Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

26 správ

Na uniknutých fotkách sa objavil pripravovaný smartfón od čínskeho Applu, Xiaomi Mi Max 2. Ide o nový phablet, ktorý by mal byť oznámený najbližšie dni. Okrem veľkého 6,4″ displeju bude mať smartfón podporu 4G LTE, kovové telo, 4 GB RAM, 128 GB úložisko, 12 Mpx fotoaparát a 5 Mpx webkameru. Čo na ňho poviete?

Zdroj | Gizmochina
Zobraziť celú správu

Inžinier Olaf Winkler vytvoril zaujímavý prostriedok na presúvanie. Üo využíva tri kolesá a tri motory, ktoré pomocou zaujímavého systému balansovania umožňujú pohyb. Na prvý pohľad sa to trochu podobá na Segway, no cena má byť vraj výrazne nižšia.

 

Zobraziť celú správu

Nintendo zastavuje predaj svojej zaujímavej retro hernej konzoly Nintendo Classic Mini, informoval portál Verge. Predaj sa zatiaľ končí v USA, no pravdepodobne bude čoskoro ukončený aj celosvetovo. Nintendo zožalo s konzolou nevídaný úspech, keďže sa jej predalo viac ako 200 000 kusov. Ak tužíte po tejto klasike s 30 nainštalovanými retro hrami, pár slovenských retail obchodov ju ešte má na sklade.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Neprejde deň, aby sa na internete neobjavila nejaká klebeta o novom iPhone 8, ktorý sa očakáva tento rok. Najnovšie sa objavila informácia, že nový iPhone bude mať bezrámikový displej. Veríme, že táto klebeta je pravdivá a iPhone tak pôjde po vzore Samsungu či Xiaomi. Čo poviete na takýto iPhone?

Zdroj | iDropNews
Zobraziť celú správu

Chceli by ste mať doma inteligentný termostat? Možno vás zaujme pripravovaný Ecobee4, ktorý bude disponovať integrovanou hlasovou asistentkou Alexa. Okrem toho by mal mať zabudovaný aj reproduktor. Nechýba tiež podpora pre aplikáciu IFTTT.

Zobraziť celú správu

Nové iMac počítače prídu v druhej polovici roku 2017 a podľa najnovších informácií by malo ísť o dva nové počítače, ktorých výroba má začať už budúci mesiac. Do predaja by sa mali počítače dostať ešte pred októbrom, aby Apple stihol vianočnú sezónu, kedy sú najväčšie predaje. Už sa nevieme dočkať.

Zdroj | Apple
Zobraziť celú správu

Každý deň zažívame množstvo momentov, kedy na niečo čakáme. Či už je to pripojenie na internet, zapnutie PC alebo dokonca čakanie na výťah, tieto sekundy väčšinou strácame. Vedci z americkej univerzity MIT vytvorili program, ktorý slúži ako rozšírenie do väčšiny používaných aplikácií a umožní vám sa v týchto sekundách učiť cudzi jazyk. Funguje to skutočne zaujímavo. Pozrite si vo videu. Rozšírenie si môžete nainštalovať na tejto stránke.

Zobraziť celú správu

Spoločnosti SimpleCell a Towercom sa dohodli na šírení IoT siete Sigfox na Slovensku. Dohoda dáva možnosť využívať stožiare Towercomu, vďaka čomu bude sieťou Sigfox pokrytých viac ako 90 % územia Slovenska. Naša krajina sa tak priblíži k smart budúcnosti.

Zdroj | Sigfox

 

Zobraziť celú správu

Operátor Telekom odštartoval prevádzku Voice over LTE (VoLTE), ktorá umožňuje volať cez 4G sieť. Hovor neprebieha cez hlasovú časť siete, ale cez dátový kanál. Takéto volanie stojí rovnako ako bežné hovory, nespotrebuje žiadne dáta z balíčka a prináša hneď niekoľko užitočných výhod ako napríklad volanie a surfovanie v 4G sieti súčasne, rýchlejšie spojenie hovoru a čistejší prenos hlasu.

Zobraziť celú správu

Aplikácia Google Fotky prichádza so skutočne perfektnou funkciou. Pre milovníkov práce s videom ponúka možnosť stabilizácie. Do akej miery je stabilizácia kvalitná sme zatiaľ neskúšali, no fanúšikovské video ukazuje, že to nie je až také zlé.

Zobraziť celú správu

ADATA Technology má nové výkonné microSD a SD karty a to konkrétne v rade Premier ONE. ADATA UHS-II U3 Class 10 využíva technológiu MLC Flash čím dosahuje rýchlosť čítania 290 MB/s a zápis 260 MB/s. Druhá novinka ADATA Premier UHS-I Class 10 dosahuje rýchlosť čítania 85 MB/s. Kapacita je 256 GB za model UHS-II U3 Class 10 a 128 GB za verziu UHS-I.

Zdroj | ADATA
Zobraziť celú správu

Nový Samsung Galaxy S8 sa ešte poriadne ani nezačal predávať a už sa začali objavovať prvé sťažnosti zákazníkov k novej vlajkovej lodi. Konkrétne kórejskí používatelia sa sťažujú na červený odtieň obrazovky. Samsung sa k situácii vyjadril a uvádza, že nastavenie sa dá zmeniť priamo v telefóne alebo na servisnom centre, informoval Korea Herald.

Zdroj | Korea Herald
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Google Earth dostáva veľkú aktualizáciu pre internetovú verziu a pre Android. Medzi nové funkcie patria napríklad 3D mapy špecifických lokalít, možnosť vytvoriť trasu spolu s interaktívnymi sprievodcami. Nechýbajú video túry s cestovateľskými a vedeckými odborníkmi.

Zdroj | Google Earth
Zobraziť celú správu

Najznámejší výrobca robotických vysávačov, IRobot, spustil niekoľko žalôb proti konkurentom ako je The Hoover Co, Bobsweep Inc, Bissell Homecare Inc. a Black & Decker Corp za použitie patentov IRobota bez udelenia povolenia. Medzi obžalovanými je aj čínska firma vyrábajúca smart vysávače, informovala agentúra Reuters.

 

 

 

Zobraziť celú správu

Nedávno sme priniesli správu, že v Taliansku zakázali populárnu službu Uber. Najnovšie však talianský súd zrušil rozhodnutie. Toto zrušenie potešilo aj zákaznícke skupiny ako Codacons a UNC, no určite aj množstvo bežných Talianov, informovala agentúra Reuters.

Zdroj | Uber
Zobraziť celú správu

Tesla znižuje cenu na Tesla model S a to konkrétne o slušných 7 500 dolárov. Cena tak začína na 69 500 dolárov za model Tesla S 75 a jedná sa o zatiaľ najlacnejšie dostupné Tesla auto.

 

Zobraziť celú správu

Firma Bose oznámila nové prémiové SoundLink Revolve a Revolve Plus reproduktory. Okrem 360° audia ponúknu odolnosť voči dažďu za pomoci IPX4 certifikátu. Ponúknu 12 a 16 hodinovú výdrž batérie a podporu NFC.  Cena za verziu Revolve je nastavená na 200 dolárov a väčšia verzia Revolve Plus stojí 300 dolárov.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Firma HTC oficiálne oznámila nový smartfón HTC One X10, no zatiaľ len pre Rusko. Okrem 4 000 mAh batérie smartfón disponuje 3 GB RAM, 32 GB úložiskom a 8 Mpx fotoaparátom. Cena je 19 990 rubľov, čo je približne 335 eur.

Zobraziť celú správu

Fanúšikovia Tesly pozor! Elon Musk na svojom Twitter účte uverejnil dátum vydania nového Tesla Model 3. Jeden z fanúšikov sa opýtal na odhalenie nového modelu, na čo mu Musk bez problémov odpovedal, že bude v júli.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.