Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

21 správ

Vojna medzi fanúšikmi Androidu a iOS pravdepodobne nikdy neutíchne. Najlepšie je si oba operačné systémy vyskúšať a následne si vybrať ten, ktorý každému vyhovuje. Presne toto spravil dlhoročný používateľ iOS, pričom za reprezentanta Androidu si vybral Google Pixel druhej generácie. A ako tento prechod vníma?

Zobraziť celú správu

Mapa slovenských miest, kde je dostupná optická sieť Orangeu, je opäť bohatšia. Zákazníci v Lučenci a Ilave tak už tiež môžu využívať superrýchly pevný internet na optike a digitálnu televíziu od Orangeu. Internet na optike ponúka vysokú stabilitu a teoretické rýchlosti až do 500 Mbit/s.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Panasonic v našich končinách poznáme prevažne ako výrobcu televízorov. V ázijských krajinách ale spoločnosť aktívne pracuje aj na smartfónoch. Panasonic Eluga Ray 500 dokonca ponúka duálny fotoaparát, ostatné špecifikácie zahŕňajú 5-palcový HD displej, MediaTek procesor či 3 GB RAM. S cenou 140 dolárov nejde o zlú ponuku, dostupnosť na Slovensku je však otázna.

Zobraziť celú správu

Minulý piatok vypustil SpaceX ďalšiu raketu do vesmíru. Táto udalosť vyvolala rozruch z dôvodu, že raketa bola vypustená v skorých ranných hodinách. Na internete sa preto hneď objavili dohady o mimozemskom telese. Pozornosť si raketa vyslúžila aj od vodičov na diaľnici. Niektorí sa na ňu sústredili až tak, že spôsobili nehodu.

Zobraziť celú správu

Po Estónsku nad svojou kryptomenou rozmýšľa aj Izrael. Tajný zdroj hovorí o tom, že centrálna banka chce vytvoriť svoju vlastnú kryptomenu, ktorá by umožnila rýchlejšie platby, ako aj znížila závislosť od fyzických peňazí. Stať by sa tak malo v nasledujúcich rokoch, informoval Reuters.

Zobraziť celú správu

Tesla ešte ani poriadne nezačala predávať dostupný Model 3 a Elon Musk už na sociálnej sieti Twitter píše o pickupe. Ten má však nasledovať až po crossovery  s názvom Model Y. Ďalšie roky teda budú pre Teslu pestré.

Zobraziť celú správu

Pred dvomi rokmi kúpila londýnska požičovňa áut Green Tomato Cars niekoľko vozidiel Toyoty Mirai. Jedno z nich má dnes na tachometri viac ako 50 tisíc míľ (80 tisíc km). Po celý tento čas auto nemalo žiadne technické problémy a nevypúšťalo žiadne emisie. Zato vyrobilo 7 470 litrov vody, ktorá by naplnila 93 vaní.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa zaraďujete do skupiny audiofilov, pravdepodobne sa snažíte vyvarovať streamovacím službám či skladbám z YouTube. Tidal patrí medzi tých, ktorí hudbu ponúkajú v bezstratovom formáte. Za to si ale musíte zaplatiť 20 dolárov mesačne. Teraz spoločnosť poskytuje 12-dňovú skúšobnú verziu, ktorá sa skončí 5. januára. Pri skúške ale nemusíte zadávať detaily kreditnej karty, stačí vám e-mail.

Zobraziť celú správu

Tesla nie je na poli easter egg prekvapení žiadnym nováčikom. Najnovšie si spoločnosť pre svoje elektromobily pripravila skrytý vianočný režim. Ten okrem iného z auta spraví vianočné sane a z okolitých áut sobov. To ale nie je všetko.

Zobraziť celú správu

Ak hľadáte plnohodnotné smart hodinky, musíte sa uskromniť s výdržou nanajvýš niekoľko dní. Potom sú tu hybridy, ktoré neponúkajú takú funkcionalitu, no vydržia i dlhé mesiace. Garmin najnovšie pridáva do svojho portfólia model vivofit 4, fitness hodinky, ktoré majú farebný always-on displej, pričom ich výdrž má byť až jeden rok. Cena sa pohybuje na úrovni 80 dolárov.

Zdroj | Garmin
Zobraziť celú správu

Nemecká automobilka BMW má skutočne odvážne plány. Za cieľ si určila predať 500 000 elektrických alebo hybridných vozidiel a to do konca roku 2019. Do roku 2025 plánuje BMW mať 12 modelov elektrických áut s dojazdom do 700 kilometrov, informovala agentúra Reuters.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.