Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
9 správ

V roku 2024 by sme sa mali dočkať iPadov s OLED displejom. Okrem novej technológie by sa mali dočkať aj zväčšenia uhlopriečky z aktuálne 11″ na 11,1″ a 12,9″ na 13″. Vďaka technológii OLED by však mali ich rozmery zostať identické.

Zobraziť celú správu

Apple predstavilo limitovanú edíciu slúchadiel AirPods Pro. Ako reakciu na oslavu nového čínskeho roku, ktorý začne 22. januára 2023 predstavila kalifornská spoločnosť limitovanú edíciu bezdrôtových slúchadiel AirPods Pro druhej generácie. Nakoľko bude v Číne rok 2023 rokom zajaca, na balení aj krabičke od slúchadiel bude vygravírovaný zajac. Slúchadlá sa budú predávať len na ázijských trhoch.

Zobraziť celú správu

TSMC potvrdil spustenie masovej výroby čipov s 3-nm architektúrou. Tie by mali byť oproti 5-nm procesorom o 10 až 15 % výkonnejšie pričom by mali znížiť spotrebu o približne 25 – 30 %. Produkcia by sa mala spustiť v priebehu roka 2025.

Zobraziť celú správu

Samsung Galaxy A34 by mohol priniesť naozaj hravé farebné kombinácie. Nový model by mal do výbavy dostať 6,5″ OLED displej, 48 Mpx fotoaparát a procesor Exynos. To sú však pomerne bežné špecifikácie smartfónu strednej triedy. Samsung sa však pri tomto modeli viac zameral na dizajnovú stránku veci a novinka by mala priniesť tri živé a hravé farebné kombinácie. Medzi nimi aj Limetku, Fialku či Perleť.

Zdroj | The Tech Outlook
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

NASA a SpaceX by sa mohli spojiť pri doprave astronautov z ISS späť na Zem. Posádku mala pôvodne dopraviť späť na Zem ruská raketa Soyuz MS-22, ktorej však vo vesmíre začala vytekať chladiaca kvapalina zodpovedná za reguláciu teploty v kabíne. NASA preto rokuje so SpaceX ohľadne použitia ich rakety Crew Dragon na prepravu astronautov späť na Zem.

Zobraziť celú správu

Ford F-150 Lightning zvládol napájať dom svojho majiteľa takmer dva dni. Pri predstavení prvého elektrického pick-upu od značky Ford nám bolo povedané, že tento model bude riešiť „reálne problémy, reálnych ľudí“. Po masívnej snehovej búrke zostalo kanadské mesto Ontario bez elektriny. Vďaka „obojstrannému napájaniu“ však dokázal jeden z majiteľov Ford F-150 Lightning zabezpečiť elektrickú energiu pre svoju domácnosť na viac ako dva dni. Napájal ním chladničku, mrazničku, Wi-Fi, svetlá a tiež TV. Po skončení výpadku a skontrolovania stavu batérie zistil, že akumulátor je v akumulátore ešte ostalo ďalších 65 % energie.

Zdroj | RapsFanLJ Reddit
Zobraziť celú správu

TopCertifikáty na občianskych preukazoch vydaných do 20. júna 2021, budú koncom roka neplatné. Finančná správa upozorňuje svojich aktívnych používateľov na to, že platnosť ich kvalifikovaného elektronického podpisu na OP vydanom do 20. júna 2021 končí napoludnie 31. decembra 2022. Ostatné digitálne funkcie ako prihlasovanie do portálu Finančnej správy či využívanie ostatných e-služieb v rámci Slovensko.sk však ostane zachované.

Zobraziť celú správu

KIA nám poskytla pohľad na nový model EV9. Na Twitteri kórejského výrobcu sa objavilo 14 sekundové video odhaľujúce dizajn nového elektrického modelu, ktorý sa nápadne podobá na koncept EV9. Podľa popisu je jasné, že KIA už pracuje na spustení produkcie tohto elektrického SUV.

Zobraziť celú správu

Apple prišlo kvôli nedostatku iPhonov o jeden bilión dolárov. Na začiatku novembra informovala spoločnosť svojich zákazníkov aj investorov o problémoch s výrobou v Číne a plánovanom nedostatku nových iPhonov 14 Pro (Max). Z dôvodu tohto nedostatku padli akcie spoločnosti na úroveň spred 3. januára 2022 kedy jej hodnota bola 3 bilióny dolárov. Jej aktuálna hodnota je tak na úrovni 2 biliónov dolárov.

Zobraziť celú správu