Rýchlonabíjačka Xiaomi Redmi vám nabije smartfón takmer 5-krát!

Naša smart redakcia fičí na plné obrátky a uľahčuje nám život v maximálnej miere. Redakcia je však len naše útočisko, veľa práce sa odohráva v teréne. A tam si zvyčajne berieme len to nevyhnutné, to znamená smartfón, fotoaparát, slúchadlá, zvyčajne i notebook. Zabudli sme na niečo? Áno, v našej brašni nesmie chýbať powerbanka!

O tom, že sa na dobré ľahko zvyká som si uvedomil nedávno, keď som siahol do tašky a zistil, že moja obľúbená powerbanka ostala v redakcii, zatiaľ čo ja som sa ocitol nasucho, teda bez šťavy.

Čo je vlastne také nenahraditeľné na obyčajnej batérii? S powerbankou Xiaomi 20000mAh Redmi 18W, ktorú sme si do redakcie kúpili, je život oveľa bezstarostnejší. Vďaka nej máme k dispozícii dostatok energie na nabíjanie všetkých potrebných vecí, ktoré so sebou nosíme. Kto si zvykne na skvelú pomoc powerbanky, nemusí riešiť či má pri odchode nabité všetko, čo bude potrebovať. Samozrejme, nemusí sa ani báť, že mu dôjde šťava počas náročného dňa, aj keď mal na 100 % kapacity nabitý smartfón (notebook, prijímač a vysielač pre mikrofóny…).

Pozrite si5 dôvodov, prečo nevieme fungovať v redakcii bez Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Samotná powerbanka má vzhľadom na obrovskú kapacitu (20 000 mAh) stále prijateľnú hmotnosť, a to 434 g. Určite sa pre ňu nájde miesto vo vašej batožine, aj keď idete naľahko. Vpredu sa nachádzajú spomínané štyri porty a štyri mini LED diódy slúžiace na kontrolu nabíjania. Každá z LED predstavuje zhruba 25 % kapacity. Na ľavej strane je tlačidlo určené na kontrolu úrovne nabíjania.

Mimoriadne praktické je, že powerbanka od Xiaomi sa nemusí zapínať, akonáhle k nej pripojíte zariadenie, začne ho nabíjať. Ak chcete nabiť drobné príslušenstvo, napríklad Bluetooth slúchadlá, alebo smarthodinky, dvojitým stlačením tlačidla prepnete na režim nabíjania nízkym prúdom. Ten je oveľa šetrnejší k batérii.

Keďže kapacita powerbanky je 20 000 mAh, smartfón s 3 500 mAh batériou si nabijete takmer 5-krát! Pravdaže, záleží od kapacity batérie v smartfóne, niektoré modely ju majú menšiu, iné väčšiu. Napríklad Xiaomi 11 Lite 5G NE má 4 250 mAh, Xiaomi Mi 11 dokonca až 4 600 mAh!

Xiaomi 20000mAh Redmi 18W má lítium-iónovú polymérovú batériu, je kompatibilná prakticky so všetkými smartfónmi a ďalšími inteligentnými zariadeniami. Ponúka dva nabíjacie porty USB-A (9 V, 2 A max a 12 V, 1,5 A max). Samotnú powerbanku môžete nabíjať buď cez USB-C port, alebo cez starší štandard micro-USB, ktorý nájdete naozaj všade.

Pozrite siVyskúšali sme prenosný kompresor od Xiaomi, ktorý do pár sekúnd dofúka všetko

Určite sa nemusíte báť o zariadenia, ktoré si takto nabíjate. Chráni ich totiž 9-vrstvová ochrana obvodových čipov, zaručuje bezpečnosť nabíjania a zvyšuje celkovú účinnosť nabíjania.

Xiaomi 20000mAh Redmi 18W má nabíjací a vybíjací čip, ktorý zaistí nadštandardný výkon v oblasti bezpečnosti, efektivity ale i kompatibility.

To najlepšie nakoniec. Za túto praktickú powerbanku zaplatíte len 22,99 €, čo je naozaj prijateľná suma v porovnaní s tým, aké benefity ponúka. Už nikdy nebudete rozmýšľať, ktorú nabíjačku si vziať so sebou. Stačí mať poruke 20000mAh Redmi 18W a všetko zrazu funguje tak ako má.

Komentáre k článku