Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

11 správ

Výskumný inštitút Toyota vo svojom videu ukazuje, ako jeho robot AI dokázal zvládnuť zložité úlohy v priebehu niekoľkých hodín, čo mnohí predtým považovali za nepredstaviteľné. Aj keď sa to môže zdať ako relatívne všedné úlohy, naučiť robota AI robiť ich autonómne je takmer nemožné. Ako ľudia dokážeme rýchlo prísť na to, ako opatrne krájať predmety, alebo dokonca ako natrieť hrianky džemom, roboti však tieto inštinkty nemajú.

Zobraziť celú správu

Fujifilm práve predstavil fotoaparát Instax Pal. Ide o miniatúrne digitálne zariadenie určené pre tínedžerov, ktorí si chvú vytlačiť svoje fotografie. Instax Pal je veľký asi ako golfová loptička a pojme zhruba 50 obrázkov s veľkosťou 4,9 Mpx. Súčasťou je aj microSD karta.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

ASUS ProArt Cinema PQ07 je najnovší prémiový displej značky. Je osadený 135″ Micro LED panelom s jasom do 2 000 nitov. Displej má 95 % pokrytie farebného gamutu DCI-P3 a možnú obnovovaciu frekvenciu 60 Hz. Je ideálny pre živé vysielanie, virtuálnu produkciu, domáce kino a simulácie riadenia vozidla. V súčasnosti je na trhu k dispozícii len veľmi málo modelov Micro LED, cena 200 000 dolárov podčiarkuje jeho špičkovú kategóriu. 

Zobraziť celú správu

Apple môže pracovať na iPhone so sekundárnym displejom. Podľa patentových prihlášok, technologický gigant už viac ako desať rokov pracuje na bočnom sekundárnom displeji pre iPhone, ktorý by mohol dokonca obsahovať virtuálne tlačidlá.

Zobraziť celú správu

Najväčší čínsky výrobca elektromobilov oficiálne predstavil v Číne prémiovú edíciu Yangwang U8. Ide o luxusné terénne SUV za 150 000 dolárov, ktoré je vybavené pokročilým plug-in hybridným systémom so štyrmi motormi, ktorý poskytuje výkon až 1 180 koní. Vďaka nezávislému riadeniu vektorovania krútiaceho momentu na štyroch kolesách, ktoré umožňuje platforma e4 modelu Yangwang U8, je toto masívne SUV schopné otáčať v každom teréne, pokračovať v jazde po prasknutí jednej pneumatiky a dokonca sa môže krátkodobo vznášať na vode.

Zobraziť celú správu

Tesla oznámila, že vyrobila svoj 5 miliónty elektromobil. Automobilke trvalo 12 rokov prevádzky, kým vyrobila svoj prvý milión vozidiel. Za posledné tri roky od dosiahnutia míľnika zostavila ďalšie 4 milióny.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.