa má točiť rýchlosťou 3 750x za minútu. Ideálna má byť na tvrdých podlahách i kobercoch. Jej šírka je 25 cm.

ZDROJ | Samsung

Samsung Jet 70 je možné využívať v troch stupňoch s výkonom 16, 36 a 150W, ktoré vidieť na rukoväti vysávača. Výdrž na jedno nabitie 1 800 mAh 21,6V batérie je ale pomerne chabé. V najvyššom výkone zvládne vysávať 5 minút, s ubúdajúcim výkonom stúpa aj výdrž na 20, resp. 40 minút.

Nabitie batérie má podľa Samsungu trvať 3,5 hodiny. Batéria si má aj po 500 nabíjacích cykloch udržať kapacitu viac ako 70%. Nabíjať je batériu možné priamo vo vysávači, alebo samostatne v stojane na stenu s príslušenstvom. To sa zíde, ak si kúpite náhradnú batériu pre dlhšie vysávanie.

ZDROJ | Samsung

Nový tyčový vysávač Samsung Jet 70 príde na trh budúci mesiac s cenou 459 €.

 

ZdrojSamsung

Komentáre k článku