Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung Gear Sport, Gear Fit2 Pro a Gear IconX - trio nových wearables

Samsung Gear Sport, Gear Fit2 Pro a Gear IconX - trio nových wearables
Imrich Maťo
Samsung Gear Sport, Gear Fit2 Pro a Gear IconX - trio nových wearables

Samsung si pred výstavou IFA 2017 tak trocha „vystrieľal náboje“, keďže na samostatnom evente predstavil novinku roka, phablet Samsung Galaxy Note8. Ale aspoň tak naň upútal väčšiu pozornosť. No ani do Berlína neprišiel naprázdno.

Pozrite si

Samsung Gear Sport – neboja sa hĺbky

Zdroj | Samsung

Na výstave totiž predstavil hneď trojicu nových wearables zariadení. Aj keď ozajstnou novinkou sú „iba“ Gear Sport, športové inteligentné hodinky odolné voči vode so zameraním na fitness.

Hodinky Gear Sport sú výborným pomocníkom najmä (a nie len) pre plavcov z viacerých dôvodov. Odolnosť voči vode sme spomenuli, no k tomu treba dodať, že odolajú tlaku do 5 ATM, čo zodpovedá približne hĺbke do 50 metrov.

Pozrite si

Samsung Gear S3 classic – najlepšie hodinky od Samsungu

Gear Sport obsahujú najnovšiu aplikáciu pre plavecký tréning Speedo On od firmy Speedo. To vám umožní jednoducho sledovať hlavné merané hodnoty, ako je počet preplávaných bazénov, čas na jednu dĺžku bazéna a mnohé ďalšie.

Majú tiež zabudovaný snímač na monitorovanie tepovej frekvencie, ktorý zaznamenáva činnosť srdca ako cez deň, počas akejkoľvek činnosti, ale aj v noci počas spánku.

https://www.youtube.com/watch?v=onVzSjdVh3A

Pozrite si

Samsung a TUMI prinášajú novú verziu hodiniek Samsung Gear S3

Hodinky spolupracujú s fitness aplikáciami Under Amour Record, MyFitnessPal, MapMyRun a Endomondo, ktorými môžete sledovať fyzickú činnosť, ponúkajú aj funkcie týkajúce sa výživy, spánku a sledovania fitness, takže budete mať vždy aktuálny prehľad o vašom zdraví a kondícii.

Funkcia pre automatické rozpoznanie fyzickej aktivity zabezpečí hodinkám rozpoznať typy fyzickej činnosti, medzi ktoré patrí chôdza, beh, jazda na bicykli a dynamické aktivity, zahŕňajúce rôzne činnosti od tanca až po basketbal. Alebo…

K hodinkám Gear Sport ešte niekoľko technických parametrov, takže nepreklikávajte na inú stránku. Ich základom je kruhová základňa s 1,2-palcovým Super AMOLED displejom rozlíšenia 360 x 360 px, ktorý je chránený sklom Gorilla 3.

Operačným systémom je Tizen a poháňa ho dvojjadrový procesor 1 GHz. Pamäte sú vo veľkostiach 768 MB RAM a 4 GB ROM a konektivitu hodiniek zastupujú tradične Bluetooth, Wi-Fi a NFC. Na sledovanie aktuálnej polohy využijete systémy GPS, GLONASS a Beidou.

Hodinky Gear Sport sú napájané 300 mAh batériou, ktorá sa nabíja bezdrôtovo.

Pozrite si

Samsung Gear Fit2 Pro – fitness náramok pre profesionálov

Zdroj | Samsung

O fitness náramku Gear Fit2 Pro sme vás už v predstihu informovali v článku po neplánovanom úniku na niektorých lokálnych stránkach Samsungu. Jeho technické parametre sú teda už známe.

Pri tomto náramku zároveň platí, čo sme uviedli vyššie pri hodinkách Gear Sport ohľadom odolnosti, tréningových plaveckých aktivít, spolupráce s fitness apkami a rozpoznania fyzickej aktivity.

Pozrite si

Samsung Gear Fit2 – poriadne vylepšený fitness náramok

Zdroj | Samsung

Treťou wearables „novinkou“ z Berlína, ktorú si sem priniesol Samsung, je druhá generácia bezdrôtových slúchadiel Gear IconX. Recenziu prvej verzie slúchadiel sme vám priniesli pred rokom. Či sa vo vynovených slúchadlách niečo zmanilo, najmä k lepšiemu, budeme vedieť posúdiť po ich prípadnom teste.

Pozrite si

Samsung Gear IconX – bezdrôtové slúchadlá, ktoré ešte potrebujú čas

Zdroj | Samsung

Zatiaľ vám o nich prezradíme toľko, že majú modernizovaný dizajn, k dispozícii sú v čiernej, šedej a ružovej farbe a sú ešte ergonomickejšie a ľahšie. Hoci parametre uvádzajú hmotnosť jedného slúchadla 8 g (1. gen. – 6 g / slúchadlo).

Vnútorná pamäť zostala rovnaká 4 GB. Slúchadlá komunikujú cez Bluetooth 4.2 a napájané sú 82 mAh batériou. Batéria v puzdre má kapacitu 340 mAh a nabíja sa cez USB-C.

Tlačová správa uvádza nasledovnú dostupnosť a ceny noviniek:

Na Slovensku bude v druhej polovici septembra dostupný športový náramok Gear Fit2 Pro za odporúčanú maloobchodnú cenu 229 €. V októbri budú k dispozícii inteligentné hodinky Gear Sport za odporúčanú maloobchodnú cenu 349 € a neskôr slúchadlá IconX za 229 €.

To sú dobré správy. Ako sa vám nové wearables produkty pozdávajú?

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnosti Samsung.

Zdroj