Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
13 správ

Amazon Studios sa dohodlo s Phoebe Waller-Bridge, aby napísala televízny seriál ako súčasť Tomb Raider, ktorý by zahŕňal televíziu, film a hry. Waller-Bridge je tvorkyňa filmov Fleabag a Killing Eve. Napísala tiež No Time To Die a Solo: A Star Wars Story. Na vývoj franšízy a jej produkciu dohliada Dmitri Johnson.

Zobraziť celú správu

Výskumníci z Google vytvorili AI, ktorá dokáže premeniť text na hudbu. Nástroj sa volá MusicLM, a hoci sa s ním nemôžete pohrať sami, spoločnosť nahrala množstvo vzoriek, ktoré vyrobila pomocou neho. Výsledky sú zaujímavé. Nájdete tam 30-sekundové ukážky vytvorené z opisov v dĺžke odstavcov, ktoré predpisujú žáner, atmosféru a dokonca aj špecifické nástroje, ale aj päťminútové kúsky vytvorené z jedného alebo dvoch slov ako „melodické techno. “

Zobraziť celú správu

Google spustil v USA novú funkciu vyhľadávania. V beta verzii sa pri vyhľadávaní vozidiel zobrazí aj ponuka automobilov na predaj a to vrátane jazdeniek. Používateľ uvidí informácie o cenách, funkciách, či najazdených kilometroch. K dispozícii je galéria obrázkov a odkaz na webstránku predajcu.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Ministerstvo spravodlivosti oznámilo, že agenti FBI úspešne narušili Hive, neslávne známu ransomvérovú skupinu a zabránili výkupným kampaniam v hodnote 130 miliónov dolárov. „Jednoducho povedané, pomocou zákonných prostriedkov sme hekli hekerov,“ povedala Lisa Monaco, zástupkyňa generálneho prokurátora.

Zobraziť celú správu

Veľká časť používateľov systému Android Auto má aktuálne problémy s odpájaním GPS. Zdá sa, že chyba sa zvyčajne objaví, keď sú povolenia na umiestnenia v Mapách Google nastavené na Povoliť iba pri používaní aplikácie, čo môže tiež viesť k tomu, že váš indikátor GPS bude blokovaný od vášho skutočné umiestnenia. Mapy však pri používaní v telefóne fungujú dobre, zdá sa teda, že ide o problém s tým, ako Android Auto získava údaje o polohe. Ak máte podobný problém, prejdite do Nastavenia > Poloha > Povolenia polohy aplikácie, vyberte Mapy Google a zvolte Povoliť vždy.

Zobraziť celú správu

Apple ide o dfebruára zvyšovať ceny aplikácií v App Store a v nákupoch aplikácií. Zvýšenie cien môžu očakávať používatelia v Maďarsku, v Spojenom kráľovstve, v Nórsku, v Egypte, v Kolumbii a v Južnej Afrike. Okrem toho sa výnosy zvýšia pre miestnych vývojárov predávajúcich v Kambodži, Kirgizsku, Indonézii, Singapure, Južnej Kórei, Tadžikistane, Thajsku a Uzbekistane. Nás sa to netýka, keďže už v októbri Apple zvýšil ceny v Európe, v Japonsku a v Južnej Kórei.

Zobraziť celú správu

BuzzFeed uvádza, že bude používať nástroje AI od tvorcu ChatGPT OpenAI na „vylepšenie“ a „prispôsobenie“ obsahu. Generálny riaditeľ Jonah Peretti to oznámil zamestnancom, okrem iného uviedol, že AI bude jedným z dvoch hlavných trendov definujúcich budúcnosť digitálnych médií (druhým sú samotní tvorcovia). BuzzFeed je americká internetová mediálna, spravodajská a zábavná spoločnosť pre digitálne médiá, je najväčšou svojho druhu aj keď ju začínajú ohrozovať konkurenčné platformy, najmä YouTube a Facebook. Umelá inteligencia nahradí vo veľkom zamestnancov, spoločnosť ich prepustí až 12 %.

Zobraziť celú správu

V Google vyhľadávaní bude po novom zobrazovať aj inventár autopredajcov vo vašom okolí. Zatiaľ ide len o beta funkciu, na ktorej existenciu upozornil portál SearchLab. Pokiaľ má vozidlo VIN číslo, bude môcť byť listované vo vyhľadávaní hneď vedľa informácií o polohe, názve či otváracích hodinách predajcu. Novinka sa bude vzťahovať na autá, motorky, štvorkolky a iné.

Zobraziť celú správu

Portál Medium sa pridáva do AI „hry“. Bloggeri a iní používatelia budú môcť na vytváranie obsahu na stránke používať AI nástroje ako ChatGPT či iné. Ak ale nebudú riadne označené, stránka ich nezverejní vo svojej sekcií „odporúčaných“. Podľa slov platformy ide len o dočasné riešenie a v budúcnosti môže nastať zmena pravidiel publikovania obsahu.

Zobraziť celú správu