Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
13 správ

Pavel Hykyš je Brand manager spoločnosti Renault pre SR a ČR, s ktorým sme sa rozprávali o elektromobilite ako takej a tiež minulých, súčasných ale aj budúcich elektrických modeloch značky Renault. TOP témou je samozrejme najnovší plne elektrický Renault Megane E-TECH Electric.

Zobraziť celú správu

LG už smartfóny nevyrába, ale stále produkuje komponenty do nich. Aktuálne spoločnosť predstavila modul fotoaparátu s optickým zoomom v štýle periskopu so 4- až 9-násobným teleobjektívom. To by umožnilo zachovať plnú kvalitu obrazu v celom rozsahu priblíženia a zároveň potenciálne znížiť veľkosť a počet potrebných modulov.

Zobraziť celú správu

Analytik Ming-Chi Kuo sa domnieva, že Apple nenahradí iPad mini skladacím iPadom. Jeho cena bude totiž oveľa vyššia ako mini a tak je nepravdepodobné, že Apple zruší tento modelový rad. Naopak, koncom budúceho roka by sme sa mali dočkať nového 8,3″ iPadu mini s rýchlejším procesorom.

Zobraziť celú správu

Volkswagen na veľtrhu CES 2023 predstaví nový elektromobil. Pôjde o koncepčné vozidlo, ktoré bude v kamuflážnej farbe, predokčnú verziu predstaví koncern v neskôr. Úniky informácií naznačujú, že by malo ísť o Volkswagen ID.Aero 2024, sedan nachádzajúci sa medzi modelmi Jetta a Passat.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Spoločnosť údajne pracuje na novej funkcii, ktorá integruje jej aplikáciu pre iOS s HealthKit. Používatelia budú mať zoznamy skladieb na cvičenie založené na ich zdravotných údajoch. Hudobná služba zároveň ponúkne konkrétne skladby pre každého človeka, ktoré ho budú motivovať počas tréningov.

Zobraziť celú správu

Steam Replay vám ukáže, čo ste najviac hrali v tomto roku. Nástroj zbiera a zobrazuje rôzne repliky, napríklad najhranejšie hry, počet jednotlivých relácií hry, ktoré ste spustili, ale i dokonca rozdiel medzi hraním na počítači a zariadením Steam Deck. Ak sa chcete dostať k Steam Replay, môžete sa posunúť do hornej časti obchodu Steam a kliknúť na New & Noteworthy, kde nájdete Steam Recap 2022, alebo kliknite na tento odkaz.

Zobraziť celú správu

Alikácia Philips Hue, ktorá sa objavila na začiatku tohto roka, teraz sprístupňuje scénu Prirodzené svetlo. Umožňuje meniť teplotu farieb svetiel v domácnosti počas dňa. Aktualizácia bola spočiatku prístupná len úzkemu kruhu používateľov, teraz sa objavuje v systémoch Android a iOS.

Zobraziť celú správu

TSMC sa chystá tento spustiť hromadnú výrobu čipov pomocou 3 nm procesného uzla. Očakáva sa, že iPhony série 15 Pro budú vybavené týmto čipsetom. Aktuálne používaný A16 Bionic je vyrobený 4 nm technológiou a využíva zhruba 16 miliárd tranzistorov. Na porovnanie, iPhone 11 z roku 2019 bol 7 nm a mal „len“ 8,5 miliardy tranzistorov.

Zobraziť celú správu

Heker s menom Ryushi tvrdí, že predáva verejné i súkromné ​​dáta 400 miliónov používateľov Twitteru. Získané mali byť v roku 2021 pomocou už opravenej zraniteľnosti API. Cena za exkluzívnu zbierku je 200 000 dolárov a vraj by to mal kúpiť Musk, aby tak predišiel k vysokej pokute podľa európskeho zákona o ochrane osobných údajov GDPR.

Zobraziť celú správu

V septembri 2021 získal Gmail nový nástroj Ilustrácie, ktorý umožňuje vytvoriť vlastný profilový obrázok. Teraz je k dispozícii v Kontaktoch Google. Pri spustení umožňuje táto funkcia vytvoriť vlastnú profilovú fotografiu Google pre váš účet. V Kontaktoch pre Android je k dispozícii pri úprave akéhokoľvek kontaktu. Ilustrácie sa zobrazí ako prvá karta vedľa Fotky Google a Fotky zariadenia.

Zobraziť celú správu

CIRP zverejnilo novú správu, ktorá sa zaoberá iPadmi. Konštatuje, že hoci je ľahké zamerať sa na iPhony, Apple pôsobivo dominuje aj na trhu s tabletmi. Na rozdiel od smartfónov Apple vytvoril úplne nový trh s tabletmi, keď v roku 2010 uviedol na trh iPad 1. generácie. Najpopulárnejšie sú modely Pro v oboch veľkostiach, uprednostňuje ich 44 % opýtaných. Na druhom mieste sa umiestnil 10,2″ s 26 % a na treťom iPad Air s 19 %.

Zdroj | Apple
Zobraziť celú správu