Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
13 správ

O pár mesiacov bude predstavený iOS 17, no Apple ešte v iOS 16 nepriniesol všetky funkcie, ktoré pri predstavovaní systému minulý rok ohlásil. Na používateľov čaká napr. CarPlay novej generácie, Apple Music Classical pre milovníkov vážnej hudby, podpora webových push upozornení pre Safari na iOS a iPadOS, či overenie kľúča kontaktu iMessage. Aktualizácia iOS 16.4 tak príde zrejme čoskoro.

Zobraziť celú správu

Facebook tajne testoval rôzne funkcie v smartfónoch bez súhlasu ich majiteľov. Tzv. negatívne testovanie umožňuje technologickým spoločnostiam vybiť mobil v mene testovacích funkcií, alebo prináša množstvo problémov, ako napríklad rýchlosť behu aplikácií, či pomalé načítanie obrázkov. Dátový vedec George Hayward sa odmietol týchto testov zúčastniť a tak dostal výpoveď. Viac informácií nájdete v pripravenom článku.

Zobraziť celú správu

Tesla potvrdila, že pracuje na platforme vozidla novej generácie. Ďalšie podrobnosti budú zverejnené na každoročnom Dni investorov v marci 2023. Experti predpokladajú, že Tesla pracuje na menšom a cenovo dostupnom aute, ktoré sa ocitne medzi Tesla Model 3 a Model Y. Elon Musk uviedol, nová platforma sa bude vyrábať v oveľa vyššom objeme ako ktorýkoľvek iný model výrobcu.

Zobraziť celú správu

Suzuki do roku 2030 predstaví nové elektromobily, nebude chýbať ani elektrický Jimny. Výrobca plánuje priniesť do Európy päť nových elektrických vozidiel, z ktorých jedno je BEV verzia obľúbeného malého off-roadu Jimny. Prvý z týchto plne elektrických modelov Suzuki bude debutovať v roku 2024. Koncern plánuje investovať v prepočte zhruba 15 miliárd dolárov do svojich automobilových, motocyklových a námorných divízií.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Funkcia núdzového volania SOS cez satelit opäť zachránila životy. Apple v iPhone 14 priniesol novú funkciu, ktorá už zachránila viacero životov. Posledný príklad prináša Times Colonist. Dve ženy sa zachránili potom, ako sa stratili neďaleko McBride, malej dediny v Britskej Kolumbii v Kanade. Kvôli nehode bola uzavretá diaľnica, Mapy Google im síce ponúkli alternatívnu trasu, jednalo sa ale o obslužnú cestu, ktoré bola po snehovej búrke len čiastočne odhrnutá. Keď uviazli, nemali prístup k signálu, jediným šťastím bolo, že jedna zo žien mala iPhone 14 a a napadlo ju použiť novú funkciu núdzového SOS cez satelit.

Zobraziť celú správu

Koncern Volkswagen oznámil, že tento rok nainštaluje spolu so svojimi partnermi 25 000 nabíjačiek pre elektromobily. Približne 10 000 nabíjacích bodov s vysokým výkonom bude v Európe. Minulý rok sa koncernu podarilo sprevádzkovať zhruba 15 0000 nabíjačiek.

Zobraziť celú správu

Unikli globálne propagačné materiály Oppo Find N2 Flip. Svoj oficiálny debut si zrejme pripravuje na veľtrh MWC Barcelona, ​​ktorý sa začína 27. februára. Už teraz vieme, že elegantné véčko bude podporovať 44 W rýchle nabíjanie a poháňať ho bude MediaTek Dimensity. Selfie kamera má 32 Mpx, vzadu je osadený 50 + 8 Mpx snímač.

Zdroj | Phone Arena
Zobraziť celú správu

Návštevnosť videa sa v roku 2022 zvýšila o 24 %, pričom objem Netflixu prekonal YouTube. Ukazuje to správa spoločnosti Sandvine o globálnych internetových fenoménoch. Pri skúmaní údajov o skutočnom používaní od viac ako 177 poskytovateľov služieb po celom svete Sandvine poukazoje na to, že „veľká šestka“ (Facebook, Amazon, Google, Apple, Netflix a Microsoft) stále generuje takmer polovicu všetkej internetovej prevádzky, pričom Google a Netflix zodpovedný za najväčšie objemy. „Po historickom náraste internetovej návštevnosti v rokoch 2020 a 2021 sa zdá, že nový normál v používaní aplikácií a objemoch zostane,“ povedal Samir Marwaha, Chief Solutions Officer Sandvine.

Zobraziť celú správu

Audi predstaví do roku 2026 viac ako 20 nových vozidiel. Nemecká značka tak posilňuje svoj najambicióznejší produktový plán, ktorý sa má uskutočniť za necelé tri roky. Plán zahŕňa uvedenie na trh viac ako 20 automobilov vrátane série vylepšených elektrických vozidiel a nástupcov existujúcich modelov spaľovacích motorov.

Zobraziť celú správu

Google minulý rok potichu získal startup Liist pre Area 120. Startup vyvinul aplikáciu, ktorá umožní ukladať miesta, ktoré vidíte na Instagrame a TikToku. Liist sa datuje do roku 2019 a k nákupu došlo niekedy po auguste 2022. V rámci prepúšťania Google zrušila všetky iniciatívy v Area 120 okrem troch. Jedným z týchto projektov je tím Liist, ktorý pracuje na produkte Gen Z.

Zobraziť celú správu