Reklama
Správa dňa

iPhone 15 Pro Max nečekaně pohořel v teste odolnosti

  • včera
27 správ

Spoločnosť Alphabet má podľa serveru Gizmodo špeciálny projekt s názvom Project Sidewalk, na ktorom pracuje viac ako 100 urbanistických odborníkov. Ich úlohou je tvorba idey na vybudovanie unikátneho mesta budúcnosti, v ktorom by okrem iného mohol Alphabet, materská spoločnosť Google testovať všetky svoje nápady.

Zobraziť celú správu

Čínska spoločnosť LeEco, ktorá stojí aj za automobilkou Faraday Future predstavila svoj vlastný koncept elektromobilu s názvom LeSEE. Koncept má byť plne autonómny so skladacím volantom. Zaujímavosťou je, že vozidlá LeSEE by mali byť využívané ako taxíky. Viac informácií ale nie je zatiaľ známych.

Zdroj | LeEco
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Spoločnosť Denon vylepšuje svoje bezdrôtové reproduktory Heos. Dizajn majú síce rovnaký, ako pred dvoma rokmi, no po novom budú podporovať Hi-Res zvuk a formáty ako WAV (PCM), ALAC, FLAC do 24-bit/192 kHz, DSD a AIFF. V ich vnútri bije nové srdce ARM A9 s taktom 1,25 GHz, 512 MB ROM a 256 MB RAM.

Zdroj | Denon
Zobraziť celú správu

PhoneRadar sa dostal k obrázku od Sony, ktorý jasne ukazuje, že Sony Xperia X Premium bude mať ako prvý smartfón a svete HDR (High Dynamic Range) displej a jas až 1 300 nitov. HDR displej vie zobraziť ešte väčšie množstvo farieb a odtieňov, takže by mohlo ísť o najjasnejší a najfarebnejší displej v smartfóne. Sony túto informáciu zatiaľ nepotvrdilo.

Zdroj | Phone Radar

 

Zobraziť celú správu

Razer predstavil finálnu podobu a špecifikáciu multimediálnej klávesnice s myšou – Turret. Bluetooth klávesnica za 160 USD ponúkne tlačidlá s nízkym zdvihom, samostatné Android tlačidlá pre Android TV či batériu s výdržou 4 mesiace. Pribalená myška má 3 500 DPI senzor, ergonomický tvar a výdrž 40 hodín neustáleho používania.

Razer Turret

Zobraziť celú správu

Juniper Systems predstavil nový Windows 10 tablet Mesa 2, ktorý obalil do extrémne odolného kabátu. Má stupeň ochrany IP68 (-20 – 50°C, pády 1,2-1,5m, voda do 1,5 m), veľkú 39 Wh batériu, 4-jadrový Intel Atom procesor, 4 GB rAM, 64/128 GB pamäť a 7″ HD displej. Jeho rozmery 215 x 137 x 35 mm a hmotnosť 907 gramov nie sú vôbec malé.

Zdroj | Juniper Systems
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Apple okrem vylepšenej verzie MacBook Air vynovil aj svoj najmenší notebook MacBook s 12-palcovým displejom. V ponuke sa tak objaví MacBook s novším Intel Core M procesorom šiestej generácie, lepšou grafikou (o 25%) a silnejšou batériou, ktorá má zvládnuť 10 hodín surfovania po internete. Okrem toho ale pribudla aj nová farba – Rose Gold.

Zdroj | Apple
Zobraziť celú správu

PlayStation 4 čoskoro dostane vylepšenú verziu. Má ísť o verziu 4.5, no najnovšie sa objavilo aj označenie NEO. Nová verzia má mať výkonnejší procesor taktovaný na 2,1 GHz, grafiku AMD taktovanú na 911 MHz s dvojnásobným počtom výpočtových jednotiek a 8 GB pamäť GDDR5 RAM s 218 GB/s priepustnosťou. Predávať sa má za 399 USD, informoval portál GiantBomb.com. Výkonnejší hardvér má ponúknuť Ultra HD výstup.

Zobraziť celú správu

Milujete vesmír a vesmírne lety? Teraz si môžet kúpiť kus histórie. V aukcii sa objavilo vyše 600 rôznych kúskov NASA, no najzaujímavejším je určite objektív Zeiss Tele-Tessar 500mm f/8, ktorý Dace Scott používal pri misii na Mesiaci. Má to byť presne ten objektív, s ktorým fotil aj pri jeho páde. Očakávaná cena je okolo 400 000 dolárov.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.