Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
12 správ

Shell, jeden z najväčších ropných koncernov na svete, vraj kúpil spoločnosť Volta. Za známeho prevádzkovateľa siete nabíjania elektromobilov údajne zaplatil 169 miliónov dolárov. Dohoda sa má uzavrieť v prvej polovici tohto roka.

Zobraziť celú správu

Honda podpísala zmluvu o výskume a vývoji s agentúrou JAXA týkajúcu sa „obehového systému obnoviteľnej energie“ navrhnutého na zásobovanie elektrickou energiou podporujúcou životný priestor pre ľudí počas prieskumu povrchu Mesiaca. Na základe tejto zmluvy bude spoločnosť Honda poverená spoločnosťou JAXA, aby do konca 31. marca 2024 vykonala koncepčné štúdie a potom vyvinula prototyp v počiatočnej fáze.

Zdroj | Honda
Zobraziť celú správu

Apple čelí online kritike za ponúkanie nízkych cien za protihodnotu pri kúpe nových modelov. Výskumník David Imel zdieľal na sociálnej sieti, že Apple ponúka len 970 dolárov ako protihodnotu za konfiguráciu Mac Pro, ktorú predáva za 52 199 dolárov. Príspevok sa stal virálny a veľa používateľov potvrdilo túto obchodnú politiku. „Môj základný model M1 Pro sa vykupuje za 725 dolárov. Ide o 63,7 % pokles hodnoty za jednu generáciu. Nie je to skvelé,“ napísal na Reddite jeden diskutujúci.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Volvo počas nedávneho brífingu pre médiá prezradilo, že pracuje na svojom prvom elektrickom minivane. Hoci sa očakáva, že vozidlo bude uvedené na trh v Číne ešte tento rok, nie je jasné, či sa dostane na iné trhy. Podľa Car News China bude elektrický minivan Volvo založený na Zeekri 009, plne elektrickom MPV s dojazdom viac ako 800 km, pohonom všetkých kolies a výkonom 536 koní. Cena má byť v prepočte 87 000 dolárov.

Zobraziť celú správu

Ikea predstavila dve nové inteligentné svietidlá, ktoré je možné bezdrôtovo stmievať prostredníctvom aplikácie. Ikea Pilskott je na stojacej alebo na závesnej LED lampe, je možné ho nastaviť pomocou bezdrôtového stmievača Tradfri či aplikácie Ikea Home smart.

Zobraziť celú správu

Apple vydal novú beta verziu softvéru HomePod 16.3, ktorá bude súčasťou upgrade iOS 16.3, iPadOS 16.3, tvOS 16.3, watchOS 9.3 a macOS Ventura 12.3. Aktualizácia pridáva podporu pre nové funkcie HomePod a HomePod mini , ktoré boli včera oznámené spolu s predstavením druhej generácie HomePodu. Inštalácia softvéru 16.3 HomePod pridáva podporu pre snímanie teploty a vlhkosti, a to ako na ‌HomePod mini‌, tak aj na HomePod druhej generácie.

Zobraziť celú správu

Microsoft ide prepustiť 5 % zamestnancov. Aktuálne zamestnáva 220 000 pracovníkov, takže by sa to malo týkať zhruba 11 000 ľudí. Microsoft je najnovšou veľkou tech spoločnosťou, ktorá čelí náročnej ekonomike. Generálny riaditeľ Satya Nadella pre CNBC priznal, že ani Microsoft nie je „imúnny voči globálnym zmenám“.

Zobraziť celú správu

Herná služba Stadia oficiálne uzavrela prístup k hrám a vypla svoje servery pre hráčov. Vypnutie nenastalo tak, ako by väčšina ľudí očakávala. Namiesto toho, aby sa všetky aplikácie a web Stadia vypli v oznámenom čase, boli hry stiahnuté jeden po druhom. Služba bola v prevádzke 1 156 dní.

Zobraziť celú správu

Discord kúpil Gas, aplikáciu na rozdávanie komplimentov. Platformu spopularizovali americkí tínedžeri, ktorí si prostredníctvom nej mohli anonymne „šíriť lásku a rozdávať komplimenty“. Sociálna sieť Discord uverejnila v utorok na svojej stránke blog, kde oznámila, že dokončila akvizíciu appky Gas. Detaily zatiaľ zverejnené neboli Gas by mala stále pokračovať ako samostatná aplikácia. Od augusta 2022 si ju už stiahlo viac ako 10 miliónov používateľov a v sťahovaniach predbehla na App Store predbehla v októbri 2022 aj Tik Tok.

Zobraziť celú správu

Atlas od Boston Dynamics dostal zaujímavé vylepšenia. Humanoidný robot vie po novom prekonávať prekážky a tiež uchopiť veci tak aby ich mohol následne prenášať. Novú video ukážku ukončil efektným saltom, ktorým predviedol aj svoje atletické schopnosti.

Zobraziť celú správu