Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
13 správ

Lenovo dnes predstavilo novú generáciu notebookov IdeaPad Slim 5i a IdeaPad Slim 5. Tenké a ľahké notebooky sú určené na podporu každodennej hybridnej práce a vzdelávania. Väčšia 16″ veľkosť ponúkne rozlíšenie až do 2,5K, zatiaľ čo 14″ je voliteľne vybavená OLED FHD displejom a rozlíšením až 2,2K. Poháňajú ich najnovšie procesory Intel Core a AMD Ryzen 7000. K dispozícii sp v troch farbách – fialová, sivá a modrá Abyss Blue.

Zobraziť celú správu

SledovanieTV zaraďuje do ponuky kanál JOJ 24. Dostupný bude už od základných TV balíčkov a sledovať ho môžete od dnešného dňa, 20. decembra. Kanál sa zameriava na spravodajstvo či aktuálne témy domácej a zahraničnej politiky. Prináša tiež rozhovory, reportáže, tlačovky, ale i podcasty.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Výskumníci z ESET-u odhalili spearphishingovú kampaň, ktorá začala niekoľko týždňov pred júlovými voľbami do hornej komory japonského parlamentu. Útok má na svedomí čínsky hovoriaca APT skupina MirrorFace zameriavajúca sa na japonské ciele. Kampaň LiberalFace sa zamerala na členov konkrétnej japonskej politickej strany. Spearphishingové e-mailové správy obsahovali vlajkový backdoor tejto APT skupiny LODEINFO, ten bol použitý na nasadenie ďalšieho malvéru, krádež prihlasovacích údajov a citlivých dokumentov a e-mailov.

Zobraziť celú správu

Lenovo predstavilo ešte pred CES 2023 nové notebooky IdeaPad Pro 5i a IdeaPad Pro 5. Sú k dispozícii v dvoch verziách, 14″a 16″ a tiež v dvoch farebných variantoch, arktickej sivej a mrazivej modrej. Vďaka najnovším procesorom Intel, resp. AMD Ryzen a grafickému procesoru NVIDIA GeForce najnovšej generácie získate vyšší výkon, či už ide o vytváranie obsahu, hranie hier, či prenos veľkých dátových súborov. Medzi ďalšie funkcie patrí o 25 % väčšia dotyková plocha, FHD infračervená kamera s 3D senzorom a inteligentné prihlasovanie pomocou Windows Hello.

Zobraziť celú správu

Známy analytik Ming-Chi Kuo neskrýva pesimizmus pri prognóze budúceho roka. Podľa neho nastane útlm vo všetkých hlavných technologických sektoroch. Predávať sa bude menej prémiových, ale i lowendových smartfónov, dobre sa vraj nevyvíja ani trh s elektromobilmi.

Zobraziť celú správu

Telekom ponúkne zdarma desiatky filmov na Magio GO. Počas špeciálnej akcie v čase od 20. 12. 2022 do 19.1 . 2023 dostanú zákazníci s Magio GO k dispozícii desiatky českých, slovenských i zahraničných filmov na sledovanie zdarma. K dispozícii budú napr. klasiky ako Vrchni, prchni!, Vesničko má středisková, Traja veteráni, Tri oriešky pre Popolušku, Soľ nad zlato, Sněženky a machři, S tebou mě baví svět, Princ a Večernice, Perinbaba či Dobrý voják Švejk. Zo zahraničnej produkcie sú k dispozícii dva diely série After či Hriešny tanec. Filmy si budete môcť pozrieť hocikedy, uložené budú vo videopožičovni.

Zobraziť celú správu

Pristávací modul NASA InSight urobil možno poslednú fotografiu Marsu. Jeho púť zrejme skončila, čo oznámil s flegmatickým pokojom, keď poslal poslednú fotografiu Marsu. „Moja energia je naozaj nízka, takže toto môže byť posledný obrázok, ktorý môžem poslať.“

Zobraziť celú správu

Twitter zakazuje odkazy, ktoré vedú na sociálne platformy vrátane Facebooku a Instagramu. Twitter už nebude umožňovať bezplatnú propagáciu konkrétnych platforiem sociálnych médií. Zoznam zakázaných platforiem zahŕňa Facebook, Instagram, Mastodon, Truth Social, Tribel, Post a Nostr. Za odvolanie Muska z postu CEO Twitteru hlasovalo 57,5 % ľudí.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Samsung sa možno jemne oneskorí so smartfónmi série Galaxy S23. Oneskorenie je spôsobené neschopnosťou Samsungu rozhodnúť o konečnej cene smartfónov. Posun by mal byť však len na úrovni dvoch týždňov.

Zobraziť celú správu