Reklama

Najľahší a najdrahší e-bike má prekvapivo Lotus. Hmotnosť je smiešne nízko!

Zdroj | Lotus
Michal Sobek
Zdroj | Lotus
Zdroj | Lotus

Aj automobilka Lotus sa pustila do zabehnutého vlaku s e-bikami, a to hneď vo veľkom štýle. Model Type 136 je až neskutočne ľahký, ale výrobca si všetky plusy kompenzuje naozaj vysoko nastavenou cenovkou.

Rám bicykla sa zameriava na aerodynamiku, pričom ťaží z viac ako 30 rokov skúseností a úspechov v cestnej a dráhovej cyklistike. Riadidlá v tvare V prispievajú k lepšej aerodynamike. Samotný e-bike je vyladený tak, aby mal čo najmenší odpor vzduchu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ďalšie vôdzky k vysokej cene zahŕňajú prvky, ako je ručne vyrobená línia rámu z uhlíkových vlákien v Taliansku, ako aj vidlica v tvare krídla a klenuté reťazové vzpery inšpirované bicyklom Hope Lotus použitým na olympijských hrách v Tokiu v roku 2021.

A plynulo sa presúvame k už spomínanej hmotnosti. Celý e-bike Lotus Type 136 váži neuveriteľných 9,8 kilogramu. Výrobca to dosiahol napríklad batériou, ktorá je maskovaná ako malá fľaša na vodu a motorovým pohonom HPS vážiacim iba 1,2 kilogramu.

Zdroj | Lotus

Samotný motor typu 136 WATT ASSIST Pro váži iba 300 gramov. Ak bude chcieť Lotus predávať tento e-bike aj na európskom trhu, nebude môcť prekročiť výkon 250 W a maximálnu rýchlosť 25 km/h. Dojazd udáva výrobca okolo troch hodín, závisí to ale od viacero faktorov.

Lotus Type 136 nie je rozhodne lacnou záležitosťou, automobilka si zrejme cení vysoko nastavenú latku. Cena e-biku je tak nastavená na astronomických 25 000 eur. Prvé kusy z linky budú individuálne očíslované v rámci limitovanej edície, čím sa ich hodnota ešte zvýši. Lotus hovorí, že ďalšie modely budú nasledovať v rámci väčšej výrobnej série s nižšími cenami okolo 18 500 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.