Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

22 správ

Google Pixel druhej generácie je najlepším fotomobilom súčasnosti. Nejde o žiaden subjektívny názor, smartfón v populárnom testovaní DxOMark získal 98 bodov, najviac spomedzi všetkých testovaných telefónov doteraz. Ako ale dopadne, keď sa postaví proti kamere Hasselblad v hodnote 20 000 dolárov?

Zobraziť celú správu

Apple a Google postihla kuriózna situácia. Obe spoločnosti totiž každodenne zvážajú svojich zamestnancov v pravidelných autobusových linkách. Tie si ale posledné dni niekto špecificky vyhliadne a napadne. Zatiaľ pri takýchto udalostiach použili útočníci gumené náboje, ktoré v autobusoch rozbili okná. Apple sa preto podľa interného e-mailu rozhodol premiestniť pravidelnú cestu.

Zobraziť celú správu

Z každej strany neustále počúvame, že kryptomeny sú bublina, ktorá raz praskne. Ako príklad môže poslúžiť mena DogeCoin, ktorá vznikla pred pár rokmi ako paródia na Bitcoin. Keď ale takýto nápad bez akejkoľvek aktualizácie a originality prekročí hodnotu 1 miliardy trhovej kapitalizácie, niečo nie je v poriadku.

Zobraziť celú správu

Nokia nevyrába len telefóny, čo potvrdzuje aj jej váha Body Cardio. Tá okrem váženia ponúkala aj funkciu Pulse Wave Velocity, ktorá v skratke umožňovala merať rýchlosť, akou koluje krv v tele používateľa. Spoločnosť ale oznámila, že táto funkcionalita bude v najbližšej aktualizácii zrušená, nakoľko Nokia nespĺňa všetky regulácie na jej prevádzku. Nový softvér príde už 24. januára.

Zdroj | Nokia
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Microsoft chce konkurovať čoraz populárnejším notebookom do školy, kde sa darí Chromebookom od Google. Spoločnosť preto v spolupráci s Lenovo predstavila 200-dolárový laptop s názvom Lenovo 100E. Ten ponúkne odolnú konštrukciu, 11,6-palcový HD displej, procesor Intel Celeron, dva alebo štyri GB RAM a 32 GB alebo 64 GB vnútorného úložiska. Operačným systémom bude Windows 10.

Zdroj | Lenovo
Zobraziť celú správu

YouTube kanál The Slow Mo Guys, ako už z názvu napovedá, sústredí svoju činnosť na nahrávanie spomalených videí. Najčastejšie v týchto videách niečo rozbíjajú, teraz sa ale sústredili na niečo hodnotnejšie. V novom príspevku sa totiž zameriavajú na televízor a jeho fungovanie.

Zobraziť celú správu
Spoločnosť Fujifilm rozšírila svoju ponuku sortimentu Instax o sadu príslušenstva použiteľnú pre model fotoaparátu Instax mini 9 a starší model Instax mini 8. Sady sú okamžite dostupné vo farbách modelu Instax mini 9. Sada zahŕňa kožené púzdro pre fotoaparát Instax mini 9, mini 8 fotoalbum na 108 fotografií formátu instax „mini“ a akrylový rámik na fotografiu vo fromáte instax „mini“. Na Slovensku sa dá kúpiť za sumu 20€.

Zdroj | Fujifilm
Zobraziť celú správu

Americký gigant Amazon dnes oficiálne otvoril svoj prvý kamenný obchod Go, ktorý ukazuje budúcnosť nakupovania. Tá sa síce pripisuje doručovaniu tovaru až k prahu domu, no ak chcete kúpiť iba niečo na poslednú chvíľu či na raňajky/ľahký obed, nebudete predsa objednávať doručenie tovaru, ktoré zatiaľ nie je vôbec rýchle. Ako to funguje sa dočítate v našom článku.

Zobraziť celú správu

iPhone X má síce vpredu len jeden fotoaparát, no na odomykanie pomocou FaceID smartfón využíva infračervenú kameru aj takzvaný dot projektor. Táto kombinácia okrem odomykania ponúka aj možnosť Animoji, čo sú animácie napodobňujúce mimiku používateľa. Nová reklama od Apple sa zameriava na selfie kameru. Patrí však medzi tie menej inovatívne.

https://youtu.be/6vbFe6F48Uo

Zobraziť celú správu

Po mimoriadne úspešných dvoch ročníkoch chce Uber spolu s cestujúcimi opäť pomáhať a prináša používateľom aplikácie možnosť zapojiť sa do zbierky trvanlivých potravín pre ľudí v núdzi. Už vo štvrtok, 25. januára 2018, medzi 13:00 a 18:00 hod. bude môcť každý darovať potraviny tým, ktorí to najviac potrebujú. Stačí si otvoriť aplikáciu Uber, v spodnom menu vybrať Daruj Jedlo a objednať vozidlo, ktoré darované potraviny vyzdvihne úplne bezplatne a odvezie ich do Potravinovej banky Slovenska.

Zobraziť celú správu

Vozidlá značiek Toyota a Lexus získajú možnosť ovládania hlasom, a to vďaka využívaniu virtuálnej digitálnej asistentky Alexa, ktorú vyvinula spoločnosť Amazon. Tak sa rozhodol japonský koncern. Hlasové ovládanie sa už v tomto roku začne postupne dostávať do modelov vybavených balíkom aplikácii Toyota Entune 3.0 a Lexus Enform 2.0.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Len pred troma dňami sme vás informovali, že Samsung Galaxy A8 prichádza už aj na Slovensko. Novinke s 18:9 displejom sme venovali nielen článok, ale aj samostatné video na našom YouTube kanály TECHBOX.SK. Ako sa teda bude predávať kórejská novinka s cenou atakujúcou hranicu 500 €?

Zobraziť celú správu

Apple má pre svoje smartfóny AirPods, Android má Google Pixel Buds. Tie ale nie sú úplne totožné s alternatívou, ktorú ponúka Apple. MKBHD preto zostavil video, v ktorom porovnáva tie najbližšie slúchadlá, aké ku AirPods na trhu sú. Jediným rozdielom je ten, že v tomto prípade hľadá tie najlepšie pre Android.

https://youtu.be/A4EKZRlpcIM
Zobraziť celú správu

Zákazníkom streamovacej služby Netflix svitá na lepšie časy. Jeden z používateľov siete Reddit totiž navrhol nové internetové grafické rozhranie, ktoré im uľahčí vyhľadávanie, ale aj celkovú orientáciu v službe. Ak teda používate Netflix tiež a natívne prostredie vám príde chaotické a pomalé, dajte Flixable šancu.

Zdroj | Netflix
Zobraziť celú správu

Facebook pokračuje v boji s falošnými správami novým spôsobom. Pred pár dňami CEO spoločnosti, Mark Zuckerberg, oznámil, že do sociálnej siete pridá novú funkciu. Tá umožní samotným používateľom hodnotiť dôveryhodnosť zdroja. Toto riešenie by zároveň používateľom malo zobrazovať menej, no za to kvalitnejších správ.

Zdroj | Facebook
Zobraziť celú správu

Android TV sa dostáva do kompaktného prehrávača CCC Air Stick TV, ktorý má rozmermi blízko k príslušenstvu Chromecast. CCC Air Stick 2 zvláda prehrávať 4K UHD HDR10 obsah a podporuje štandard aptX/HD. V predaji je zatiaľ len v Japonsku v prepočte na naše za 80 €.

https://youtu.be/2g6HTDKyL4c

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.