Reklama
Správa dňa

Elon Musk odchádza z Kalifornie

24 správ

Microsoft plánuje integrovať Gmail, Disk Google a Kalendár Google do svojho webového poštového klienta Outlook.com. Microsoft nedávno začal túto integráciu testovať na niektorých účtoch. Po rýchlom nastavovaní sa jednoducho prepojí účet Google s účtom Outlook.com, Gmail, Dokumenty na Disku a Kalendár Google sa automaticky zobrazia na webe Outlook.com.

 

Zobraziť celú správu

Tím bezpečnostných výskumníkov prišiel na spôsob, ako získať prístup k úložisku telefónu a obísť povolenia OS Android. Google požaduje, aby aplikácie tretích strán požiadali o povolenie na prístup k fotografiám a videám telefónu a na prístup k predvolenej aplikácii pre fotoaparát. Vedci dokázali získať povolenie na podvodnú aplikáciu bez súhlasu používateľa. Úpravou konkrétnych krokov a zámerov môže útočník získať kontrolu nad aplikáciou fotoaparátu, môže fotografovať a nahrávať videá bez súhlasu používateľa. Väčšina modelov už bola proti týmto pokusom aktualizovaná, no stále je veľa používateľov, ktorí nechcú svoje zariadenia aktualizovať.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Skladací smartfón Huawei MateX sa predáva za 2 400 dolárov. Spoločnosť dnes prezradila náklady na opravu niektorých častí zariadenia. Zobrazovací panel výjde na 1 007 dolárov, čipset 510 dolárov. Nová batéria stojí 39 dolárov, modul fotoaparátu 100 dolárov. Keďže ide o ceny prispôsobené domácemu (čínskemu) trhu, je zrejmé, že to bude na globálnej scéne ešte viac.

Zobraziť celú správu

Canon dnes predstavil novú multifunkčnú tlačiareň série MegaTank – Canon PIXMA G7040. Disponuje automatickým podávačom dokumentov a doplňovacími nádržkami na atrament. Ponúkne kvalitnú tlač s vysokou výťažnosťou a zároveň nízkymi nákladmi, ide teda o ideálne riešenie pre malé firmy a domáce kancelárie s vyšším objemom tlače. Predávať sa začne od decembra za 399 eur.

Zdroj | Canon
Zobraziť celú správu

Sonos kúpil hlasového asistenta Voice Assistant Snips. Táto investícia ho vyšla na 37,5 miliónov dolárov. Šéf spoločnosti Patrick Spence v rozhovore pre Variety zdôraznil, že neplánujú konkurovať Google, Amazonu či Apple. Cieľom akvizície je vybudovať špecifický ekosystém pre ovládanie hudby. Snips dokáže rozpoznať a porozumieť hlasovým príkazom bez toho, aby musel odosielať hlasové záznamy na cloud.

Zobraziť celú správu

Google pridal do služby Google Earth nové nástroje a chce, aby sa stala „rozprávacím plátnom“, ktoré umožní „vytvoriť mapu alebo príbeh o miestach, na ktorých vám záleží“. K novým nástrojom sa dostanete kliknutím na novú kartu Projekty. Po pridaní miesta vyhľadaním alebo potiahnutím špendlíka môžete priložiť obrázky, text, videá a prispôsobiť ďalšie vlastnosti vrátane farieb, špendlíkov a výberom správneho 3D pohľadu. Okrem miest môžete nakresliť čiary, tvary a použiť Street View. Výsledok sa uloží na Disk Google, okrem webu je k dispozícii pre OS Android a iOS.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Nezabúdajte na bezpečnosť pri platení. Vďaka notifikáciam o pohyboch máte svoje výdavky vždy pod kontrolou. V aplikácii Tatra banka, MobilePay alebo cez Internet banking si dokonca môžete zmeniť limity na karte a určiť si kontinenty, na ktorých môžete platiť kartou alebo kartu zablokovat v prípade jej straty a odcudzenia. (PR)

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.