Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Samsung ukázal Galaxy Note8 - toto je najlepší smartfón výrobcu

Samsung ukázal Galaxy Note8 - toto je najlepší smartfón výrobcu
Zdroj | Samsung
Roman Calík
Samsung ukázal Galaxy Note8 - toto je najlepší smartfón výrobcu
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Po tom, ako musel Samsung kvôli batériám úplne stiahnuť z trhu minuloročnú vlajkovú loď s dotykovým perom Note7 ešte v úvode predaja, mnohí predpokladali, že nástupca nikdy nepríde. No opak je pravdou, práve teraz sa svetu ukázal Samsung Galaxy Note8.

Pozrite si

Samsung Galaxy Note8 – Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ!

https://www.youtube.com/watch?v=RKYjdTiMkXM

A bude to pýcha výrobcu na najbližšie obdobie, jednoducho ak ste rozmýšľali nad Galaxy S8 alebo S8+, spozornite, nový Note8 je ešte lepší, väčší, výkonnejší a najmä ponúkne možnosť ovládania s unikátnym dotykovým perom S Pen najnovšej generácie.

Pozrite si

Samsung Galaxy Note7 – Kráľ vo vlastnom svete

Zdroj | Samsung

Ani tentokrát sa Samsungu nepodarilo utajiť novinku, a tak sme väčšinu parametrov práve predstaveného smartfónu poznali už vopred. Asi nikoho neprekvapí obrovský displej, ktorý konečne po rokoch narástol výraznejšie, a to aj vďaka pomeru strán 21,5:9, podobne ako pri modeloch Galaxy S8 a S8+.

Zdroj | Samsung

Novinka tak disponuje až 6,3-palcovým Super AMOLED Infinity displejom s rozlíšením 1440 x 2960 px (522 ppi), ktorý pokrýva 83,1% tela smartfónu.

Prichádza aj nová funkcia párovania aplikácií App Pair, ktorá vám umožní na okraji obrazovky vytvoriť vlastné páry aplikácií a následne jednoducho spúšťať dve aplikácie súčasne. Popri sledovaní videa je tak možné napríklad posielať správy a podobne.

Zdroj | Samsung
Pozrite si

Čo všetko vieme o pripravovanom Samsungu Galaxy Note 8?

Displej chráni známe sklo Corning Gorilla Glass 5 a dizajnom sa novinka od súčasných modelov S8/S8+ spredu ani veľmi nelíši. Môžete sa tak tešiť na štýlový a 8,6 mm tenký smartfón, ktorý však prináša prvý duálny fotoaparát výrobcu.

Zdroj | Samsung

Samsung sa skutočne držal jedného snímača zubami-nechtami. Teraz už aj v jeho prípade padli hranice a použil duálny 12 Mpx snímač, kde jeden je širokouhlý objektív s clonou f/1.7 a druhý teleobjektív s clonou f/2.4. Podstatnou novinkou je duálny optický stabilizátor obrazu (OIS) a 2-násobný optický zoom.

Zdroj | Samsung

Žiaľ vedľa fotoaparátu vidíme aj to, čo sme nechceli – čítačku odtlačkov prstov. Nedostala sa tak do displeja v prednej strane a stále si musíte zvyknúť na jej netradičné umiestnenie práve v tejto časti smartfónu. Mimochodom, vpredu je 8 Mpx fotoaparát s AF(!) a clonou f/1,7.

Zdroj | Samsung

Hardvér patrí k tomu najlepšiemu na trhu. Tešiť sa môžete na 6 GB pamäť RAM a internú pamäť 64 GB. Pamäť si samozrejme viete rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD o ďalších 256 GB. Procesor použitý pre náš trh je Exynos 8895, pričom by ste v novinke mali nájsť Android už vo verzii 7.1.1.

A samozrejme nechýba pero S Pen, ktoré prináša nové funkcie, je citlivejšie na tlak a má jemnejší hrot. Umožňuje napr. diskrétne robiť poznámky pomocou funkcie Screen Off Memo, alebo rýchlo vkladať komentáre do dokumentov a popisovať fotografie.

Zdroj | Samsung

Galaxy Note8 ponúka aj možnosť snímania očnej dúhovky. Odporúča ho využiť napríklad odborníkom v zdravotníctve, stavebníctve alebo príslušníkom bezpečnostných zložiek, ktorí sa môžu ocitnúť v situácii, kedy budú potrebovať odomknúť telefón, bez potreby potiahnuť prstom cez displej alebo sňať odtlačok prsta.

Batéria je v tomto prípade „len“ s kapacitou 3 300 mAh. Málo, veľa? Zo skúseností z modelov S8/S8+ vieme, že minimálne deň so smartfónom vydržíte a keďže je k dispozícii rýchle nabíjanie, tak sa s touto hodnotou dá žiť. Našťastie ani v tomto prípade nechýba bezdrôtové nabíjanie, ktoré nájdete už aj vo väčšine moderných automobilov.

Zdroj | Samsung

Galaxy Note8 podporuje rozhranie Samsung DeX pre tých, ktorí potrebujú v začatej práci na mobilnom zariadení bezproblémovo pokračovať na stolnom počítači, či už sú v teréne, v kancelárii alebo doma. Túto funkčnosť prezentujúci ukázali naživo počas predstavenia novinky.

Zdroj | Samsung
Pozrite si

Samsung DeX – vytvorí zo smartfónu počítač

Zdroj | Samsung

Nás teší aj skutočnosť, že opäť ide o smartfón s IP68, je teda odolný voči vode a prachu. Vodeodolné je i pero S Pen.

Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Cena novinky je stanovená na 999 € a začne sa predávať 15. septembra 2017. K dispozícii bude v čiernom Midnight Black a zlatom Maple Gold prevedení. A to dokonca okrem single SIM aj v Dual SIM verzii. Na Slovensku si ho budete môcť predobjednať už teraz, a to aj s darčekom – dokovacou stanicou DeX v hodnote 149,99 €.

Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

 

Zdroj