Reklama

Samsung Gear Sport - neboja sa hĺbky

Roman Calík
94 %
Okrúhly vzhľad inteligentným hodinkám svedčí pravdepodobne najviac. Pozrite sa, čo prináša najnovšia generácia hodiniek Samsung Gear zameraná na športovcov.

Výhody

  • vodoodolnosť 5ATM
  • nový Tizen 3.0
  • kvalita + ovládanie lunetou

Nevýhody

  • minimum inovácií
  • nabíjanie iba cez kolísku

Po tom, čo Samsung v roku 2015 prvýkrát prišiel s okrúhlym dizajnom svojich inteligentných hodiniek Gear S2, neupúšťa od svojej koncepcie. A to je dobre.

Nové hodinky Gear Sport nielen výborne vyzerajú, ale ovládajú sa pomocou známej praktickej otočnej lunety. Tú chválim od prvej generácie, veľmi rýchlo pomocou lunety dokážete prechádzať jednotlivými položkami menu, alebo si prepínate medzi obrazovkami z hlavného ciferníka.

O tom, že luneta niečo vydrží, ma presvedčili aj hodinky Gear S3 Classic, ktoré viac než rok aktívne používam. Ovládanie pomocou lunety funguje ako na začiatku, a to som už s nimi prežil niekoľko buchnutí či vodných kúpeľov.

Novinka Gear Sport však dizajnom viac pripomína skôr model S3 Frontier, taktiež tu nájdete vymeniteľný gumený remienok. Zmien je však minimum, dokonca displej je o 0,1-palca menší.

Po novom má priemer 1,2″, rozlíšenie 360 x 360 px a zachoval si technológiu Super AMOLED. To je dobrá správa, zobrazované informácie majú špičkovú grafiku a výbornú čitateľnosť aj na slnku.

Ani vo vnútri sa toho oproti minuloročným modelom veľa nezmenilo. Hodinky poháňa 1 GHz dvojjadrový procesor a majú 0,75 GB RAM či 4 GB internú pamäť, do ktorej ukladáte aplikácie alebo aj hudobné súbory.

Pomocou bezdrôtových Bluetooth slúchadiel totiž hodinky výborne poslúžia ako prehrávač hudby. Samozrejmosťou je aj GPS, NFC a nechýba podpora Wi-Fi či možnosť telefonovania. Hodinky musíte spárovať s vašim smartfónom, našťastie nemusia to byť len telefóny Samsung.

Trocha zamrzí slabšia 300 mAh batéria, napriek tomu sa môžete spoľahnúť približne na 3-dňovú výdrž. Hodinky však nabijete len v dodávanej kolíske, síce bezdrôtovo, ale microUSB alebo USB-C konektor by sa na cestách hodil.

Najväčšou novinkou Gear Sport boli v čase testovania dve zásadnejšie inovácie, zostala len jedna. Totiž hodinky prišli ako prvé s OS Tizen vo verzii 3.0, ktorý poteší prehľadnejším prostredím, novými widgetmi, funkciami a jednoduchším ovládaním.

V súčasnosti je však už aktualizácia na OS Tizen 3.0 dostupná aj pre S3 Classic/Frontier. Samsung Gear Sport si tak vyberú najmä plavci. Totiž dôležitou inováciou je vodeodolnosť až do 5ATM, čo znamená že hodinky neutopíte ani v hĺbke 50 metrov.

S tým súvisia aj nové aktivity, ktoré hodinky dokážu merať, a to napríklad preplávané dĺžky bazéna, čas jednej dĺžky či spálené kalórie a aktuálny tep počas plávania. Výhodou je aj režim, kedy si displej hodiniek pri plávaní uzamknete tzv. vodným zámkom.

K dispozícii je aj známa aplikácia Speedo On vyvinutá špeciálne pre plavcov. Ak teda chodíte často do vody a do väčších hĺbok, práve ste našli svoje hodinky.

Samsung Gear Sport za 349 € dopĺňajú stále dobre vybavené inteligentné hodinky Gear S3 Classic a S3 Frontier. Ak uvažujete nad S3 Frontier vezmite si radšej Gear Sport, poteší vás totiž menšie telo a vodeodolnosť do 5 ATM. Aj uvádzacia cena je o 50 € nižšia.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.