Reklama

Samsung Gear Fit2 Pro - fitness náramok pre profesionálov

Zdroj | Samsung
Imrich Maťo
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

V tieni včerajšej top udalosti spoločnosti Samsung, ktorou nepochybne bolo predstavenie novej generácie phabletu z radu Note, modelu Samsung Galaxy Note8, zostalo neplánované odhalenie novinky medzi fitness zariadeniami, náramku Samsung Gear Fit2 Pro.

Zdroj | Samsung

Na niektorých lokálnych stránkach Samsungu, napríklad Španielsko a Malajzia, sa na niekoľko hodín objavili informácie o novom fitness náramku Gear Fit2 Pro, o ktorom sa už dávnejšie šírili v tom čase nepotvrdené dohady.

Pozrite si

Samsung Gear Fit2 – poriadne vylepšený fitness náramok

Týmto nechceným „únikom“ výrobca potvrdil prípravu vylepšenej verzie náramku Gear Fit2. Poznámka o „vylepšenej“ je na mieste, keďže nový Gear Fit2 Pro priznáva „farbu“ prídomkom Pro a pri detailnejšom pohľade na oba modely vidieť aj dizajnovú identicitu.

Zdroj | Samsung

Výrazné vylepšenie verzia Pro zaznamenáva v odolnosti. Oproti pôvodnej hodnote (30 min. / 1,5 m) by mal vydržať tlak 5 ATM, čo zodpovedá hĺbke 50 metrov. V jeho softvérovej výbave pribudla aplikácia Speedo, určená na monitorovanie plaveckých aktivít. Preto Gear Fit2 Pro obzvlášť ocenia plavci, a to nie len amatérski, ale aj profesionálni.

Pozrite si

TomTom Runner 3: fitness hodinky za prijateľnú cenu

Zdroj | Samsung

Výrobca venoval pozornosť i zásadnému vylepšeniu remienka, obzvlášť jeho zapínaniu. Spomínate si na príhodu kolegu Romana, popísanú v recenzii náramku Gear Fit2, keď mu práve kvôli nešťastnému riešeniu zapínania tento spadol do medvedieho bazéna, kde v hĺbke viac ako dva metre „trčal“ takmer 20 hodín? S novinkou by sa mu to (a ani nikomu inému) stať už nemalo. 🙂

Zdroj | Samsung
Pozrite si

Samsung ukázal Galaxy Note8 – toto je najlepší smartfón výrobcu

V ostatných parametroch je Gear Fit2 Pro prakticky zhodný s predchodcom. Zakrivený Super AMOLED displej má 1,5-palcovú uhlopriečku a rozlíšenie 216 x 432 px. Pamäte sú veľkosti 0,5/4 GB RAM/ROM a batéria s kapacitou 200 mAh by mala náramok udržať v chode 3-4 dni.

Pozrite si

Lenovo Fitness Band G02 – fitness náramok, ktorý neprekvapil

Z konektivity nechýba Wi-Fi a Bluetooth, ani podpora pozičných systémov GPS a GLONASS a prítomný je aj prehrávač hudby. Operačným systémom v náramku je opäť Tizen.

Podľa zatiaľ dostupných informácií by cena fitness náramku Samsung Gear Fit2 Pro nemala presiahnuť 2 stovky v amerických dolároch. Bolo by dobré, keby túto hranicu neprekročila ani u nás v eurách. Veríme, že sa novinky čoskoro dočkáme a budeme si ju môcť aj vyskúšať.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.