Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

29 správ
Obsah pokračuje pod reklamou

Divízia LG Display sa vyjadrila, že nevyrobila ani jeden OLED displej pre iPhone X, ako sa v minulosti predpokladalo. Keďže sú na trhu len dvaja dodávatelia, ktorí by mohli byť schopní pokryť dopyt Apple, všetky displeje zrejme pre iPhone X dodal Samsung.

Zobraziť celú správu

Operátor 4ka rozširuje podporu technológie VoLTE (volanie cez LTE) už aj na telefóny Huawei Mate 10 Pro a Samsung Galaxy J3 (2017). Zákazníci už môžu používať aj technológiu ViLTE, teda HD volanie cez LTE sieť. Obaja účastníci hovoru musia mať podporovaný telefón a aktivovanú službu VoLTE. Aktiváciu je možné vykonať na zákazníckej linke 950.

Zobraziť celú správu

Hudobná služba TIDAL ponúka bezplatnú 12-dňovú skúšobnú dobu, počas ktorej si môžete vyskúšať bezstratové streamovanie hudby a to aj bez zadania kreditnej karty. TIDAL sa takýmto spôsobom snaží získať nových zákazníkov, ktorí by spoločnosť mohli vytiahnuť z finančných problémov.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

V januári dostanú televízory Sony A1, XE93, XE94 a ZD9 aktualizáciu, ktorá pridáva podporu štandardu Dolby Vision. Populárnejší štandard HDR10 už podporujú všetky tohtoročné modely 4K UHD televízorov od Sony.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť OWC rozobrala iMac Pro, pričom v jeho vnútri našla zaujímavú hardvérovú architektúru. Všetky konfigurácie bez ohľadu na veľkosť RAM majú pamäte rozložené do štyroch slotov. To platí aj pre SSD úložisko, ktoré je v prípade základného modelu s 1TB kapacitou rozložené na dva 512 GB disky.

Zobraziť celú správu

Apple sa ospravedlnil zákazníkom za komunikačné problémy so spomalenými procesormi v iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s Plus a iPhone SE v prípade opotrebovania batérie. Apple plánuje zákazníkom poskytnúť viac informácií o opotrebovaní batérie priamo v systéme. Okrem toho bude celosvetovo od januára do decembra budúceho roku vymieňať batérie za 29 dolárov, čo je o 50 dolárov menej, ako v súčasnosti.

Zobraziť celú správu

Operačný systém Chrome OS čoskoro umožní Android aplikáciám pracovať aj na pozadí. Aktuálne sa aplikácie zastavia ihneď, ako používateľ klikne na inú položku v systéme. To už neplatí v beta verzii Chrome 64. Kedy sa táto možnosť dostane aj do stabilnej verzie systému je zatiaľ nejasné.

Zobraziť celú správu

Obnoviteľné zdroje energie boli v tomto roku v Spojenom kráľovstve využívanejšie, než uhlie. Solárne a veterné elektrárne boli najväčším zdrojom energie, pričom uhlie prekonali až v 315 dňoch v tomto roku. Vláda ale musí ešte potlačiť používanie zemného plynu, ktorý ohrozuje emisné ciele krajiny. (BBC)

Zobraziť celú správu

Na sociálnej sieti Weibo sa objavili informácie o troch neoznámených čipsetoch Snapdragon, konkrétne o modeloch Snapdragon 670, Snapdragon 640 a Snapdragon 460. Ide o vylepšenia strednej a nižšej triedy procesorov, pričom v prípade Snapdragonu 670 spoločnosť prešla na 10nm výrobný proces.

Zdroj | Weibo
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Pri príležitosti 100. výročia založenia spoločnosti Nikon, spoločnosť spúšťa štipendium Nikon Storytellers, v ktorom môžu desiati študenti amerických a kanadských vysokých škôl získať štipendium vo výške 10 000 dolárov. Prihlášky je možné posielať do 1. marca.

Zobraziť celú správu

Na internete sa objavili informácie o ďalšom smartfóne s 18:9 displejom, ktorým má byť zatiaľ oficiálne nepredstavený ZTE Blade V9. Okrem 5,7” Full HD+ displeja jeho ďalšími parametrami majú byť: Snapdragon 450, pamäte 2/3/4 GB + 16/32/64 GB, 16 Mpx + 5 Mpx duálny foťák, 13 Mpx selfie kamera a 3 200 mAh batéria.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.