Reklama

S e-bikami to skúša už aj Honda! Predstavila e-MTB Concept

Zdroj | Honda
Michal Sobek
Zdroj | Honda
Zdroj | Honda

Automobilka Honda sa síce tomu dlho bránila, ale nakoniec aj ona nastupuje do vlaku s e-bikami, a to novým konceptom e-MTB Concept. Tento model bol predstavený na Japan Mobility Show v Tokiu.

Honda e-MTB Concept vyzerá skôr ako zjazdový e-bike, ale zachováva si pomerne tradičný dizajn. Honda síce poskytla nejaké prvotné informácie, ale tie nie sú ani zďaleka také obsiahle.

Zdroj | Honda
Obsah pokračuje pod reklamou

Celoodpružený e-bike využíva prevodovku SRAM Eagle AXS, hydraulické kotúčové brzdy od výrobcu Shimano aj odpruženie Fox vpredu aj vzadu. Ďalej tu nájdeme sedadlo RockShox Reverb dropper a pohodlnosť jazdy dopĺňajú kolesá DT Swiss XM 1700 a plášte Maxxis Minion DHF.

Pri pohone zvolila Honda overeného výrobcu Brose, ale automobilka neuviedla konkrétny typ. Použitím existujúcich komponentov pre e-bike sa Honda mohla viac zamerať na jeho dizajn. Pre Hondu bolo cieľom spojiť zážitky z motocykla a bicykla v jedinom produkte, ktorý zvládne horský terén.

Honda

Koncept Honda e-MTB rozširuje pole mobility v prírode. Tento bicykel, ktorý ľahko ide do kopca s elektrickou asistenciou, ponúka nový zážitok z jazdy, ktorý spája zábavu z motocyklov a zábavu z horského bicykla. Vyvíja sa s cieľom umožniť komukoľvek slobodnejšie si užiť jazdu na horských cestách.
Pozrite si

Najľahší a najdrahší e-bike má prekvapivo Lotus. Hmotnosť je smiešne nízko!

Honda nie je ani zďaleka prvým výrobcom automobilov alebo motocyklov, ktorý skúmal e-biky ako potenciálnu cestu pre expanziu značky. Honda zatiaľ ostáva pri koncepte, uvidíme, kedy sa tento kúsok dostane reálne do výroby, ale hlavne, akú cenovku spoločnosť zvolí.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.