Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

26 správ

Technológia blockchain nemusí slúžiť len na kryptomeny. Virtuálny priestor Decentraland umožňuje nakupovať virtuálne pozemky cez kryptomeny. Pozemky sú pritom obmedzené a teda ich hodnota bude časom stúpať. Používatelia, ktorí si pozemok nakúpia teraz, môžu na predaji pozemku neskôr zarobiť.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Do Dobrej siete od O2 sa zapojilo 11 709 zákazníkov, ktorí sa počas trvania akcie označili v rôznych oblastiach Slovenska. Cieľom aktivity bolo dať zákazníkom možnosť presvedčiť sa o kvalite O2 siete, ktorá pokrýva už vyše 90 % populácie Slovenska. O2 zároveň za každé súťažné označenie venovalo 50 centov Nadácii Pontis. Súťažiaci tak prispeli sumou vyše 7 000 eur na vzdelávací projekt Generácia 3.0.

Zobraziť celú správu

IT Asociácia Slovenska vyhodnotila 6. ročník IT Fitness Testu, v ktorom si najmä študenti a učitelia preverili svoje digitálne zručnosti. Prekvapením testovania je výrazné zníženie úspešnosti v kategórii Kancelárske nástroje. Žiaci majú tiež rezervy v kategórii Bezpečnosť, v ktorej mali študenti posúdiť dôveryhodnosť správy. Kompletné výsledky nájdete na stránke ITAS.sk

Zobraziť celú správu

BMW Group sa podarilo splniť sľub a v roku 2017 dodalo 100 000 elektrifikovaných vozidiel. Pri tejto príležitosti sa budova sídla BMW Group rozsvietila do vizuálneho štýlu batérií. BMW tak bude pokračovať v snahe o to, aby v roku 2025 mali na trhu 25 plne elektrických plug-in hybridov.

Zdroj | BMW Group
Zobraziť celú správu

Orange rozšíril svoju optickú sieť už aj do Popradu a Komárna. Vyše tridsať miest na Slovensku tak má od tohto týždňa prístup k optickej sieti Orangeu. Zákazníci v týchto mestách tak majú k dispozícii internet s teoretickou rýchlosťou až 500 Mb/s a tiež digitálnu televíziu. Dostupnosť optiky od Orangeu si môžete overiť na ich stránke s mapou pokrytia.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť HMD Global, stojaca za značkou Nokia, vytvorila vianočnú reklamnú kampaň, ktorej hlavným motívom „Buďte darom“ sú samotní ľudia, ktorí môžu ostatným k Vianociam darovať svoj čas. HMD Global tak chce pripomenúť ľuďom, aby na sviatky svoje telefóny odložili a užívali si chvíle strávené s rodinou.

Zobraziť celú správu

Toyota chce zhruba v roku 2020 začať predávať 10 modelov elektromobilov. Do roku 2030 chce Toyota predávať 1 milión elektromobilov ročne, pričom aby tento predaj mohla dosiahnuť, musí najprv investovať 13 miliárd dolárov do vývoja a výroby batérií. Na výrobe automobilka spolupracuje so spoločnosťou Panasonic.

Zobraziť celú správu

Samsung predstavil Galaxy A8 s duálnym predným fotoaparátom s rozlíšením 16Mpx+8Mpx so svetelnosťou f/1,9 a zadným 16Mpx fotoaparátom so svetelnosťou f/1,7. Na prednej strane je Infinity displej s pomerom strán 18,5:9 s funkciou always on. Samsung Galaxy A8 má tiež certifikát odolnosti IP68 a podporuje microSD karty. V predaji bude v predaji začiatkom januára v čiernej, zlatej a šedej farbe za 499 €.

Zdroj | Samsung
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

BMW bude spolupracovať so spoločnosťou Solid Power na vývoji batérií s pevným skupenstvom. Solid-state batérie by mali poskytovať väčšiu kapacitu a menšie riziko požiaru alebo výbuchu. BMW do tejto spolupráce prinesie najmä finančné zdroje a svojich expertov z automobilky.

Zobraziť celú správu

Zástupcovia spoločnosti Huawei sa vraj na vianočnom večierku v Nemecku zmienili o tom, že Huawei P11 bude predstavený na konferencii MWC. Telefón bude mať zrejme rovnaký výrez v displeji, ako iPhone X a to z rovnakého dôvodu. Vo výreze bude technológia na snímanie tváre, ktorá odomkne telefón za 400 ms.

Zobraziť celú správu

Facebook začne degradovať statusy, ktoré žobrú o zdieľanie, označenie páči sa mi to alebo o komentáre. Jediné statusy, ktorých sa zmena nedotkne sú tie, v ktorých ľudia žiadajú o pomoc, radu, alebo súvisia s charitou. Komentáre bude triediť umelá inteligencia.

Zdroj | Facebook

 

Zobraziť celú správu

Nie je pochýb o tom, že Tesla Model S P100D patrí medzi najrýchlejšie zrýchľujúce autá, ktoré vyšli z masovej produkcie. Problém im nerobia ani ostatné autá od značiek ako Ferrari, Mercedes či BMW. Ako ale dopadne zatiaľ najrýchlejšia Tesla s Ludicrous módom v súboji s Audi R8?

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Ak by ste si mysleli, že Huawei už má dosť bohaté zastúpenie strednej triedy, Enjoy 7S je tu, aby vás vyviedol z omylu. Novinka ponúkne procesor Kirin 659, 3GB/32GB alebo 4GB/64GB pamäte, 5,65-palcový FullView display, duálny fotoaparát, ale aj 3 000 mAh batériu a najnovší Android Oreo. Cena by mala začínať na 226 dolároch.

Zdroj | Huawei
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.