Pozrite si zoznam zverejnených správ pre každý deň.

jún 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
« máj   júl »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Četovacia aplikácia Telegram spustila svoje predplatné vo výške 5 dolárov mesačne a prináša niektoré prémiové funkcie. Aktuálny limit pre veľkosť nahrávaných súborov je 2 GB, ale používatelia Premium môžu odosielať súbory až do veľkosti 4 GB. Platení používatelia budú tiež môcť sťahovať médiá a súbory pri plnej rýchlosti siete. Medzi ďalšie funkcie patrí prepis hlasu do textu, správa četu, animované profilové obrázky a aj 400 obľúbených obrázkov GIF. (engadget)

Spoločnosť Meta spúšťa internetový obchod, kde si používatelia Facebooku, Instagramu a Messengera môžu kúpiť digitálne oblečenie pre svojho avatara. Prvé značky v obchode sú Prada, Balenciaga a Thom Browne a oblečenie zahŕňa motokrosové oblečenie, mikinu s logom a obleky. Mark Zuckerberg v príspevku na Facebooku uviedol, že čoskoro pribudnú ďalšie značky. (theverge)

Rover Curiosity agentúry NASA nedávno narazil na Marse na skaly podobné prstom a urobil niekoľko fotografií. Skaly sa pravdepodobne vytvorili, keď cez ne presakovala podzemná voda. Neskôr boli skaly vystavené vzduchu a nárazovému veru, čoho výsledkom je tento úkaz. (mashable)

Nemecká firma Volla na portáli Indiegogo ponúka smartfón Phone 22, ktorý je kompletne odrezaný od Googlu. Nový operačný systém si do smartfónu nainstalujete cez systémové nastavenie v rámci Volla OS, a to z microSD karty. Môže to byť Ubuntu Touch, Sailfish OS, Droidian, Manjaro nebo Nemo Mobile. Samotný výkon zaistí procesor MediaTek Helio G85 spolu so 4 GB RAM. Volla Phone 22 sa na Indiegogo prodává od 379 eur.

Tvorcovia úspešného seriálu Game of Thrones majú v pláne uviesť nové pokračovanie, v ktorom by si hlavnú úlohu zahral Jon Snow. Séria si chce napraviť renomé čo sa týka poslednej série seriálu, ktorá je fanúšikmi odsudzovaná. Pripravovaný seriál z tohto sveta s názvom House of the Dragon má premiéru 21. augusta na platforme HBO Max. (gizmodo)

Po facebookovom konte Ľuboša Blahu na tejto platforme končí aj účet webu Kulturblog za porušenie podmienok komunity. Na Facebooku mal približne 61 000 fanúšikov. Ich web však naďalej funguje. (blbec.online)

Aplikácia WhatsApp po novom umožňuje prenášať dáta aplikácií zo smartfónu s Androidom do iPhone. Používatelia budú môcť exportovať históriu četov, mediálne súbory aj hlasové správy,a to cez aplikáciu Move to iOS. Nová funkcia sa spúšťa v beta verzii a ku všetkým používateľom WhatsAppu sa dostane približne o týždeň. (androidauthority)

Slovenská republika dnes ráno vydala aplikáciu Slovensko v mobile. Je dostupná pre operačný systém Android aj iOS. To znamená, že na portál slovensko.sk a do ďalších štátnych webov, dokopy ich má byť okolo štyristo, sa dá prihlásiť už aj cez smartfón. (zive)

Spoločnosť SpaceX vykonala 3 štarty len za 36 hodín, čo predstavuje najrýchlejšiu sekvenciu troch misií od akejkoľvek komerčnej spoločnosti v histórii. Prvá misia sa uskutočnila v piatok, keď SpaceX vypustilo svoje satelity Starlink. Druhá sobotňajšia misia vyzdvihla radarový satelit pre nemeckú armádu zo základne Vandenberg Space Force Base v Kalifornii. (mashable)

Spoločnosť Apple už predala milióny AirTagov a očakáva sa, že ich počet tento rok vzrastie o 75 %. Analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že ak budú dodávky AirTagu naďalej rásť, tak Apple vyvinie 2. generáciu. (cultofmac)

Rover Curiosity, ktorý už nejaký ten čas operuje na Marse zachytil zaujímavé zábery. Na povrchu našiel niekoľko útvarov, ktoré pripomínali skamenelinu ruky s prstami, ktorá vytŕča zo Zeme. NASA vo svojom príspevku potvrdila, že nejde o dôkaz mimozemskej civilizácie. S najväčšou pravdepodobnosťou to totiž budú horniny, ktoré praskli vplyvom podzemných vôd. (mashable)

ZDROJ | NASA

Elon Musk prepustil niekoľko zamestnancov svojej spoločnosti SpaceX. Stalo sa tak po tom, ako napísali o CEO otvorený list, v ktorom kritizujú jeho posledné konanie a príspevky na sociálnych sieťach. Musk komentoval toto správanie ako prehnaný aktivizmus. (theverge)

 

jún 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
« máj   júl »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930