Pozrite si zoznam zverejnených správ pre každý deň.

september 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
« aug   okt »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Apple je známy tým, že špecifikácie svojich produktov zverejňuje len v prípade, že sa to spoločnosti hodí. Inak to nebolo ani v prípade fotoaparátov iPhonu 13 Pro Max. Teraz už ale vieme, že všetky tri zadné snímače sú z novej série Sony IMX 7. Z minulej generácie si novinka odniesla ToF snímač a selfie kameru.

ZDROJ | Apple

Volvo aktualizuje svoje logo. Nejde pritom o žiadnu zásadnú zmenu, skôr o snahu spoločnosti udržať tempo s dobou, ktorá diktuje zjednodušovanie.

ZDROJ | autoblog.com

Facebook už dlhšie pracuje na verzii Instagramu pre deti. Už táto informácia vzbudila negatívne ohlasy, nepomohla tomu ani správa, ktorú si dal vypracovať samotný Facebook. Podľa nej totiž Instagram negatívne ovplyvňuje približne 20 % dievčat v tínedžerskom veku. Šéf Instagramu, Adam Mosseri, preto teraz oznámil, že vývoj aplikácie Instagram for Kids je pozastavený.

Čínske NIO ohlásilo koeficient odporu pre svoj model ET7, ktorý bude zároveň výkladnou skriňou spoločnosti. Hodnota 0,208 je rovnaká ako pri aktualizovanej Tesla Model S, lepší výsledok má len Mercedes-Benz EQS 450+, kde sa číslo zastavilo na 0,200.

ZDROJ | NIO

Najpredávanejší čínsky elektromobil pokračuje v získavaní nových titulov. V auguste sa SAIC-GM-Wuling podarilo predať viac ako 41 000 mini elektrického auta Hong Guang MINI EV. Autíčko má dojazd do 170 kilometrov, maximálnu rýchlosť 100 km/h a cenu približne 5 000 USD.

ZDROJ | Wuling

Facebook si dal vypracovať štúdiu, podľa ktorej ovplyvňuje Instagram nejakým negatívnym spôsobom 20 % dievčat v tínedžerskom veku. Túto správu ale spoločnosť nezverejnila, dostal sa ku nej až portál The Wall Street Journal.

Nový iPad Mini by mohol trpieť problémom známym pod názvom jelly scrolling. Ten nastáva pri skrolovaní, kedy jedna strana displeja reaguje pomalšie ako druhá. Zatiaľ nie je jasné či je chybu možné opraviť softvérom alebo je potrebné vymeniť celý displej.

 

Hubblov teleskop stále funguje a prináša nové zistenia. Odhalil 6 takzvaných ranných galaxií, ktoré vznikli približne 3 miliardy rokov po Veľkom tresku. Zaujímavé ale je, že tieto galaxie boli nezvyčajne mŕtve. Neobsahovali totiž vodík potrebný na tvorbu nových hviezd. Toto obdobie má byť pritom podľa výskumníčky Kate Whitaker najvhodnejším pre formáciu hviezd.

Mobilná sieť od Orangeu je najkvalitnejšou sieťou na Slovensku a zároveň aj najkvalitnejšou sieťou v Európe. Vyplýva to z výsledkov meraní spoločnosti Systemics PAB. Z meraní vyplýva, že priemerná dosahovaná rýchlosť sťahovania dát v mobilnej sieti Orange Slovensko dosiahla 105,6 Mbit/s, čo bola najvyššie dosiahnutá rýchlosť spomedzi všetkých slovenských operátorov.

Podľa názoru jedného z top právnych poradcov EU Volkswagen naďalej používa softvér, ktorý obchádza emisné normy stanovené Európskou úniou. Ten má v istých teplotách a pri nadmorskej výške nad 1 000 metrov znižovať účinnosť čistenia výfukových plynov.

ZDROJ | Volkswagen

Nie je tajomstvom, že jedným z odvetví, ktoré boli pandémiou zasiahnuté najviac je automobilový priemysel. Nedostatok čipov ovplyvňuje takmer všetkých výrobcov. Musk sa v nedávnom rozhovore vyjadril, že tento problém by mohol byť vyriešený už budúci rok. Pomôcť by tomu malo viacero fabrík na výrobu čipov, ktoré sú momentálne vo výstavbe či rekonštrukcii.

Google dnes oslavuje svoje 23. narodeniny a pri tejto príležitosti vydal aj nový doodle. Aj keď spoločnosť bola oficiálne založená 4. septembra 1998, Google si za deň zrodu vybral práve 27. september.

ZDROJ | Google

Startup Redwood Materials založil v roku 2017 bývalý zamestnanec Tesly. Jeho cieľom je recyklácia starých auto batérií. Teraz do Redwood Materials investoval 50 miliónov USD Ford. Cieľom má byť zvýšenie schopnosti spoločnosti vyrábať vlastné batérie.

ZDROJ | Ford

Google pokračuje v postupnom odkrývaní svojej pripravovanej vlajkovej lode, Pixel 6. Najnovšie sa reklama naň objavila v časopise New Yorker.

 

Mercedes-Benz sa pripojí ku skupine Automotive Cells Company (ACC), v spoločnosti sa stane rovnocenným partnerom po boku automobilky Stellantis a spoločnosti Total Energies. Nemecká automobilka plánuje investovať do výroby batérií viac ako 7 miliárd eur, do konca tejto dekády totiž potrebuje pre svoje elektrifikačné plány získať aspoň výrobnú kapacitu batérií minimálne v objeme 200 GWh. (electrek)

Pokiaľ vám na vašom iPhone po aktualizácii na operačný systém iOS 15 v tichom režime nefunguje zvuk príbehov v aplikácii Instagram, namiesto zapnutia zvonení si už môžete z App Store stiahnuť najnovšiu aktualizáciu, ktorá túto chybu opravuje. Instagram novou aktualizáciou zároveň opravil nesprávne vykresľovanie príbehov spôsobené menším výrezom obrazovky na nových modeloch série iPhone 13. (9to5mac)

Na internet unikli špecifikácie pripravovaného dronu DJI Mavic 3 Pro, ktorý by mal ponúkať dvojicu fotoaparátov, jeden z teleobjektívom a druhý s väčším Four Thirds senzorom. Tešiť sa môžeme aj na priame nabíjanie batérie cez USB-C a letovú prevádzku až po dobu 46 minút na jedno nabitie. (the verge)

september 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
« aug   okt »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930