Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
10 správ

Helikoptéra Ingenuity dosiahla veľký míľnik. Už to budú viac ako dva roky, čo na Marse pristála helikoptéra Ingenuity spolu s roverom Perserverance. Aj napriek tomu, že pôvodne mala vydržať len 5 letov, NASA aktuálne hlási, že helikoptéra úspešne dokončila svoj 40. let a stále nejaví známky toho, že by mala v blízkej dobe skončiť.

Zobraziť celú správu

Herné štúdio Riot Games sa stalo obeťou hackerského útoku. Vývojár stojaci za populárnami titulmi ako League of Legends či Valorant oznámil, že odkladá „záplaty“ svojich hier, nakoľko zatiaľ neznámy útočník prelomil ich bezpečnosť. „Zatiaľ nemáme všetky detaily no môžeme potvrdiť, že žiadne medzi ukradnutými údajmi neboli žiadne osobné informácie našich používateľov.“

Zobraziť celú správu

Prepúšťanie v Microsofte pravdepodobne zabije zaujímavé projekty. Podobne ako Google a Amazon aj Microsoft plánuje masívne prepúšťanie ako reakciu na spomaľujúcu sa ekonomiku. Medzi 10 000 zamestnancami, ktorí opustia brány Microsoftu však budú pravdpodobne aj tí, ktorí pracovali na AR a VR projektoch. Asi najväčšou „obeťou“ bude mixed reality headset Microsoft HoloLens.

Zobraziť celú správu

Audi plánuje predstaviť niekoľko elektrifikovaných RS-modelov. Nemecký výrobca nám už ukázal, že plaketu RS si zaslúži aj čisto elektrický model. Aktuálne však nemá v ponuke žiadne alternatívy ku konkurenčným modelom ako BMW M8 Coupe, BMW X5 M, Mercedes-AMG EQE či Mercedes-AMG C63. Sebastian Grams, výkonný riaditeľ Audi Sport sa vyjadril, že „oni pôjdu cestou výkonných plug-in hybridných systémov“. „Toto je všetko čo vám nateraz prezradím“, dodal.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

TopiPhone radu 15 by mohli prísť o hranatý dizajn. Aj napriek tomu, že si takmer všetci fanúšikovia kalifornského výrobcu obľúbili hranatý dizajn, ktorý prišiel s iPhonmi radu 12, trojročný dizajnový cyklus Apple si nevyberá. Tento rok by sme sa teda mali dočkať nového dizajnu u všetkých štyroch modelov a teda iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Ultra. Dizajnovo by sa mal „podobať“ na iPhone 5C. To znamená, že smartfón si zachová hranatý tvar no rohy budú zaoblené. Podobne je tomu aj v prípade nových generácií Macbookov Pro.

Zobraziť celú správu

Elon Musk nikdy neprestane tweetovať a nezáleží na tom, kto ho požiada o to aby tak urobil. Toto je jeden zo záverov, ktorý vyplýva z Muskovho krátkeho svedectva v prípade obžalovania z podvodu s cennými papiermi, ktorému čelí. V roku 2018 totiž na Twitteri oznámil, že rozmýšla nad stiahnutím Tesly z burzy. Tento vtip stál jej investorov milióny dolárov. O to aby si dal od Twitteru pauzu ho žiadal jeho bývalý riaditeľ predstavenstva Antonio Gracias aj investori Ron Baron a Sam Teller. Počas 30 minútového svedectva na otázku či tieto rady ignoroval odpovedal: „Áno, vyzerá to tak, že som jednoducho neprestal tweetovať“.

Zobraziť celú správu

Google plánuje v tomto roku predstaviť konkurenta ChatGPT. Denník New York Times priniesol informácie o stretnutí zakladateľov Googlu. Larry Page a Sergey Brin mali riešiť „odpoveď“ na chatbota ChatGPT. Výsledkom stretnutia mala byť dohoda o tom, že Google v tomto roku prinesie 20 nových AI produktov, vrátane demo verzie ich vlastného chatbota.

Zobraziť celú správu

TECNO predstavilo koncept skladacieho a rolovateľného smartfónu. Na prvý pohľad by mal smartfón vyzerať ako klasický skladací smartfón. Po otvorení však bude možné jeho uhlopriečku ešte zvýšiť pomocou rolovateľného displeja. Zároveň by malo ísť o zariadenie dosť tenké na to, aby v sebe schovalo aj celý modul fotoaparátu spolu s najmodernejším hardvérom. Celý koncept je aj napriek technológiám dnešnej doby dosť nerealistický no spojením oboch technológií poskytuje zaujímavý pohľad do budúcnosti smartfónov.

Zobraziť celú správu

V Drakovom novom klipe sa objavil exkluzívny model konzoly PSP. Ide o PSP 1000 vyrobenú zo 14-karátového zlata. Tento na zákazku vyrobený kúsok pôvodne patril spevákovi Pharellovi Williamsovi a slúžil ako doplnok k jeho zlatému BlackBerry. Drake ukázal zlatú PSP 1000 v novom klipe na skladbu „Jumbotron Shit Poppin“.

Zobraziť celú správu