Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

24 správ

Téme dominových „kociek“, skladaniu rekordných obrazcov atď. už bolo venovaných mnoho článkov a príspevkov. Dustin, alias SmarterEveryDay sa však na domino pozrel z iného pohľadu. Doprajte si cca 13 minút času a pozrite si nasledujúce video. Stojí za to.

Zobraziť celú správu

Tesla mohla len niekoľko dní po dokončení svetovo najväčšieho batériového Powerpacku v južnej Austrálii ukázať opodstatnenosť tohto riešenia. Potom, čo uhoľná elektráreň, vzdialená približne 1 000 km, stratila potrebnú energiu, získala ju práve z Powerpacku od Tesly, prezradil portál Mashable.

Zdroj | Tesla
Zobraziť celú správu

Niantic, producent mega úspešnej mobilnej hry Pokémon Go, túto obohatil o update, pridávajúci podporu AR+, teda vylepšenú verziu rozšírenej reality. Update je zatiaľ dostupný pre iOS 11 pre modely iPhone 6s a novšie. Prinesie to skvalitnenie samotného hrania a realistickejšie veľkosti samotných Pokémonov.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Facebook zavádza do svojej aplikácie, ale aj do Messengera, nový nástroj, ktorý má zabrániť nežiadúcemu obťažovaniu. Novinka má proaktívne rozpoznať a pomôcť predchádzať nechceným kontaktom, ako sú požiadavky na prijatie priateľstva a správy, keď niekto, koho ste zablokovali, si nastaví nový účet alebo sa pokúsi kontaktovať vás z iného účtu, ktorý má dostupný.

Zobraziť celú správu

Populárna aplikácia na skenovanie klasických fotografií pomocou mobilného telefónu PhotoScan vo svojej najnovšej aktualizovanej verzii 1.5 umožňuje, akrem iného, aj ukladanie snímok do Google Photos, pridáva permanentnú galériu a ďalšie vylepšenia. Appku PhotoScan si pre Android už môžete stiahnuť v obchode Play.

Zdroj | Google
Zobraziť celú správu

Fanúšikovia kultovej ságy Star Wars sa zrejme potešia možnosti navštíviť osobne miesta, kde boli epizódy filmované, prostredníctvom navigačnej služby MAPS.ME. Stačí si stiahnuť súbor so značkami Star Wars lokalít v Tunisku, Taliansku, Švajčiarsku, Nórsku, USA, Veľkej Británii a Írsku. K dispozícii je skutočné meno lokality, jej názov v Star Wars a krátka poznámka o epizódách, ktoré tam boli natočené. Informácie sú k dispozícii v štyroch jazykoch: ruština, angličtina, nemčina a španielčina.

Zdroj | MAPS.ME
Zobraziť celú správu

Chcete šikovný vianočný darček? Čo tak darovať predplatné nášho časopisu TECHBOX? Aktuálne prebieha akcia na predplatné 10 čísel časopisu TECHBOX iba za 15,00 € na stránke Zľavomat.sk. Môžete však s predplatným získať aj hodinky TomTom Runner alebo Runner 2 za zvýhodnenú cenu 79,00 € alebo 99,00 €. Nečakajte, akcia je limitovaná počtom kusov.

Zdroj | Zlavomat.sk
Zobraziť celú správu

Automobilka Honda sa chce zamerať na vývoj tzv. „solid-state“ batérií pre elektrické autá, keďže ich produkcia výrazne narastá. Tento typ batérií by mal nahradiť konvenčné Li-Ion batérie, a to najmä vďaka väčšej kapacite a vyššej bezpečnosti, uvádza agentúra Reuters.

Zobraziť celú správu

Dvojicu nových monitorov, ktorú oznámilo juhokórejské LG, budeme vidieť v januári na výstave CES 2018. 32-palcový UHD 4K model 32UK950 je prvý, ktorý ponúka technológiu Nano IPS. 34-palcový UltraWide model 34WK95U ponúkne 5K rozlíšenie (5 120 x 2 160 px) na paneli s technológiu Nano IPS a podporou HDR600. Viac detailov o monitoroch pripravujeme do samostatného článku.

Zdroj | LG
Zdroj | LG
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Netflix oznámil pridanie podpory HDR (High Dynamic Range) v systéme Windows 10 pre prehliadač Edge a pre aplikáciu Netflix. Táto funkcia je vyvrcholením viacročnej spolupráce medzi Netflixom a mnohými priemyselnými partnermi. Aktualizácia poskytne členom siete Netflix s podporovaným zariadením a „prémiovým plánom“ sledovať filmy vo vyššej kvalite.

Zdroj | Netflix
Zobraziť celú správu

Samsung informoval o novom soundbare NW700 Sound+, ktorý oficiálne predstaví a ukáže na výstave CES 2018 v januári. Novinka bude montovateľná na stenu a jeho súčasťou bude aj subwoofer. Viac detailov výrobca prezradí počas výstavy 9.-12. 1. 2018 v Las Vegas.

Zdroj | Samsung
Zobraziť celú správu

Naši priatelia a partneri z mobilonline.sk si zaslúžia aj našu pochvalu. Aktuálne sú totiž druhým najväčším maloobchodným predajcom mobilných telefónov na Slovensku (open market), pričom si ich služby môžete užiť aj v 30-tich kamenných predajniach. Dokonca v roku 2017 získali ocenenie Diamanty slovenského biznisu 2017 v kategórii Stredné Slovensko. Tešíme sa z úspechov a prajeme veľa spokojných zákazníkov.

Zobraziť celú správu

Samsung spustil predaj limitovanej edície modelu Galaxy Note8 s označením X 99 AVANT. Do predaja sa dostáva iba 99 kusov modelu s dielom domáceho umelca Han Seung-Woo, ktorý navrhol puzdro pre Note8, pozadie a predajné balenie, v ktorom je kópia diela od tohto umelca. 256 GB verzia stojí 1 991 000 KRW, čo je zhruba 1 560 €.

Zdroj | Samsung
Zobraziť celú správu

Synology oznámilo vydanie beta verzie služby VPN Plus Server 1.3, ktorá predstavuje riešenie vzdialenej plochy bez klienta pre routery Synology. Tie IT správcom ponúkajú podrobné a informatívne zostavy prevádzky umožňujúce jednoduchú kontrolu využitia VPN služieb.

Zdroj | Synology
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.