Reklama
Správa dňa

Ruší YouTube chronologický infokanál?

24 správ

Len niekoľko hodín dozadu sme vám v Rýchlych správach priniesli informáciu, že Samsung Galaxy S9 by mohol mať lepšiu technológiu skeneru tváre ako iPhone X. Teraz sa objavili detaily o cenách, ktoré ku nám prichádzajú z ďalekej Južnej Kórey. Zatiaľ čo minuloročný model stál v domácej krajine približne 887 dolárov, novinka by mala stáť 893 dolárov. Nárast v cene tu tak znova je, nejde ale o nič drastické. Treba tiež myslieť na to, že Samsung má ceny v Južnej Kórei nastavené vyššie, u nás tak môžeme znova čakať cenu približne 800 €.

Zdroj | Truly Exquisite
Zobraziť celú správu

Na scénu poriadne rýchlych (a drahých) elektromobilov prichádza aj ďalšia spoločnosť, Rimac. Tá podľa zverejneného Tweetu pripravuje vozidlo, ktoré bude konkurovať aj velikánom aj Tesla Roadster. Viac informácií by sme mali získať už 6. marca na autosalóne v Ženeve.

Zobraziť celú správu

Displeje od LG patria dlhodobo medzi konkurentov panelov do smartfónov od Samsungu. Svoje o tom vie aj Sony. Podľa najnovšej správy sa mali totiž práve tieto dve spoločnosti dohodnúť na spolupráci. Tá má zaväzovať LG Display dodávať P-OLED displeje pre budúce smartfóny značky Sony.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Spoločnosť BMW Group pokračuje vo svojom systematickom rozvoji ako spoločnosti zameranej na mobilitu svojich klientov. Potvrdzuje to aj odkúpenie podielu, ktorý doteraz vlastnila požičovňa Sixt SE v projekte DriveNow. Projekt DriveNow vznikol v roku 2011 ako spoločný podnik prémiového zdieľania automobilov car-sharing spoločností BMW Group a Sixt SE. Službu v súčasnosti využíva viac ako milión zákazníkov v 13 európskych mestách.

Zobraziť celú správu

Aktuálne Facebook Messenger ponúka niekoľko botov, s ktorými môžu komunikovať osamelí používatelia. Problémom však je, že človek hneď rozpozná, keď si s botom píše. Facebook chce tento fakt zmeniť a nielen rozšíriť nahovorené frázy, ktorými stroj odpovedá, ale vďaka umelej inteligencii im vdýchnuť aj trochu života. Vďaka tomu by mohol bot vedieť rozprávať o sebe, o svojich záľubách či rodine, zatiaľ čo by stále udržiaval konverzáciu.

Zobraziť celú správu

Včera, 28. januára zažívali Spojené štáty americké veľkú slávnosť. Konalo sa totiž odovzdávanie cien Grammy Awards. Na udalosti takýchto rozmerov nesmel chýbať ani Apple, ktorý pri tejto príležitosti odvysielal dve reklamy, pričom obe boli zamerané na novú funkciu iPhonu X, Animoji. A rovnako ako inokedy, reklamám nechýba kreativita.

https://youtu.be/hS18Zxpd6E0

Zobraziť celú správu

V Rýchlych správach sme vás už informovali o tom, že japonská burza kryptomien Coincheck Inc. bola napadnutá hekermi, pričom ide o jeden z najväčších útokov tohto druhu doteraz. Pri tomto útoku sa narušiteľom podarilo ukradnúť 534 miliónov amerických dolárov v kryptomene NEM. Tamojšie úrady pre finančnú reguláciu sa preto rozhodli celú vec dôkladne prešetriť, pričom predmetom vyšetrovania budú aj obchody, ktoré burza vykonala v minulosti.

Zdroj | CNN
Zobraziť celú správu

Ako to už vo svete býva, jeden výrobca predstaví technológiu a onedlho sa ju snažia druhí napodobniť. Výnimkou v tomto prípade nie je ani Samsung s jeho novými vlajkovými loďami Galaxy S9 a S9+. Pošepkáva sa totiž, že práve tieto smartfóny by mohli ponúknuť lepšie fungujúci sken tváre, ako má iPhone X. Používať na to má Galaxy S9 prednú webkameru aj skener dúhovky.

https://youtu.be/TS68C4MMogQ
Zobraziť celú správu

Spoločnosť Atos podpísala zmluvu o dodávke svojho najnovšieho superpočítača BullSequana X1000 výskumnému centru v nemeckom Jülichu. Stroj s výpočtovým výkonom 12 petaflopov (schopný vykonať viac ako dvanásť miliónov miliárd operácií za sekundu) bude najrýchlejším superpočítačom v Nemecku a jedným z najvýkonnejších počítačov na svete.

Zdroj | Wikimedia
Zobraziť celú správu

Super Bowl patrí medzi najväčšie slávnosti amerického ľudu, čo je atraktívne aj pre mnohé spoločnosti. Výnimkou nie je ani Amazon, ktorý pre túto udalosť špeciálne vytvoril reklamný spot. Hlavnou hviezdou bude CEO spoločnost, Jeff Bezos a cieľom bude ukázať svetlé stránky hlasového asistenta Amazon Alexa.

https://youtu.be/YLPNjaAOrBw

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Lenovo chce zvýšiť svoje predaje v školskom prostredí. Nechce to však urobiť s pomocou ďalšieho Chromebooku, ale dostupného VR headsetu Mirage Solo, ktorý bude fungovať na platforme Google Daydream VR. Okrem samotného headsetu dostane škola 10-palcový tablet Lenovo Tab 4 PLUS, router Ruckus R510 či softvér na využitie Mirage Solo. Program bude spočiatku dostupný len pre Spojené štáty americké.

 

Zobraziť celú správu

Dátum predstavenia tohtoročných vlajkových lodí Samsungu, ktoré prvý polrok zastupuje skupina Galaxy S sa pomaly ale isto blíži. A s ním sa pomaly ale isto objavujú aj nové úniky, ktoré prezrádzajú, ako budú pokračovatelia rodu Galaxy S vyzerať a čo ponúknu. Na tému sme písali už článok, nižšie si môžete pozrieť aj video od tvorcu Jonathana Morrisona.

Zobraziť celú správu

Apple svoj prvý inteligentný reproduktor predstavil na konferencii už pred siedmimi mesiacmi, pričom jeho príchod sľúbil na začiatok budúceho roka. O pár dní sa novinka dostane do predaja, spoločnosť ale s predstihom na svojich stránkach uverejnila návod na jeho obsluhu, ako aj ďalšie detaily. Gadget sa totiž bude môcť ovládať aj gestami, ktoré bude používateľ kresliť na jeho vrchnú plochu.

https://youtu.be/1hw9skL-IXc

Zobraziť celú správu

Od roku 2010 bol v USA najobľúbenejším hybridom nabíjaným zo zásuvky Chevrolet Volt, ale v uplynulom roku stav zmenila aj premiéra modelu Prius Plug-in Hybrid druhej generácie, v USA známy ako Prius Prime. Prius Prime zavŕšil minulý rok s výsledkom 20 936 predaných kusov. O úspechu hybridu Toyoty rozhodol decembrový predaj. Volt sa musel uspokojiť s druhým miestom s výsledkom 20 349 predaných áut.

Zobraziť celú správu

Japonská kryptoburza Coincheck Inc len prednedávnom utrpela hekerský útok, ktorý ju pripravil o virtuálne peniaze meny NEM v hodnote 425 miliónov amerických dolárov. Hlavnou slabinou bolo, že spoločnosť tieto úspory skladovala na takzvanej hot wallet narozdiel od cold wallet, kedy sú peniaze uložené mimo dosahu internetu. Dobrou správou však je, že Coincheck Inc plánuje ukradnuté peniaze zákazníkom uhradiť.

Zobraziť celú správu

Muskova spoločnosť SpaceX má za sebou už niekoľko úspešných vzlietnutí svojej rakety Falcon 9. Prednedávnom však CEO oznámil, že najbližšie plánuje vypustiť Falcon Heavy. Ako už názov naznačuje, táto raketa omnoho väčšia, v podstate ide o tri Falcon 9 rakety. Doteraz sme ale nevedeli, kedy táto udalosť nastane. Musk však na svojom Twitter účte oznámil bližšie detaily.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Apple spustila reklamnú kampaň pre svoj nový produkt Apple HomePod. Každá z reklám má 15 sekúnd a zameriava sa na kvalitu reproduktora. Ako má Apple vo zvyku, reklamy sú originálne a minimalistické.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=15&v=bt2A5FuaVLY

 

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.