Reklama
Správa dňa

Xiaomi 14 Ultra bude mať veľký 1-palcový senzor Sony LYT900

25 správ

Google predstavil nový OnHub router, ktorý mu vyrobí ASUS. Nový OnHub nemá problém s dual-band Wi-Fi sieťou, zvláda pripojenie USB diskov, no novinkou je možnosť prioritizovania zariadenia obyčajným mávnutím ruky ponad OnHub. Funkcia má pomôcť hlavne pri využívaní Google Chromecast. Cena 220 dolárov ale mnohých nepoteší.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Európsky parlament dnes okrem zrušenia roamingu schválil nové nariadenie, ktoré zaväzuje poskytovateľov prístupu na internet zaobchádzať s každou prevádzkou rovnako. Blokovanie alebo spomaľovanie poskytovania obsahu, aplikácií alebo služieb od vybraných odosielateľov alebo pre vybraných prijímateľov tak už nebude možné.

 

Zobraziť celú správu

Huawei na domácom trhu predstavil model Honor 5X, 5,5″ smartfón s Full HD displejom, Snapdragon 616, grafikou Adreno 405 a 2/3 GB pamäťou RAM. Zákazníkov má potešiť aj 13 Mpx fotoaparát, 3 000 mAh batéria a hlavne cena – od 999 CNY čo je v prepočte 142 €.

Zdroj | Honor
Zobraziť celú správu

Garmin vylepšil svoje smart náramky. Vívosmart HR okrem iného prináša snímač tepu srdca a zároveň i barometrický výškomer. Práve ten v spolupráci s aplikáciou pridáva „kredity“ za aktivity nielen pri behu/chôdzi po schodoch, ale aj vyšších nadmorských výškach, napríklad na horách. Cena je predbežne stanovená na 150 dolárov.

Zdroj | Garmin

 

Zobraziť celú správu

Európsky parlament dnes schválil zrušenie roamingových poplatkov v EÚ od júna 2017! Budú však obmedzené služby, aby sa bezplatný roaming nezneužíval. Zároveň od 30.4.2016 budú maximálne ceny stanovené na 0,05 €/min, 0,02 € odoslanie SMS a 0,05 €/ 1 MB (ceny sú bez DPH).

„Na zrušenie roamingových poplatkov sme dlho čakali všetci – bežní občania, start-upy, malé a stredné podniky a rozličné organizácie,“

uviedla parlamentná spravodajkyňa Pilar del Castillo

Zobraziť celú správu

Satelitný operátor SES očakáva, že Ultra HD technológia dosiahne v nasledujúcom desaťročí masový trh, pričom do roku 2025 by už polovica všetkých televíznych prijímačov a set-top boxov mala podporovať Ultra HD štandard. Navyše, do roku 2025 sa očakáva nárast na vyše 1 000 Ultra HD programov (z toho 220 dostupných v Európe) a predaj 500 miliónov Ultra HD televíznych prijímačov.

Zdroj | SES
Zobraziť celú správu

NETGEAR predstavil nový dual-band Wi-Fi hot-spot AirCard 790 Mobile Hotspot s LTE modemom, ktorý pracuje aj so štandardom Cat6, teda do rýchlosti 300/50 Mbit/s. Na batériu dokáže pracovať 11 hodín. Na zosilnenie signálu je možné dokúpiť aj externú MIMO anténu s citlivosťou vyššou o 50%.

Zdroj | NETGEAR
Zobraziť celú správu

TP-LINK predstavilo a rovno na náš trh aj uviedlo dvojpásmový Wi-Fi router Archer MR200, ktorý umožňuje vytvoriť WLAN s rýchlosťou do 733 Mbit/s a zároveň vie pracovať aj s LTE Cat4 s rýchlosťou do 150 Mbit/s, takže v pokrytí stačí mať LTE SIM kartu a môžete vytvoriť WLAN sieť okolo vás.

Zdroj | TP-LINK
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

O2 má od dnes pre O2 Fér s platbou na faktúru novú službu Férový strop. Limit Férového stropu je vo výške 40 €, do sumy je zarátaný aj mesačný poplatok za samotnú službu, ktorá stojí mesačne jedno euro.

Zobraziť celú správu

Softvérovému vývojárovi sa podarilo využiť barometer v Sony Xperia Z3 Compact na to, aby v nej vytvoril obdobu funkcie 3D Touch od Apple. Šikovné.

https://www.youtube.com/watch?v=22lia7w03sQ

 

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Sony predstavilo dvojicu nových CMOS a CCD snímačov pre bezpečnostné systémy, ktoré dokážu snímať farebný obraz aj v úplnej tme či objekty pohybujúce sa vysokou rýchlosťou. Starvis a Pregius síce v komerčných produktoch nenájdeme, no ich technológie snáď v budúcnosti áno.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=90&v=caKRfNkGpnQ

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.