Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
10 správ

Phillip predstavil nový zakrivený herný monitor Evnia 27M2C5500W. Ponúkne 27″ displej, QHD rozlíšenie, zakrivenie 1000R, obnovovaciu frekvenciu 240 Hz a odozvu na úrovni 1 ms. Okrem toho bude podporovať aj technológiu AMD FreeSync Premium Pro. Dostupný bude od konca januára za cenu 549 €.

Zobraziť celú správu

Služba GeForce NOW Ultimate je po novom dostupná v Česku aj na Slovensku. Ide o aktualizovanú verziu GeForce NOW, ktorá bude bežať na nových grafických kartách GeForce RTX 4080. Vďaka tomu bude streamovanie hier možné v 4K 120 fps.

Zobraziť celú správu

Instagram opäť predstavil niekoľko nových funkcií. Prvou z nich je „Quiet Mode“, po ktorého zapnutí vám nebudú chodiť žiadne notifikácie. Vaši sledovatelia budú vidieť, že máte tento režim zapnutý a po jeho vypnutí vám samozrejme všetky „zmeškané“ notifikácie a správy prídu. Pribudla potom aj možnosť vybrať si slová a tým pádom aj obsah, ktorý by sa nemal zobrazovať v odporúčaných príspevkoch či funkcia naraz označiť viac príspevkov ako „Not interested“.

Zobraziť celú správu

Twitter ruší prístup aplikácií tretích strán k ich platforme. Svojho konca sa najnovšie dočkal populárny klient na prehliadanie, Twitterific. Vývojár aplikácie sa vyjadril, že „náhly a nedôstojný zánik aplikácie je spôsobený neohlásenou a nezdokumentovanou zmenou politiky Twitteru“. Ten totiž aplikáciam postupne odoberá prístup k API.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Apple v niektorých krajinách zvýšil ceny HomePodu Mini a iMacu. Vo Veľkej Británii zdražel HomePod Mini z 89 na 99 libier. V európskych krajinách ako Rakúsko, Írsko, Nemecko či Francúzsko sa cena zvýšila z 99 na 109 eur. Ceny iMacu sa vo V.B zdvihli o 150 libier a vo vybraných krajinách o približne 100 €.

Zobraziť celú správu

Fitbit produkty Sense a Versa čoskoro prestanú podporovať hudobné streamovacie služby Deezer a Pandora. Túto informáciu obdržali všetci používatelia smart hodiniek prostredníctvom mailu. Narozdiel od Spotify či Tidal si tak nebudú môcť aplikácie spomínaných streamovacích platforiem stiahnuť priamo do hodiniek.

Zobraziť celú správu

Spoluzakladateľ Netflixu Reed Hastings, odstupuje z pozície co-CEO. Na stoličke ho vymení Greg Peters, ktorý bude spoločne s Tedom Sarandosom šéfovať stremovacej platforme. Obaja už posledného 2,5 roka v podstate manažovali spoločnosť bez väčšieho zásahu Hastingsa. Sarandos sa staral o produkčnú stránku a Peters o vývoj a fungovanie služby Netflix Gaming. Reed Hastings v spoločnosti ostane ako manažér a bude pôsobiť ako „mostík“ medzi predstavenstvom a novými CEOs.

Zobraziť celú správu

WhatsApp prináša funkciu Message Yourself. Ide o akýsi digitálny poznámkový blok, ktorý vám umožní posielať si rýchle poznámky, pripomienky, odkazy a fotografie na viacero zariadení.

Zobraziť celú správu

Siri dokáže spôsobiť aj poriadny rozruch. Presvedčil sa o tom osobný tréner zo Sydney vo svojej telocvični, keď hlasová asistentka na Apple Watch privolala záchrannú službu a následne aj 15 ozbrojených policajtov, ktorí tam prišli chytiť aktívneho strelca. Vysvitlo, že tréner nechtiac aktivoval Siri keď kričal 1-1-2 (číslo záchrannej linky v Austrálii). Čo bolo ešte horšie, keď bola na linke pohotovostná slúžba kričal good shot a nice shot (dobrá strela, pekná strela). Policajti boli presvedčení, že došlo k mimoriadnej udalosti a streľbe z pištole. Nikomu sa našťastie nestalo nič.

Zobraziť celú správu