Pozrite si zoznam zverejnených správ pre každý deň.

júl 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
« jún   aug »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

MediaTek predstavil nové čipsety Helio G96 a Helio G88 zamerané na fotografovanie. Vyšší model bude podporovať Full HD+ displeje s obnovovacou frekvenciou až do 120 Hz, ako aj UFS 2.2 úložiská a fotoaparáty s rozlíšením do 108 Mpx. Nižší model bude pripravený na 90 Hz obrazovky a 64 Mpx fotoaparáty. (mediatek)

Výrobným partnerom startupu Lightyear pre elektromobil Lightyear One sa stane spoločnosť Valmet Automotive. Prototypy tohto elektromobilu plánujú spoločnosti spustiť z výrobnej linky už v januári 2022 s presunom k produkčnej verzii v priebehu budúceho leta. (lightyear)

Google obohatil svoju ikonickú dinosauriu hru v prehliadači Chrome o nové prvky s olympijskou tematikou. Do hry sa tak dostali farebné olympijské fakle, ktoré po pozbieraní presunú dej hry z púšte do mestečka letných olympijských hier. (reddit)

Predplatná služba NVIDIA GeForce NOW už podporuje viac ako 1 000 herných titulov, ku ktorým sa najnovšie pridali aj čerstvo vydané novinky Orcs Must Die! 3, Cris Tales, Death’s Door a Warhammer 40,000: Battlesector. Spomedzi starších titulov si používatelia môžu prostredníctvom služby zahrať už aj titul Alan Wake’s American Nightmare, World of Warplanes alebo Edge of Eternity. (nvidia)

Televízna služba SledovanieTV rozširuje svoje portfólio tematických balíkov o nový balík SPORT+, ktorý obsahuje kombináciu športových a erotických kanálov. Súčasťou balíka je 12 televíznych kanálov, k dispozícii je už dnes za poplatok 10,90 € mesačne.

ZDROJ | SledovanieTV

Jeep pri príležitosti 80. výročia od svojho založenia oznamuje, že do roku 2025 bude mať v každom SUV segmente plne elektrický Jeep 4xe variant. V súčasnosti automobilka pracuje na rozšírení plug-in hybridných verzií 4xe v podobe modelov Renegade, Compass a Wragler. (jeep)

Spoločnosť Epic Games oznámila akvizíciu 3D platformy Sketchfab, Priestorové objekty z tejto platformy sa stanú natívnou súčasťou vývojárskych nástrojov pri práci v 3D, AR alebo VR prostredí. Sketchfab aktuálne obsahuje viac ako 4 milióny 3D objektov, ktoré je možné v rámci platformy upravovať, predávať a kupovať od ostatných používateľov. (epic)

Mercedes-Benz by mal podľa najnovších správ na mníchovskom autosalóne predviesť svoj plán elektrifikácie Triedy G. Nový model zvaný EQG by mal byť najprv predstavený ako dizajnová štúdia vychádzajúca zo súčasnej generácie tejto triedy. (autoblog)

General Motors oznámilo práce na treťom elektrickom pick-upe, ktorý sa dodatočne pridá k modelom Hummer EV a Chevrolet Silverado. Na rozdiel od elektrifikovaného modelu Hummer, ktorý GM označil ako „lifestylové vozidlo“, by malo ísť o tradičnejší a teda zrejme aj cenovo dostupnejší pick-up. (cnbc)

Ford Mach-e nezvláda strmé dlhé zjazdy, za posledných 14 dní už 6 kusov tohto elektromobilu v Nórsku zastavilo a uzamklo svoje kolesá z dôvodu prehriatia batérie spôsobeného rekuperáciou energie počas jazdy z hôr Geiranger a Trollstigen. Podľa Fordu ide o softvérovú chybu, ktorú plánuje opraviť v niektorej z budúcich aktualizácií vozidla.

Western Digital predstavila novú limitovanú edíciu SSD disku BLACK, ktorú bude predávať v spoločnom balíčku s hrou Battlefield 2042. Súčasťou balíka bude SSD disk WD_BLACK SN750 SE NVMe s tematikou Battlefield 2042, herný kód k plnej verzii hry Battlefield 2042 Standard Edition pre PC s možnosťou jej stiahnutia od 22. októbra 2021 a prístup k jedinečným výhodám predobjednávky vrátane herného obsahu. Balík s 500 GB diskom bude v predaji za 136 eur, s kapacitou 1 TB za 235 eur.

Spoločnosť Visa predstavila „Meet Visa“ – novú úvodnú frázu svojej značky. Nová fráza, ktorá je úzko prepojená s obchodnou stratégiou spoločnosti, zahŕňa premiéru novej marketingovej kampane a modernizovaného vzhľadu značky Visa. V priebehu tohto roka sa nová identita značky začne používať vo viac ako 200 krajinách a teritóriách, v ktorých Visa pôsobí.

https://youtu.be/Z0MkweQFS_I

365.bank spúšťa inovačné centrum Innohub, ktorého cieľom je okrem iného aj zdokonalenie infraštruktúry banky a sprístupnenie služieb jej skupiny tretím stranám. Na budovaní cloudových technológií banky sa budú podieľať spoločnosti Backbase a Mambu, ako aj Amazon Web Services. Súčasťou inovačného centra bude aj interný vývojový tím, pre ktorý 365.bank otvára viaceré pozície.

Instagram už dokáže prekladať aj text v príbehoch, zatiaľ však iba na platforme iOS. V prípade detekcie cudzojazyčného textu sa pri príbehu zobrazí tlačidlo „Zobraziť preklad“. Prekladač textu sa najprv objavil v príspevkoch ešte v roku 2016 a dnes už dokáže prekladať vzájomne viac ako 90 jazykov. (the verge)

Zoom pridáva do svojho videokonferenčného nástroja novinky Zoom Apps a Zoom Events. Funkcia Apps umožní používateľom pridať si do prostredia programu Zoom vlastné externé aplikácie, medzi ktorými je napr. aj Asana, Dropbox Spacex alebo Kahoot!. Funkcia Events slúži na organizáciu virtuálnych a hybridných stretnutí s možnosťou tvorby programu, manažovania četu a správy registrácií aj s možnosťou predaja platených vstupeniek. (zoom)

Z kozmodrómu Bajkonur včera odštartovala raketa Proton-M, ktorá na svojej palube nesie na Medzinárodnú vesmírnu stanicu nový ruský modul Nauka. Nový laboratórny modul, ktorý bol vo výrobe už od roku 1995, má rozšíriť ruskú časť ISS a zároveň pre stanicu generovať kyslík až pre šesť ľudí, premieňať moč na pitnú vodu a slúžiť aj ako obytný priestor pre ďalšieho kozmonauta.

Rýchle nabíjanie HyperCharge od Xiaomi s výkonom až 200 W by sa podľa najnovších správ mohlo dostať do spotrebiteľských produktov už v priebehu budúceho roka. Portál MyDrivers konkrétne uvádza, že HyperCharge vstúpi do masovej výroby v priebehu júna 2022, čo by odpovedalo obdobiu, v ktorom očakávame príchod novej vlajkovej lode Xiaomi Mi 12 Ultra. (gsmarena)

Amazon v tichosti rozšíril svoju hlasovú asistentku Alexa o nový mužský hlas s aktivačným menom „Ziggy“. Svoj hlas asistentke najnovšie prepožičia aj Samuel L. Jackson, Shaq a Melissa McCarthy. Hlas asistenta si môžete zmeniť príkazom „Alexa, change your voice“ a aktivačnú frázu príkazom „Change your wake word.“. (the ambient)

Elon Musk na konferencii B Word potvrdil, že Tesla začne opäť akceptovať kryptomenu bitcoin ako spôsob platby po tom, čo minimálne 50 % elektrickej energie použitej na jej vyťaženie bude pochádzať z obnoviteľných zdrojov. Musk okrem toho v odpovediach prezradil, že mimo svojej automobilky vlastní bitcoin, ethereum a dogecoin, ktorých ceny síce svojimi aktivitami navyšuje, no nikdy ich následne nepredáva. (autoblog)

Beta verzia aplikácie Twitter pre Android obsahuje novú možnosť prihlásenia sa pomocou účtu Google. Nový spôsob prihlásenia je určený pre tých, ktorí zatiaľ účet na sociálnej sieti Twitter nemajú. V prípade výberu tejto možnosti Twitter novému používateľovi vygeneruje náhodné používateľské meno, ktoré si je možné dodatočne zmeniť. (9to5google)

júl 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
« jún   aug »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031