Reklama
Správa dňa

Fiat 500e bude v roku 2024 testovať technológiu výmenu batérii

29 správ

GE predstavil nové LED žiarovky C-Life a C-Sleep, ktoré dokážu meniť intenzitu svetla (C-Life) alebo dokonca farbu svetla (C-Sleep), podľa hodín. C-Sleep vás ráno zobudí modrým svetlom, cez deň udrží pri živote normálnym a večer uspí oranžovo-žltým svetlom.

Zdroj | GE
Zobraziť celú správu

Európsky parlament dnes schválil rezolúciu, podľa ktorej Edward Snowden stojaci za mnohými únikmi tajných správ bezpečnostných agentúr USA, môže získať ochranu ktoréhokoľvek členského štátu EÚ. Takto na to zareagoval samotný Snowden.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

K finančným výsledkom za posledný kvartál sa pridáva ja LG. Podľa divízií sú jeho príjmy v medziročnom porovnaní nižšie a niekoľko percent. Mobilná divízia mala príjmy na úrovni 3,65 bilióna kórejských wonov (cca 2,91 miliardy €). Celkový zisk spoločnosti činil len 226,4 miliardy wonov, čo je okolo 180,5 milióna €.

Zobraziť celú správu

MMD, výrobca monitorov Philips, predstavil nový model Philips 275C5QHGSW/00 s dizajnom Moda. 27-palcová novinka má AH-IPS panel s Full HD rozlíšením a unikátny podstavec Ambiglow Plus Base, ktorý vytvára náladové osvetlenie s možnosťou nastavenia farieb z RGB spektra.

Zdroj | Philips
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Ericsson s partnermi ohlásil vývoj služby pripojenej do internetu vecí (IoT), ktorá podporuje efektívnejšiu produkciu vína. Vďaka IoT senzorom a IoT prístupovej bráne, ktoré sú prepojené s cloudom, služba umožní vinárom zbierať dáta o vlhkosti pôdy a vzduchu, o teplote alebo intenzite slnečného svitu. Dáta môžu byť využité ako podklady prediktívnej analýzy či pre vzdialené monitorovanie viníc v reálnom čase.

Zdroj | Ericsson
Zobraziť celú správu

Nemec Kim DotCom, ktorý stál za projektom Megaupload na konferencii SydStart prezentoval niekoľko noviniek okolo jeho nového projektu – MegaNet. MegaNet má byť novým internetom, kde nebudú žiadne IP adresy, bude šifrovaný a fungovať bude cez klasickú internetovú sieť. Do MegaNetu budú zainteresované dokonca aj smartfóny, ktoré poslúžia aj ako akási prestupná stanica pre dáta.

Zobraziť celú správu

Všetky modely pevných diskov WD Green postupne prejdú k označeniu WD Blue. Nové disky rady WD Blue prevezmú rovnaké kódové označenie, ako predchádzajúce generácie diskov WD Green, len na konci označenia bude uvedené písmeno Z namiesto X (napr. WD60EZRX sa zmení na WD60EZRZ).

Zdroj | Western Digital
Zobraziť celú správu

Indická značka Videocon má prvý smart TV pracujúci na OS Windows 10! Tento One Touch PC, One Touch TV má 32″ lebo 40″ Full HD displej, 2 GB DDR3 RAM, 16 GB internou pamäťou, Wi-Fi modulom a dokonca aj balík Office, obchod s appkami Windows Store a All Cast.

Zdroj | Videocon
Zobraziť celú správu

Tretí kvartál tohto roku uzavrel aj juhokórejský Samsung. Za uplynulý kvartál dosiahol celkové príjmy vo výške 51,68 biliónov kórejských wonov (cca 41,2 miliardy €), pričom čistý zisk dosiahol hodnotu 7,39 bilióna wonov (cca 5,9 miliardy €).Kompletnú správu pre jednotlivé divízie si môžete pozrieť priamo na webe Samsungu.

Zobraziť celú správu

Toto je nový satelit série GPS IIF. Nová generácia pozičného satelitu, ktorý bude vypustený na obežnú dráhu Zeme ešte dnes. Satelit má dodávať presnejšie dáta aj vďaka atómovým hodinám a mal by vo vesmíre vydržať o čosi dlhšie, ako doterajšie satelity.

Zdroj | United Launch Alliance
Zobraziť celú správu

Asociácia VESA oficiálne oznámila detaily k novému štandardu Embedded DisplayPort (eDP) 1.4b, ktorý už budúci rok prinesie podporu rozlíšenia 8K do notebookov a all-in-one počítačov. V zariadeniach sa nového portu dočkáme už v priebehu budúceho roka.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Operátor O2 dá aj tento rok svojim zákazníkom deň služieb zdarma. Odoslaním SMS správy s textom „extraden“ na číslo 99222 získate volania, SMS a MMS zadarmo. Pozor však na to, že akcia platí len vo vlastnej sieti, 24 hodín a do 15.12.2015.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.