Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung Health vie toho oveľa viac, ako si myslíte

Samsung Health vie toho oveľa viac, ako si myslíte
TECHBOX
Samsung Health vie toho oveľa viac, ako si myslíte

Ekosystém Samsungu je prepracovaný a funguje ako perfektne vyrobené hodinky… a keď sme už pri nich, mnohí si dnes už nevedia predstaviť svoj život bez smarthodiniek. My sme si vyskúšali najnovší model Galaxy Watch4 rovno aj so skladacím smartfónom Samsung Galaxy Z Fold 3.

Samsung tento rok priadne zahviezdil, keď v auguste predstavil sériu hodiniek Galaxy Watch4. V redakcii sme vyskúšali všetky modely a musíme potvrdiť, že slová chvály používateľov nie sú vôbec prehnané.

Srdcom každých inteligentných hodiniek od Samsungu je okrem základnej appky s nastaveniami (Galaxy Wearable) zdravotná aplikácia. Samsung Health (Android, iOS) je sofisitikovaná appka s príjemným rozhraním, ktorá vojde pod kožu aj tomu, kto so smarthodinkami len začína.

Pozrite si

Ako si preniesť údaje zo smartfónu? Použite Smart Switch

Rozhodne nie je prehnané tvrdiť, že si vďaka Samsung Health dokážete zlepšiť kvalitu života. Vďaka nej máte prehľad nielen o prejdených krokoch, či spálených kalóriách. Samsung Health ide poriadne do hĺbky! Aby ste aplikáciu mohli plnohodnotne využívať, musíte si vytvoriť profil. V ňom zadáte svoje údaje – pohlavie, hmotnosť, výšku, dátum narodenia. Odporúčame vložiť aj vašu fotografiu, zíde sa, ak sa budete s niekym deliť o športové aktivity.

Menu aplikácie Samsung Health sa skladá zo štyroch kariet: Domov, Spolu, Fitness (nie je lokalizovaná pre Slovensko) a Moja Stránka. Karty si prepínate tlačidlami dole.

Na karte Domov sa nachádzajú prehľadné informácie o vašom zdraví. Hneď hore vidíte informácie o prejdených krokoch a Cvičenie, kde si môžete aktivovať niektoré z množstva cvičení a tiež pozrieť na históriu vašich pohybových aktivít. Takto viete zlepšovať svoje výkony, sledovať dôležité metriky a priebežne zvyšovať výkonnosť.

Doteraz ste si mohli len tipovať, aký ste mali spánok. Vďaka kombinácii inteligentných hodiniek a Samsung Health teraz viete presne ako dlho a ako kvalitne ste spali. Skóre spánku vám názorne ukáže priebeh – od hlbokého, cez ľahký spánok, fázu REM až po prebudenie. Vynikajúce je, že si pred spaním nemusíte nič zapínať a aktivovať. Všetko má na starosti systém.

To však nie je všetko. Nové snímače v hodinkách dokážu automaticky zaznamenať informácie o hladine kyslíka v krvi počas spánku, ale dokonca i chrápanie. Detekcia chrápania zistí, či v noci chrápete ako dlho a ako často. Poslednou ponukou, ktorú v položke Spánok nájdete, je správa o konzistentnosti spánku.

Telesná kompozícia donedávna nepatrila medzi bežné funkcie v smarthodinkách. Samsung Health v spolupráci so Samsung Watch toto dokáže a netrvá to vôbec dlho. Stačí, keď si nasadíte hodinky na zápästie, zapnete aplikáciu a dvoma prstami podržíte naraz obe bočné tlačidlá. O priebehu a dokončení vás informujú hodinky. Podrobné výsledky nájdete v aplikácii, kde môžete sledovať výsledky a zmeny údajov v priebehu času. Sledovanie fyzickej kondície nikdy nebolo jednoduchšie.

Žijeme pandemickú dobu a vtedy je dôležité, viac ako kedykoľvek predtým, vedieť o tom, akú máme hladinu kyslíka v krvi. V Samsung Health vytvorili samostatnú položku a vy si ju môžete kedykoľvek zistiť. Veľkou vecou je možnosť merania krvného tlaku. Predtým si musíte hodinky kalibrovať s klasickým tlakomerom. Štandardnou možnosťou je meranie a prehľad o srdcovom tepe, ten sa meria automaticky.

Denná aktivita vám na prvý pohľad ukáže, ako na tom ste s pohybom v aktuálny deň. Položka Stres zaznamenáva merania stresu, ale i dychové cvičenia. Na prvý pohľad triviálne veci, ale nie je to tak. Stres, hnev ale i úzkosť môžu mať nepriaznivý vplyv na vaše zdravie. Často si to neuvedomujete ako tieto pocity ovplyvňujú vaše reakcie, ale aj dokonca vzťahy. Precvičovanie dýchania vám z dlhodobého hľadiska dokáže zlepšiť zdravotný stav.

Veľmi užitočnou položkou je Jedlo. Nie nadarmo sa hovorí Si tým čo ješ. Aplikácia vám pomôže v stravovacích návykoch, jediné čo sa od vás očakáva, je zaznamenávať aké jedlá počas dňa konzumujete. Po čase zistíte váš priemerný denný príjem vitamínov a živín. Podľa toho môžete upraviť stavovanie tak, aby bolo vyváženejšie a zdravšie. Ponuku aplikácií uzatvára Hladina glukózy v krvi, Zdravie žien (umožní vám sledovanie cyklu) a Voda (pitný režim). Nevyužívané položky odstránite z ponuky cez tlačidlo Spravovať položky > označíte ich znamienkom „-“ a potvrdíte Uložiť.

Pozrite si

Ako si preniesť údaje zo smartfónu? Použite Smart Switch

Druhá karta Spolu slúži na dosahovanie cieľov, zdieľanie úspechov, no najmä na motiváciu v tréningoch. S účastníkmi môžete súťažíť v individuálnej výzve, alebo si spolu vytvoríte tímovú výzvu s viacerými skupinami. Z kontaktov môžete pozvať svojich známych a tak si spríjemniť aj namáhavé cvičenia.

https://youtu.be/5tPsT8B2Bfo

Karta Moja stránka združuje informácie o vás. Nájdete tam všetky získané odznaky, pozriete si svoje dosiahnuté rekordy a rôzne analýzy (aktivity, príjmu kalórií, spánku, srdcového tepu či hmotnosti).

So Samsung Health to ide naozaj ľahko, však? S pomocou aplikácie máte pod kontrolou vaše zdravie i kondíciu a viete zábavnejšie dosiahnuť svoje ciele v oblasti fitnes. Zapojením sa do súťaží s priateľmi a príbuznými bude výkon každého z vás napredovať po správnej ceste za stanovenými cieľmi. Aj tisícmíľová cesta začína prvým krokom, v našom prípade spustením aplikácie Samsung Health.

Článok sme pripravili so spoločnosťou Samsung Slovensko.