Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

22 správ

Sociálne siete umožňujú na prelome rokov svojim užívateľom vytvárať si vlastné spomienky na uplynulý rok. Túto funkciu pomenovanú Your 2017 Story poskytne aj Snapchat. Video so spomienkami na rok 2017 potom budete môcť zdieľať so svojimi priateľmi, prezrádza The Next Web.

Zdroj | The Next Web
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

O2 zvyšuje od 1. januára objem dát využiteľných v krajinách EÚ bez príplatku v programe O2 Dáta a v službe Internet na deň. Vyplýva to z nových podmienok EÚ regulácie, podľa ktorej sa od uvedeného dátumu znižuje cena veľkoobchodného poplatku za dáta a tým aj príplatku z 0,00924 eur/MB na 0,0072 eur/MB. Zákazníci služby Internet na deň tak budú mať možnosť denne využiť až 150 MB dát v krajinách EÚ.

Zdroj | O2
Zobraziť celú správu

Vlastníte zariadenie s operačným systémom BlackBerry OS alebo Windows Phone? Pripravte sa na to, že WhatsApp ukončí na Silvestra, teda 31. 12. 2017 podporu svojej komunikačnej aplikácie pre tieto dva oparačné systémy, upozorňuje GSMArena.

Zobraziť celú správu

Fyzici University of Basel dosiahli úspech v ochladzovaní nanoelektrického čipu, pričom dosiahli teplotu nižšiu ako 3 milikelviny. Vedci z oddelenia fyziky a Švajčiarskeho inštitútu Nanoscience Institute stanovili tento rekord v spolupráci s kolegami z Nemecka a Fínska. Používali pri tom magnetické chladenie na chladenie elektrických pripojení, ako aj samotného čipu.

Zdroj | University of Basel
Zobraziť celú správu

Ospevovaný i zatracovaný iPhone X je zase raz stredobodom pozornosti vďaka funkcii sledovania tváre. Japonský vývojár aplikácií Kazuya Noshiro uverejnil na Tweetri ukážku aplikácie, ktorá maskuje tvár používateľa pozadím miesta, v ktorom sa nachádza. Tvár je tak „neviditeľná“. Desivé? Tak trochu…

Zobraziť celú správu

Výskumníci spoločnosti Trend Micro zistili, že niektoré modely reproduktorov Sonos a Bose – vrátane Sonos Play: 1, Sonos One a systémy Bose SoundTouch – môžu byť napadnuté hackermi a následne ovládané na prehrávanie akéhokoľvek zvukového súboru, ktorý si hacker vyberie. Na problém ovládnutia reproduktorov prostredníctvom vzdialeného prístupu upozorňuje aj portál Wired.

Zobraziť celú správu

V sieti 4ka môžu zákazníci použiť ďalšie 2 telefóny podporujúce technológiu VoLTE (Voice over LTE). Sú nimi Huawei Mate 10 PRO a Samsung Galaxy J3 (2017). Navyše 4ka umožňuje využívať aj absolútnu novinku, ktorou je ViLTE (Video over LTE). Tá umožňuje okrem telefonovania v HD kvalite aj video hovory.

Zobraziť celú správu

LG dnes predstavilo nové produkty z radu reproduktorov, ktoré poskytnú nielen špičkový zvuk, ale aj inteligentné schopnosti. Okrem soundbaru SK10Y s výkonom 550 W a podporou 5.1.2 kanálového zvuku, prenosných reproduktorov série PK je tu aj prvý LG reproduktor s Google Assistant, LG ThinQ Speaker. Sledujte nás a o nových LG reproduktoroch sa dozviete viac.

Zdroj | LG
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Automobily Hyundai a Kia budú v od roku 2019 vybavené technológiou hlasovej kontroly „Intelligent Personal Agent“, na vývoji ktorej spolupracuje materská spoločnosť Hyundai Motor so SoundHound Inc. Systém poslúži ako proaktívny asistent, predpovedajú potreby vodiča a uľahčujúci funkcie vozidla. Detaily vám prinesieme v samostatnom článku.

Zdroj | Hyundai
Zobraziť celú správu

Legendárny operačný systém Lisa od Apple ožíva vďaka Computer History Museum a podľa softvérového kurátora menom Al Kossow má byť v roku 2018 po posúdení Applom voľne dostupný pre všetky počítače, uvádza Gizmodo. Podrobnosti pripravujeme do samostatného článku, zatiaľ si pozrite dobovú reklamu na „Lízu“, v ktorej hlavnú úlohu zahral Kevin Costner.

Zobraziť celú správu

Chcete šikovný novoročný darček? Čo tak darovať predplatné nášho časopisu TECHBOX? Aktuálne prebieha akcia na predplatné 10 čísel časopisu TECHBOX iba za 15,00 € na stránke Zľavomat.sk. Môžete však s predplatným získať aj hodinky TomTom Runner alebo Runner 2 za zvýhodnenú cenu 79,00 € alebo 99,00 €. Nečakajte, akcia je limitovaná počtom kusov.

Zdroj | Zlavomat.sk
Zobraziť celú správu

Spoločnosti LG Electronics (LG) a HERE Technologies (HERE) sa pustili do spolupráce, aby ponúkli telematické riešenie novej generácie pre autonómne vozidlá. Toto riešenie kombinuje vyspelú telematickú technológiu od LG s vysoko presnými mapovými a lokalizačnými službami, ktoré slúžia platforme HERE Open Location, informuje LG v tlačovej správe. Podrobnosti o tejto spolupráci pripravujeme do samostatného článku.

Zdroj | LG
Zobraziť celú správu

Možno by ste to nepovedali, no Tesla Model S vyrába spoločnosť Elona Muska už päť rokov. Za ten čas sa toho veľa zmenilo, nielen po stránke dizajnu, ale aj iných vlastností. Jeden z fanúšikov značky si vedľa seba postavil tri modely, aby porovnal, aké zmeny automobilka stihla urobiť za posledný rok.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.